Знання
Книги видавництва
-
Дивовижний Чарівник Країни Оз. (Скарби: Молодіжна серія)
"Дивовижний Чарівник Країни Оз" — казкова історія, яку відомий американський письменник Лаймен Френк Баум (1856—1919) спочатку розповів своїм дітям, але згодом вона захопила маленьких читачів у всьому світі й принесла славу та визнання її автору. Це перша з 14 книг про Країну Оз. Маленька дівчинка Дороті випадково потрапила до казкової країни і, щоб повернутися додому, має подолати Злу Чаклунку. їй допомагають вірні друзі — Солом'яник, Бляшаний Лісоруб та Боязливий Лев. Багато лихого й доброго, таємничого й несподіваного трапиться на їхньому шляху, перш ніж здійсниться мрія кожного з героїв, а вміння прислухатись до себе відкриє дещо дивовижне для нас усіх.
-
Крейзі (Скарби: Молодіжна серія)
Повість "Крейзі" — новий твір відомого сучасного українського письменника Сергія Гридіна, майстра психологічної прози для юнацтва. Це історія 16-річного хлопця, який живе у комп'ютерному світі й не уявляє свого існування без ґаджетів. Він почуває себе цілком щасливою людиною, допоки не зустрічає перше кохання, яке не лише дарує йому приємні миті, а й приносить перші серйозні випробування: на фізичну силу, моральність і гідність, кмітливість та винахідливість. Ось тут Артемові й знадобляться усі його досі набуті вміння. Але, як виявиться, часом важливою є не стільки сама перемога, як здобутий людиною досвід і справжні друзі.
-
Не такий: повість для підлітків, які шукають себе. (Скарби: Молодіжна серія)
"Не такий" — повість сучасного українського письменника Сергія Гридіна про підлітка, який страждає від надмірної ваги та має купу пов'язаних із цим неприємностей, зокрема проблеми у спілкуванні з батьками та своїми ровесниками. Однак, коли ситуація зовсім заходить у глухий кут, хлопець починає докладати зусиль, щоб усе змінити. Письменник надзвичайно правдиво та щиро викладає найпотаємніші думки свого головного героя, оскільки сам у дитинстві потерпав від зайвої ваги і довгий час переймався цим, допоки не почав працювати над собою і не довів собі та іншим, що невирішуваних проблем не буває.
-
Ілонка: Мала проза (Класна література)
До цієї збірки увійшли кращі зразки малої прози Олеся Гончара (1918—1995). Це оповідання, новели і коротка повість, різні за тематикою, але об'єднані творчою настановою автора — писати про людей "зі світлом у душі", тих, хто живе за найвищими законами людяності. Саме такою перед читачем постає головна героїня оповідання "Ілонка" — угорська дівчинка, яка, незважаючи на смертельну небезпеку, допомагає татові та односельцям знайти і знешкодити підступного бандита. На сторінках книги багато мудрих думок і спостережень, цікавих суджень про людину, її долю та сутність, про вічні категорії добра і зла, честі й безчестя, совісті та справедливості.
-
Зачарована Десна: вибр. твори (Скарби)
Кіноповість "Зачарована Десна" Олександра Довженка (1894—1956) за своїм художнім і філософським рівнем та змістом стоїть поруч із кращими світовими зразками художньої автобіографічної прози. Вона не має чіткого сюжету, оскільки автор обрав оригінальну композицію: твір складається з окремих спогадів, що нагадують новели, в яких із солодким смутком та легкою іронією розповідається про дитинство головного героя. До цієї збірки увійшли також кіноповість "Земля" та оповідання "Ніч перед боєм", "Мати" і "Воля до життя". Крім того, у книзі наведено цікаві додаткові матеріали — основні дати життя і творчості та філь-мографію О.П. Довженка.
-
Закрут гвинта; Дейзі Міллер. (American Library)
Повість Генрі Джеймса (1843—1916) "Закрут гвинта", як і життєпис графа Дракули або трагічна історія Франкенштейна, належить до літературних творів, що найчастіше надихали кінематографістів. У жанр містичної повісті американський письменник привносить глибоку психологічну достовірність, занурюючи читача у світ почуттів та переживань своїх героїв. Загострену увагу він приділяє проблемам совісті, обов'язку, моральності, невинності та гріховності, щоразу розкриваючи їх по-новому. Незалежність і безпосередність молодої американки — головної героїні повісті "Дейзі Міллер" стають викликом для консервативного й манірного європейського товариства, скутого умовностями та обмеженнями, і зіткнення двох культур призводить до трагедії.
-
Жінка, не варта уваги; Віяло леді Віндемір
"Жінка, не варта уваги" і "Віяло леді Віндермір" — соціально-побутові комедії, що стали гострою сатирою на тогочасне суспільство і ще за життя принесли славу автору. Оскар Вайльд (1854—1900) як визнаний майстер парадоксу закладає парадоксальність вже в саму назву своїх драматичних творів, розгортаючи її потім у сюжеті. Попри сарказм, іронію, висміювання сімейних і суспільних звичаїв, комедії Вайльда значно серйозніші, ніж може здатися на перший погляд. За блискучою дотепністю автора прихована глибина порушених проблем.
-
Дише ніжністю ніч.
"Дише ніжністю ніч" — один із кращих романів класика американської літератури Френсіса Скотта Фіцджеральда (1896—1940), що значною мірою є автобіографічним. Він був написаний у той період, коли дружина письменника лікувалась у клініці від шизофренії. Тож не випадково герої твору — заможна й тендітна пацієнтка психіатричної лікарні та бідний, але здібний лікар-психіатр, що не встояв перед її вродою. Пишучи цей роман, автор не побоявся вилити на папері свої найпотаємніші й найважчі думки та постав перед читачем у всій відвертості, оголивши душу.
-
Заплутане павутиння (American Library)
"Заплутане павутиння" — одна з небагатьох книг для дорослих, написаних канадською письменницею Люсі-Мод Монтгомері (1874—1942), відомою своїм дитячим бестселером "Енн із Зелених Дахів". Пропонований роман не менш цікавий і захопливий, він сповнений надзвичайної інтриги та водночас розповідає про життя як воно є, коли трагічне й комічне завжди опиняються поряд. Це історія великого клану, де за три покоління шістдесят членів родини Пенхеллоу одружилися із шістдесятьма Дарками, сплівши таким чином заплутане павутиння відносин та емоцій.
-
-
Martin Eden = Мартін Іден (American Library)
"Martin Eden" by Jack London (1876—1916) is one of the best pieces of the world literature. The novel is largely autobiographical. It demonstrates a writer's work and destiny, difficulties of formation, mastering the secrets of a word whimsical turns of recognition. However, this is not the only strength of the novel. The book prompts a deep reflection about real life values, a person's destiny and place in the world, as well as possibilities on the way to success. "Martin Eden" teaches us to be devoted and persistent in achieving our goals. The novel has been published in millions of copies and will definitely be of interest to a modern reader.
-
The Taming of the Shrew; The Two Gentlemen of Verona = Приборкання норовливої; Два веронці (American Library)
William Shakespeare's (1564—1616) world-famous comedies "The Taming of the Shrew" and "The Two Gentlemen of Verona" are still relevant today, despite their quite considerable age, as the questions about what true love is and whether it is worth following commonly agreed rules in relationships are everlasting. A classic plot, vibrancy of language, humour flavoured with irony and morality altogether hold a reader's attention and let one apprehend all the depth of the great English playwright's creativity.
-
The Magic Shop and Other Stories = Чарівна крамниця та інші оповідання. (Білінгва)
Пропонована книга знайомить читача з найкращими зразками малої прози Герберта Веллса (1866—1946) — відомого англійського письменника-фантаста. Персонажами його оповідань стають люди, у розмірене життя яких вривається щось незвичайне: чи то наукове відкриття, чи то казкові країни, де живуть феї, чи доісторичний птах, що з'являється на безлюдному острові. У цих творах стирається тонка межа між реальністю і людським уявленням про неї, а гумор і легка іронія у поєднанні з химерними сюжетами лише посилюють ефект занурення в нові світи.
-
A Women of No Importance; Lady Windermere’s Fan = Жінка не варта уваги; Віяло леді Віндермір
"A Woman of No Importance" and "Lady Windermere's Fan" by Oscar Wilde (1854—1900) are comedies of manners that were sharp satire on the society of that time and made the author famous during his lifetime. As a recognized master of paradox, Wilde embeds contradiction in the very titles of his plays developing it later on in the plot. Despite sarcasm, irony, mockery at social and family customs, his comedies are much more serious than they may seem at first sight. Brilliant author's wittiness conceals the depth of the raised problems.
-
Pollyanna Grows Up=Полліанна дорослішає. (American Library)
"Pollyanna" a novel by Eleanor Porter (1868—1920), has impressed readers so much that after its release in 1913, the author got a real avalanche of letters requesting to narrate about the further life of the protagonist. As a result, the next novel — "Pollyanna Grows Up" — was published in two years, in 1915. It has become a bestseller as well. Pollyanna is growing up, and her life is full of both happy and sorrowful days. But she never forgets the glad game that her father taught her once. It is this game that helps the girl to find new friends, overcome life hardships, and even solve old family mysteries. Thanks to the heroine's sincerity and optimism, quite several orphans manage to find loving families and Pollyanna herself — real friendship and love.
-
Ангел Золоте Волосся: Повість (Скарби: молодіжна серія)
Чи може в сучасному світі статися диво? Таке, щоб минулися усі Галині нещастя: погані стосунки з учителькою та однокласниками, те, що в неї не "круті" батьки, а головне — хвороба братика, через яку життя стало геть нестерпне. І що для цього потрібно зробити Галі? На дівчинку чекає багато пригод, цікавих і часом небезпечних, мандрівка в далеку давнину, де Галя побачить княжий Київ, дізнається секрети старовинного мистецтва, а заодно й захопливу історію одного з найзнаменитіших шедеврів Київської Русі — геніального творіння Алимпія Іконописця. А ще в неї з'явиться незвичайний друг — Ангел Золоте Волосся. Він допоможе Галі здобути одне з найважливіших людських умінь — уміння бути щасливою.
-
-
Собака Баскервілів: повість (Скарби: молодіжна серія)
Повість “Собака Баскервілів” — один із наймістичніших творів класика англійської пригодницької літератури, майстра детективного жанру Артура Конана Дойла (1859—1930). Тут і надприродні явища, і родовий замок, і підступне вбивство, і старовинна легенда про прокляття роду Баскервілів. Проте навіть найбільш таємничі й незбагненні загадки долає меткий і допитливий розум Шерлока Холмса. Повість не тільки захоплює читача, але й спонукає до спостережливості, викликає інтерес до життя та його таємниць.
-
Поліанна: роман (Скарби: молодіжна серія)
Цей роман культової американської письменниці Елінор Портер (1868—1920) давно здобув усесвітню славу і завоював любов читачів. Книгу неодноразово екранізували, а в психології після її публікації навіть з’явилися терміни “принцип Полліанни” і “полліаннізм”. Причиною такого приголомшливого успіху стали життєлюбність та оптимізм, які випромінює головна героїня цього твору. Маленька Полліанна навчила ціле містечко знаходити позитив там, де, здавалося б, його неможливо відшукати. Вона називає це грою в радість. І кожен читач, розгортаючи книгу, мимоволі стає учасником цієї дивовижної гри.
-
Верхівець без голови: Дивовижна техаська історія: роман. (Скарби: Молодіжна серія)
"Верхівець без голови" — один із найзахопливіших авантюрно-детективних романів відомого англійського письменника Томаса Майна Ріда (1818—1883). Незвичайні, загадкові події, хитросплетіння детективного сюжету, елементів містики, пригод і зворушливого романтичного кохання тримають читачів у постійному напруженні. Несподівана розв’язка таємничої історії безголового верхівця викликає багато переживань і вселяє віру в добро та благородство.
-
The Memoirs of Sherlock Holmes: The Final Problem and Other Stories = Спогади про Шерлока Холмса: Остання справа та інші історії
In the suggested short stories by Arthur Conan Doyle (1859—1930), Sherlock Holmes once again demonstrates his unique power of observation and detective talent. Thanks to his shrewd mind and artifice, he solves a crime with the help of a scrap of paper found in the murderer’s hand (The Reigate Squires), cracks quite a delicate case where diplomatic interests of a country are at stake (The Naval Treaty), investigates mysterious cases related to retribution for the past sins (The Crooked Man, The Resident Patient). Finally, Holmes faces a worthy opponent — the smartest criminal of the XIX century. What will this encounter result in?
-
Розбійники: п'єса (Скарби)
П'єса "Розбійники" — перший драматичний твір німецького письменника і філософа Фрідріха Шиллера (1759—1805). Автор зумів створити не просто цікавий твір, а художній шедевр, що назавжди увійшов до скарбниці світової літератури. В основі сюжету — сімейна трагедія, протистояння між двома братами, що мають діаметрально протилежні світогляди. Твір багатий на цікаві монологи, роздуми про життя і смерть, моральність і сімейні цінності. Драма наскрізь пройнята бунтарським пафосом, збуджує думку і закликає до людяності. Згодом за мотивами п'єси Джузеппе Верді написав однойменну оперу.
-
Three Men in a Boat (To Say Nothing of the Dog) = Троє у човні (не кажучи про пса) (Білінгва)
Джером Клапка Джером — відомий англійський письмен-ник-гуморист і драматург. У його найкращому творі — повісті "Троє у човні (не кажучи про пса!)" немає ні різкої сатири, ні жорсткого глузування, а натомість із блискучим і доброзичливим гумором показано комізм звичайних життєвих ситуацій. Замість серйозного путівника Темзою автор подарував читачам яскравий і незабутній портрет вікторіанської Англії. Герої Джерома дуже колоритні й симпатичні, а жарти смішні та дотепні, тому книга й досі залишається надзвичайно популярною у світі.
-
A Christmas Carol In Prose, Being a Ghost Story of Christmas = Різдвяна пісня в прозі, або Різдвяне оповідання з привидами (Білінгва)
"Різдвяна пісня в прозі" Чарльза Дікенса (1812—1870) — один із кращих творів світової літератури. Це повість про найвищі людські цінності. Вона має казковий сюжет: про серйозні речі легше говорити, надавши їм казкової форми. У Різдвяну ніч в оселі головного героя з'являються невблаганні й незворушні духи, які допомагають переосмислити життя, зрозуміти його велич і красу. "Різдвяна пісня" вчить нас добру і застерігає від лихих вчинків, вселяє віру, що в житті не буває безвихідних ситуацій. Людина завжди має шанс стати кращою. Робити добро ніколи не пізно — каже мудрий письменник.
-
Лялька: Роман: У 2 т. — Т. 1 (Голоси Європи)
Роман "Лялька" Болеслава Пруса (1847—1912) — один із найвідоміших творів польської літератури. Це захоплива і драматична історія великої пристрасті. Унікальності роману додає вичерпне та переконливе зображення суспільного життя другої половини XIX ст.( доби значущих для світу перетворень. Головний герой Станіслав Вокульський закохується в аристократку Ізабелу Ленцьку і намагається завоювати її серце. Задля цього він полишає науку і наполегливо працює, щоб проникнути у вищі кола суспільства. Проте героя повсякчас терзає думка про нездоланну прірву, яка розділяє благородну шляхту і простих людей, тому його шлях до заповітної мрії — важкий і тернистий.
-
Озеро загадок
Чи може маленький Поросючок писати вірші, а корова — кататися на ковзанах?
Які загадки криються в чорних глибинах озера, де живе страховисько з величезною пащею?
Які небезпеки чигають на корову й Поросючка? А що, як страховисько в біді і йому потрібна допомога? Чи допоможуть йому наші герої? І що переможе – сміливість і дружба чи страх? Про все це ви дізнаєтесь, прочитавши нову казку литовського письменника Марюса Марцинкявічюса «Озеро загадок», яку проілюструвала художниця Ліна Дудайте.
-
Камінний хрест: вибрані твори (Класна література)
До пропонованої збірки творів Василя Стефаника (1871 —1936) входить низка його найкращих новел, які засвідчили прихід у світову літературу самобутнього письменника. Багато з них були одразу перекладені й видані іноземними мовами. Гостре звучання мають новели, у яких автор звертається до теми долі дітей ("Новина", "Кленові листки"), зубожіння селянина ("Синя книжечка"), вимушеної еміграції ("Камінний хрест"), показує родинні драми, породжені війною ("Сини", "Стратився", "Вона — земля") тощо. З часу написання творів Стефаника життя галичан радикально змінилося, але багато новел залишаються актуальними і сьогодні.
-
Кайдашева сім'я: повість (Класна література)
За словами Івана Франка, повість "Кайдашева сім'я" належить до "найкращих оздоб українського письменства". З великою художньою силою І. Нечуй-Левицький на прикладі однієї сім'ї змалював український національний колорит. Перед читачем постає низка яскравих персонажів: забобонний Кайдаш, чванлива й пихата Кайдашиха, бриклива Мотря, понурий Карпо, доброзичливі Лаврін та Мелашка. Книга зачаровує непідробним гумором, веселими й дотепними діалогами, чудовими пейзажами та сценами щирого кохання.
-
Життя: роман (Скарби)
За словами Івана Франка, повість "Кайдашева сім'я" належить до "найкращих оздоб українського письменства". З великою художньою силою І. Нечуй-Левицький на прикладі однієї сім'ї змалював український національний колорит. Перед читачем постає низка яскравих персонажів: забобонний Кайдаш, чванлива й пихата Кайдашиха, бриклива Мотря, понурий Карпо, доброзичливі Лаврін та Мелашка. Книга зачаровує непідробним гумором, веселими й дотепними діалогами, чудовими пейзажами та сценами щирого кохання.
-
Фарбований Лис: казки (Скарбничка)
До книги увійшли казки з циклу "Коли ще звірі говорили", створені Іваном Франком (1856—1916) на основі байок та оповідань різних народів світу. "Фарбований Лис" — одна з кращих казок цієї збірки. Хитрий і хвалькуватий Лис вирішив довести звірам, що зможе викрасти курку з базару прямо серед білого дня. І все б йому вдалося, якби не собаки та діжа із синьою фарбою. Легко здогадатися, що на прикладі звірів Франко показує нас самих, характери і вади людей, вчить думати та співпереживати. У казках безліч комічних сцен і ситуацій, сповнених щирого й доброзичливого гумору.