Знання
Книги видавництва
-
Розкоші і злидні куртизанок: роман (Голоси Європи)
Роман "Розкоші і злидні куртизанок" — один із найкращих творів Оноре де Бальзака (1799—1850). Небагатий марносла-вець Люсьєн де Рюбампре зачаровує доньку герцога Клотильду де Гранльє, але водночас не перестає приділяти увагу й іншим дамам вищого світу. Справжня мета юнака — вигідне одруження, що має зміцнити його становище, і досягти цього йому допомагає старший помічник і товариш — абат Карлос Еррера. Герої Бальзака доволі неоднозначні, а їхні вчинки з розвитком сюжету не можна вимірювати лише шаблонами добра і зла.
-
Моя автобіографія; Письменники: Вибрані твори (Скарби)
До збірки увійшли автобіографічні твори та літературні усмішки відомого українського письменника Остапа Вишні (1889—1956), що дають змогу читачеві не тільки дізнатися про найцікавіші факти з життя митця, його думки, почуття та переживання, а й знайти ключ до розуміння його творчості та відчути атмосферу тогочасного літературно-мистецького середовища. У своїй неповторній гумористичній манері, ніби намагаючись подивитися на себе збоку, автор розповідає про найяскравіші життєві епізоди та події, згадує людей, серед яких зростав і котрі вплинули на становлення його як письменника й особистості.
-
Морський вовк: роман (Скарби: молодіжна серія)
"Морський вовк" — відомий пригодницький роман Джека Лондона (1876—1916), сповнений роздумів про сенс життя. Літературний критик Гамфрі Ван-Вейден після аварії пасажирського судна потрапляє на звіробійну шхуну, де стикається з жорстоким капітаном Вовком Ларсеном, який нехтує всіма загальнолюдськими цінностями. Проте труднощі морально й фізично загартовують головного героя, і він стає мужнім борцем за своє щастя. Книга сповнена морської романтики, допомагає повірити у свої сили, вчить справедливості та стійкості.
-
Межа тіні; Тайфун
Джозеф Конрад (1857—1924) — один із найславет-ніших англійських прозаїків, що народився неподалік Бердичева та пройшов шлях від простого моряка до капітана. Тому зовсім невипадково головними героями його повістей "Межа тіні" й "Тайфун" стали саме капітани. Автор цілеспрямовано поміщає своїх героїв у екстремальні умови, намагаючись дослідити глибини людської психології крізь призму універсальних цінностей. Головні питання, які цікавлять письменника: чи залишиться людина людиною за складних обставин, чи здатна вона піднестися над своїми потребами й інстинктами?
-
-
Любіть Україну: поезії (Скарби)
До цієї збірки увійшли кращі поезії неперевер-шеного Володимира Сосюри (1898—1965), най-тоншого лірика України. Проникливі вірші поета сповнені любові й ненависті, радості та страждань, душевних злетів і падінь. Своєю щирістю, відкритістю й мелодійністю вони приваблюють не одне покоління шанувальників поетичного слова, бентежать наші душі, пробуджують ніжну любов до вишневої, "золотоокої" України.
-
Буремний перевал: роман (Голоси Європи)
"Буремний перевал" — єдиний роман відомої англійської письменниці Емілі Бронте (1818—1848), написаний нею у віці 29 років, що назавжди увійшов у скарбницю світової літератури, був неодноразово екранізований і включений мало не до всіх списків кращих та рекомендованих книг. Історія життя та кохання Хіткліффа і Кетрін — сильних духом, емоційних особистостей, здатних до рішучих вчинків, полонить і вражає шквалом пристрастей. Однак на розтривоженого буремними подіями читача чекають незабутні враження та щасливий кінець.
-
The Merchant of Venice = Венеційський купець (English Library)
"The Merchant of Venice" is among the most famous comedies of the brilliant English poet and playwright William Shakespeare (1564—1616). Two plotlines interweave within — a story of a romantic courtship and a conflict on the verge of tragedy, driven by lust for vengeance. Through the lighthearted form of comedy, the author recreates the complicated essence of human relations and how capricious one's superiority could be, for everything is often based on mere chance. Yet youth, love, and feminine insights and shrewdness are capable of handling every situation.
-
Persuasion = Переконання. (English Library)
The novel "Persuasion" belongs to the gold classics of world literature. It is one of the most autobiographical novels of Jane Austen (1775—1817). The protagonist Anne Elliot resembles the author quite a lot, and her love story is really similar to the writer's own story. As well as Anne, Jane fell in love with an insolvent young man and broke up with him having given up to her relatives' insistence. However, despite the writer has eventually not got a possibility to make her personal life, she gives her heroine a chance to be happy.
-
Я (Романтика); вибрані твори (Скарби)
"Я (Романтика)" — героїко-романтична новела Миколи Хвильового (1893—1933), пройнята пафосом гуманізму. Головний герой, розриваючись між виконанням революційного обов'язку і дотриманням принципів добра, чинить найганебні-ший злочин проти найдорожчої людини — матері і морально гине. Хвильовий по-новому розкриває споконвічний конфлікт між життям і смертю, між фанатизмом і людяністю. Герої всіх творів, що увійшли до збірки, долають тяжкий шлях вибору, нагадуючи про ту межу, яку ніколи не можна переступати.
-
Фауст: трагедія (Класна література)
Трагедія "Фауст" стала підсумком творчих пошуків великого німецького письменника і мислителя Й.В. Ґете (1749—1832). Сюжетна основа п'єси — відома з часів середньовіччя легенда про мага і чаклуна Фауста. Ґете перетворив її на багатоплановий складний драматичний твір, що став втіленням його пошуків сутності людини. Упродовж п'єси Фауст невтомно шукає істину — "внутрішній зв'язок всесвіту" і кінцеву мету історичного буття людства. Прагнучи оволодіти вищим знанням, він закладає душу дияволу — Мефістофелю. Але істина для нього залишається недосяжною. Ерудований читач знайде у творі відповіді на багато питань, які й сьогодні хвилюють людство.
-
Севільський цирульник; Одруження Фігаро: Комедії. (Скарби)
Вершиною літературної творчості П'єра-Огюс-тена Карона де Бомарше (1732—1799) стали комедії "Севільський цирульник" і "Одруження Фігаро". Головний персонаж обох комедій, пройдисвіт і балакун Фігаро, за жодних обставин і негараздів не втрачає самовладання та доброго настрою. Ці бунтарські твори мали неймовірний вплив на маси, адже автор у сатирично-гумористичній манері відверто засудив суспільні закони, притаманні його добі. Динамічність дії, чудова словесна гра і майстерно закручені інтриги стали запорукою популярності комедій Бомарше в усі часи.
-
Переконання.
Роман "Переконання" належить до золотої класики світової літератури та є одним із найбільш автобіографічних творів Джейн Остін (1775—1817). Головна героїня роману Анна Еліот багато в чому схожа на авторку, а розповідь про її кохання дуже нагадує власну історію письменниці. Джейн, як і Анна, закохалася в юнака без статків і розлучилася з ним, піддавшись наполяганням рідних. Але, попри те, що самій письменниці так і не поталанило влаштувати особисте життя, своїй героїні вона дає можливість бути щасливою.
-
Намисто. (Скарби: Молодіжна серія)
Дитячий світ у збірці "Намисто" Володимира Винниченка (1880—1951) щільно переплітається зі світом дорослих. їхні турботи і проблеми малі герої оповідань відтворюють в іграх, змушуючи батьків, дідусів і бабусь замислюватися над своїми вчинками та діяти відповідально, адже діти вміють тонко відчувати добро і зло, справедливість і кривду. Письменник майстерно відтворює дитячу безпосередність і романтичну небуденність, що не залишать байдужими ні юних, ні дорослих читачів.
-
Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура
Роман Марка Твена (1835—1910) "Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура" — це не лише сатирична пародія на лицарські романи, а й один з перших у художній літературі описів подорожі в часі. Головний герой, який звик до комфортного життя в Америці XIX століття, неочікувано потрапляє в епоху середньовіччя, та ще й у королівство легендарного британського короля Артура. Проте підприємливий і винахідливий янкі швидко адаптується до нових незвичних умов і, застосовуючи свої знання науки, техніки та історії, починає творити "чари" — змінювати британське суспільство за зразком сучасної йому Америки. Книга сповнена іронії та справляє незабутнє враження.
-
Пригоди Тома Сойєра (Скарби: молодіжна серія)
Повість "Пригоди Тома Сойєра" відомого американського письменника Марка Твена (1835—1910) — одна з найкращих дитячих книг у світовій літературі. Невтомний шибеник Том Сойєр не терпить монотонності, дух авантюризму та жага пригод штовхають хлопчика на усілякі витівки і відчайдушні вчинки. Але навіть із найнебезпечніших і найнесподіваніших ситуацій йому завжди вдається вийти з честю та гідністю. Романтика пригод, вірна дружба, перше кохання, радості та смутки, гумор і щирість — все це та багато іншого чекає читача на сторінках книги.
-
В недiлю рано зiлля копала…; Impromptu phantasie; Valse melancolique (Класна література)
До збірки входять надзвичайно поетичні та емоційні твори Ольги Кобилянської (1863—1942), пронизані мотивами вальсу й романтичної пісні-балади, що надають їм ліричної схвильованості, допомагають глибше проникнути у внутрішній світ героїв і задуматись над вічною загадкою жіночої душі. Вірність і зраду, ревнощі й кохання, сердечні радощі й болі переживають героїні цих творів, прагнучи знайти своє щастя. Письменниця подає власну інтерпретацію загальнолюдських "вічних" тем, хвилюючи нас, пробуджуючи чисті почуття, спонукаючи замислитись над істинними цінностями життя.
-
A Connecticut Yankee in King Arthur‘s Court / Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура (American Library)
The novel by Mark Twain (1835—1910) "A Connecticut Yankee in King Arthur's Court" is not only a satiric parody for the tales of chivalry but also one of the first belles-lettres descriptions of a voyage in time. The main hero who got accustomed to the comfortable life in America of the XIX century, quite unexpectedly gets into the epoch of the Middle Ages, and what is more, into the Kingdom of the legendary British King Arthur. But the enterprising and inventive Yankee quickly gets adapted to new unusual conditions, and employing his knowledge of science, technology and history he begins to turn on his "charms" — to change the British society as per sample of America of his day. The book is full of irony and makes an unforgettable impression.
-
Сім'я дикої качки: вибр. твори (Скарби: молодіжна серія)
Оповідання і повість, що увійшли до цієї книжки, належать перу Євгена Гуцала — одного з найталановитіших українських письменників, творчість якого припала на другу половину минулого і початок нинішнього століть. Автор захоплює читача дивовижним умінням побачити красу навколишнього світу, привертає увагу до, здавалося б, найбуденніших подій, які часом можуть вплинути на все майбутнє життя. Разом з героями книжки ми переживаємо їхні захоплення й відкриття, перші перемоги і втрати. Адже людина, навіть якщо їй зовсім небагато років, має навчитися сама приймати важливі рішення й уміти відповідати за власні вчинки.
-
Мертвим не болить: роман. (Голос Європи)
Головному героєві роману Василя Бикова (1924—2003) “Мертвим не болить” Василевичу пощастило — після війни він залишився живий. Але щось у ньому надломилося...
Він належить до людей, про яких Ернест Гемінґвей сказав, що вони ніколи не зможуть повернутися з війни. Навіть у мирний час Василевич не може бути спокійним, радіти життю — пам’ять постійно повертає його до воєнних подій, поведінки бійців під час танкових атак, бомбувань, обстрілів, страждань поранених, втрат побратимів.
Письменник намагається розкрити всю правду війни, яку він сповна пізнав сам, і донести до читача невтамовуваний біль за людину та її долю.
-
Знак біди: повість. (Класна література)
У центрі повісті Василя Бикова (1924—2003) “Знак біди” життя селянської сім’ї, яка в період окупації зазнає неймовірних принижень і жорстокого насилля. І все це роблять не тільки чужинці, а й “свої”, односельці, що стали поліцаями. Чому? Повість сповнена глибоких роздумів про зв’язок між поколіннями, взаємозалежність найважливіших подій ХХ століття. Показано, як розривалися родинні зв’язки, культивувалися недовіра та озлобленість, трагічно руйнувалася людяність як основа життя народу. Повість до цього часу залишається одним із найяскравіших творів художньої літератури про Другу світову війну.
-
Аліса у Країні Чудес; ;У задзеркальній країні. (Скарби: молодіжна серія)
Славетні казки відомого англійського письменника і вченого-математика Льюїса Керрола (1832-1898) "Аліса у Країні Чудес" та " У Задзеркальній країні" виникли як історії, котрі автор розповідав своїй маленькій знайомій — семирічній дівчинці Алісі. Імпровізації виявилися шедевром, а ім'я Керрола назавжди ввійшло в історію світової літератури. На сторінках цієї книги на героїню чекають неймовірні пригоди в дивовижних країнах, населених химерними істотами. Разом із допитливою і непосидючою Алісою читач подорожуватиме лабіринтами фантазії, повірить у диво і навчиться цінувати прості радощі життя та незабутні миті дитинства.
-
Чарівна крамниця: Вибрані оповідання (Скарби: молодіжна серія)
Ця книга знайомить читача з найкращими зразками малої прози Герберта Веллса (1866—1946) — відомого англійського письменника-фантаста. Персонажами його оповідань стають люди, у розмірене життя яких вривається щось незвичайне: чи то наукове відкриття, чи то чарівник, котрий виконує всі бажання, чи просто голодний страус, що випадково проковтнув діамант. У цих творах стирається тонка межа між реальністю та людським уявленням про неї, а гумор і легка іронія у поєднанні з химерними сюжетами лише посилюють ефект занурення в нові світи.
-
Хатина дядька Тома: роман (Класна література)
Роман відомої американської письменниці Г. Бічер-Стоу (1811—1896) "Хатина дядька Тома" вийшов окремим виданням у 1852 р. і став одним із бестселерів XIX ст. Тема твору не нова, але його емоційне навантаження відповідало настроям і духові часу. У романі яскраво зображено жахливе становище рабів у США: торгівлю живим товаром, страждання матерів, яких розлучають з дітьми. Та водночас автор дає надію на краще, показує, що у цьому недосконалому світі є чисті й благородні душі, які своїми діями прагнуть полегшити страждання інших, вселяє віру в неминучість змін у житті людини на краще, якщо за них боротися і вірити в них.
-
У пустелі та джунглях (Голоси Європи)
Пригодницька повість "У пустелі та джунглях" відомого польського письменника, лауреата Нобелівської премії Генрика Сенкевича (1846—1916) — єдиний твір, написаний ним для дітей. Автор багато мандрував африканським континентом, докладно вивчав історичні джерела. Любов до дітей, глибоке розуміння їхньої психології поєднані у повісті з докладними історичними та географічними відомостями про Африку. На сторінках книги перед нами постають надзвичайно правдиві, яскраві та динамічні картини, що неймовірно захоплюють і дають можливість збагатити знання про цей континент, не вдаючись до студіювання підручників.
-
Різдвяна пісня в прозі, або Різдвяне оповідання з привидами; Новорічні дзвони; Цвіркун домашнього вогнища. (Скарби: молодіжна серія)
"Різдвяна пісня в прозі", "Новорічні дзвони" і "Цвіркун домашнього вогнища" Чарльза Діккенса (1812—1870), який ще за життя став класиком англійської літератури, належать до відомого циклу "різдвяних повістей". З головними героями відбуваються неймовірні події, які матимуть несподівану і зворушливу розв'язку. Ці твори вирізняються особливою теплотою та сердечністю, вчать вірити в непереможну силу добра та цінувати звичайні людські радощі та домашній затишок. Барвистий і поетичний стиль оповіді, гумор, дотепність та світло, яке випромінює кожен твір, приваблюють вже не одне покоління читачів.
-
Принц-злодій та інші оповідання (American Library)
Теодор Драйзер (1871—1945) — один із най-видатніших письменників-реалістів межі XIX— XX століть, епохи, для якої характерні не лише значні соціальні зміни, а й істотна трансформація мислення. У своїх оповіданнях письменник розмірковує над моральним станом сучасного йому американського суспільства та наголошує на зростанні аморальності й агресії особистості. Він постійно ставить своїх героїв перед вибором, розкриваючи суперечливість людської натури, і демонструє при цьому вміння великого майстра слова глибоко й масштабно висвітлювати гострі проблеми в малій літературній формі.
-
Пора невинності (American Library)
"Пора невинності" — найвідоміший роман американської письменниці Едіт Вортон (1862—1937), за який вона отримала Пулітцерівську премію. Дія роману розгортається у 70-х роках XIX ст., і за визнанням авторки, це була її втеча у дитячі спогади про давно зниклу Америку, намагання примирити той старий світ із новим, що постав після Першої світової війни. Письменниця щемливо й водночас іронічно розповідає історію кохання молодого адвоката Ньюленда Арчера та графині Оленської, екстравагантної кузини його нареченої. її герої страждають, прагнуть щастя, але чи вистачить у них моральних сил, щоб відстояти своє почуття?
-
Поклик предків та інші історії (American Library)
Перлиною творчості Джека Лондона (1876— 1916) залишається його північний цикл. На арктичних просторах серця підпорюються дивним законам, не зрозумілим для тих, хто ніколи не бував у цих далеких краях. Герої творів письменника: індіанці, котрі відстоюють свої давні звичаї; білі люди — непрохані зайди у пошуках збагачення; розумні й віддані собаки — змушені боротися за своє існування і з силами природи, і один з одним. Північ стає найсуворішим випробуванням можливостей людей і тварин, а вижити в цих екстремальних умовах їм допомагає лише незламна сила духу.
-
Королі і капуста (American Library)
О. Генрі (Вільям Сідні Портер, 1862—1910) — визнаний майстер короткої новели. Яскравим прикладом оригінального авторського стилю є його єдиний роман "Королі і капуста". Він складається з новел, у яких в авантюрно-пригодницькому дусі змальовано життя безтурботних мешканців вигаданої "бананової" республіки Анчурії, загубленої в тропічному раю Карибського узбережжя. Ця країна — справжнє Ельдорадо для шахраїв, ділків, контрабандистів усіх Гатунків і мастей. Заради легкої наживи вони вдаються до найдотепніших крутійств, часто потрапляють у комічні ситуації, проте завжди виходять сухими з води. Попри свій авантюризм, герої роману викликають щиру симпатію, адже вселяють віру в те, що можна подолати будь-які життєві негаразди.