Наш формат
Книги видавництва
-
Дрімучий ліс. Шлях відьми
Дрімучий ліс повен дивовиж, чарів і фантастичних істот. Заправляє в ньому моторошна рогата чаклунка — Стара. Вона тримає ключі від кордонів, від кожного дерева й квітки — але до своїх найбільших таємниць, найсокровенніших глибин Дрімучий ліс її не допускає. Туди Стара відправляє Уляну — дівчинку, яку з немовляти тримала коло себе як служницю, — і наказує їй принести звідти Відьомську Книгу...
«Шлях Відьми» — перший роман із дилогії Анастасії Лавре-нішиної «Дрімучий ліс» — переміг у конкурсі «Напишіть про мене книжку» і здобув премію «Еспресо. Вибір читачів» як найкращий твір для підлітків, а ілюстрації Надії Дойчевої до нього вибороли престижну європейську відзнаку IJungle Illustration
-
Вітрова Гора: роман
Вони живуть поміж нас — вітри, онуки Стрибога. Завжди народжуються тут, на берегах Дніпра, зазвичай в одній родині — й дід передає онукові таємні знання та особливі вміння. Однак із Дейвом стається інакше: він народився в Канаді, тож мусить пройти непростий шлях, перш ніж осягнути своє прадавнє українське коріння і відкрити справжнє покликання. Проте вітряні млини на дніпрових пагорбах манять хлопця, і цьому годі опиратися...
Роман Анни Багряної «Вітрова гора» — глибоке, світле і дуже актуальне українське фентезі; хоч і базоване на стародавній українській міфопоетиці, та напрочуд сучасне.
-
Історія світу в 100 предметах
Уявіть, що історію розказують не дати й описи славетних подій, а артефакти. Музейні експонати, яким від двох мільйонів до п'ятдесяти років. Про що була б ця історія?
Таке питання поставили працівники Британського музею та BBC — і створили серію радіопередач, що розповіла історію людства у юо предметах. її продовженням стала ця книжка, яка охоплює різні епохи та території світу.
Що про Джеймса Кука й Австралію розповідає щит аборигенів? Чи є щось спільне в археологічних звітах і фільмах про Індіану Джонса? Що глиняні артефакти можуть розповісти про потоп? Це лише частина запитань, на які відповідає ця книжка. Жодного зазубрювання дат — лише захопливі історії, які найчастіше лишаються поза увагою.
-
Квест: знайди Енеїду
Вигадник-розбишака Арсен і його нерозлучний друг телефон Опанас намагаються знайти «Енеїду» — примірник рідкісного видання славетної поеми Івана Котляревського, який випадково загубила Арсенова мама, рятуючи сина після його чергової капості. Друзям допомагає кумедний собака Шубовсть, який до того ж увесь процес пошуків знімає на відеокамеру...
Навдивовижу хвацька й смішнюча повість Ніни Ягоджин-ської «Квест: знайди "Енеїду"» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку» — твір, у героях якого сучасні українські діти неодмінно впізнають себе.
-
Як зруйнувати Америку за три прості кроки
Американська історія, цінності та культура дедалі більше розділяють американців на два непримиримі табори. Ліві прагнуть стерти все, що нагадує про спадщину «імперіалізму» та «експлуатації», навіть якщо це традиційний шлюб, церква чи національний прапор. Консерватори вбачають у цьому загрозу державі, і теж готові виходити на вулиці.
Бен Шапіро досліджує, які саме цінності та інститути сформували підвалини СІЛА і що чекає країну, якщо вони будуть зруйновані. І хай би чим завершилася внутрішня криза у США, це матиме істотний вплив на світову політику та Україну зокрема.
-
Від Червоного терору до мафіозної держави. Спецслужби Росії в боротьбі за світове панування (1917-2036)
Ця книжка розповідає про історію захоплення влади в Росії державною безпекою як інститутом і простежує всі етапи цього захоплення — від грудня 1917 року, коли було утворено ВЧК під керівництвом Фелікса Дзержинсько-го, до сучасності, коли через каскад неконституційних маневрів влада в Росії опинилася в руках ФСБ, а крісло президента здобув колишній директор ФСБ Володимир Путін.
Читач виявиться свідком смертельної і кривавої боротьби між держбезпекою та компартією, яка завершилася перемогою КГБ над КПРС у 1991 році й над усією країною — у 2000-му, коли президентом, навічно, став Путін.
Автори дослідження — доктор історичних наук Юрій Фельштинський (США) і колишній підполковник КГБ Володимир Попов (Канада) — є авторами низки праць із історії СРСР, Росії і держбезпеки. їхня спільна фундаментальна праця розповідає про те, чим небезпечна для Росії та решти світу держбезпека, яка стоїть біля керма управління ядерною державою, і що треба зробити для ліквідації цієї нової й несподіваної загрози.
-
Їжа для ментального здоров’я. Як харчуватися, щоб жити без стресу, депресії і тривожності
Ви знали, що цукор поглиблює депресію, а салямі може посилити біполярний розлад? Авторка цієї книжки звертається до найсучасніших досліджень і розповідає, як раціон впливає на роботу мозку й наш стан.
Як їжа може замінити антидепресанти? Чи можна за допомогою раціону вплинути на сон, коли штори й заспокійлива музика не допомагають? Що нутриціологія говорить про лікування шизофренії? Як харчування допомагає позбутися стресу і тривожності?
Ума Найду аналізує різноманітні дослідження, наводить приклади з власної практики і пропонує конкретні поради. Завдяки книжці ви не лише довідаєтеся, що варто їсти, а чого уникати під час депресії, тривожності чи безсоння, а й отримаєте докладне меню з рецептами.
-
Нотатки з кухні переписування історії
Це книжка не про переписування історії. Вона — про спроби українців написати історію власної держави. Звільнитися з полону думок «старшого брата» й досягнути справжньої незалежності — коли можеш розповідати свою історію від першої особи. Як історію України, а не Росії, Польщі чи ще когось на нашій землі.
У ній історик Володимир В'ятрович зібрав низку власних публікацій — від початку 2000-х до нашого часу — та доповнив їх сучасним наративом. Це статті, колонки, інтерв'ю, у яких ідеться про національну ідентичність, Голодомор, визвольну боротьбу й «людей волі», Помаранчеву революцію і Євромайдан, матеріали під грифом «цілком таємно», які одного дня стали «цілком нетаємними». Значну частину цієї історії автор ретельно дослідив, а ще частину — допомагав творити.
Ось чому це книжка про минуле — авторове, українців, минуле загалом, про історію як history і story, про колективне й особисте.
-
Ізраїль. Історія відродження нації
Це розповідь про маленьку державу, яка привернула увагу світу з моменту свого виникнення й викликала захоплення. Чому міжнародна спільнота так зацікавилася Ізраїлем? Чому ізраїльтяни мають різні погляди на багато ключових питань? Яким буде майбутнє країни?
У цій книжці Ґордіс веде нас крізь віхи історії та знайомить з відданими і величними постатями, які першими створювали державу й формували її основи. Він показує, як Ізраїль став потужним культурним, економічним і військовим осередком, але водночас пояснює й грубі помилки та простежує тривалу історію міжнародної ізоляції країни.
-
Розверніть корабель. Уроки менеджменту від капітана підводного човна
Девід Марке знає, як розвернути систему на 180 градусів. Навіть якщо йдеться про військову сферу, де зазвичай керівник дає команди, а всі решта — слухаються. Зазвичай, але не в історії з Марке. Він запропонував підхід «лідер—лідер», що суттєво відрізняється від «лідер—виконавець». Що змінилося? Підводний човен, що вважався згубним місцем, перетворився на зразковий корабель, а інертні підлеглі — на сильних менеджерів. Настільки сильних, що ю офіцерів, які служили під керівництвом Марке, стали капітанами американських військових кораблів.
Як Марке вдалося виховати лідерів? Як на нові правила реагував екіпаж? Як застосувати підходи й уроки капітана підводного човна в бізнесі, уряді, освітній сфері чи навіть у сім'ї? Так-так, «розвернути корабель» усіх цих сфер більш ніж можливо, і на такі зрушення надихає ця книжка.
-
Дрімучий ліс. Шлях вовка
Дрімучий ліс повен дивовиж, чарів і фантастичних створінь. Він не впускає до себе нікого, крім однієї-єдиної істоти — Сірого Вовка. Той приживається в лісі й навіть стає охоронцем Відьми — однак із кожним днем його все дужче діймає страх і непевність. Тож урешті Вовк не витримує: залишає в лісі свою тінь — наглядати за Відьмою, а сам цупить її мітлу і летить по пораду до Місяця...
«Шлях Вовка» — другий роман із фентезійної дилогії Анаста-сії Лавренішиної «Дрімучий ліс», відзначеної премією «Еспре-со. Вибір читачів» як найкращий твір для підлітків.
-
-
День народження привида
У День народження до привида Сашуки Писуки прийдуть у гості всі його друзі-привиди — і Зловісна Марта, і Гарнюня Гапуня, і Балухатий Блюм, і Рудий Зуб, і Май Онес, і навіть Зелепонь... І в кожного буде своя історія — химерна, розбишацька, страшненька, повчальна, добра — і неодмінно весела! Адже ці цікавущі казки розказав для вас найвеселіший український дитячий письменник, справжній улюбленець малюків Сашко Дерманський.
А ще серед гостей-привидів буде хтось маленький, з голови до ніг загорнутий у простирадло, хто дуже любить смакувати ірисками. Цікаво, хто це?..
-
Дієва економіка для важких часів
«Понаїхали» — часто з докором говорять про мігрантів місцеві. Вони вважають, що ті загарбають їхні робочі місця й негативно вплинуть на доходи. Насправді це один з міфів, які спростовують Нобелівські лауреати Абхіджіт Банерджі й Естер Дюфло.
У своїй книжці вони розглядають хибні уявлення про нинішню економіку, апелюють до фактів і покликаються на кілька сотень наукових праць. Автори ставлять чесний і неупереджений діагноз нинішньому світові, розглядають питання нерівності, імміграції, надмірної політизації, загроз автоматизації. Але цим усе не обмежується. Банерджі й Дюфло пропонують варіанти, як вилікувати теперішній світ, тобто вибудувати дієву економіку у важкі часи.
-
Останній командир УПА. Життя і боротьба Василя Кука
Є люди-епохи, а є люди — кілька епох. Такою особистістю був останній командир УПА Василь Кук. Він народився до Першої світової війни, пережив лихоліття Другої світової, розквіт і згортання діяльності УПА, потрапив у радянський полон і разом з Україною отримав омріяну свободу в 1991-му.
Як сімейна скрута вплинула на його погляди? Коли він загорівся ідеєю збройної боротьби? Як пережив смерть братів Ілька й Іларія, яких стратила польська влада? Як вибудовував мережу ОУН у Дніпропетровську й перебував у підпіллі на Волині й Галичині? Як продовжував тиху боротьбу в 1970-1980 роках й отримав «друге дихання» після незалежності?
На всі ці питання відповідає історикиня Аліна Понипаляк, яка на сьогодні найґрунтовніше дослідила життя й діяльність Василя Кука. Роки, проведені в архівах, спілкування з рідними й людьми, які особисто знали командира, відвідування місць, де жив і творив Василь Кук, — усе це допомогло показати, яким був Кук та як він боровся за українську незалежність.
-
Аннапурна. Легендарна історія про перше сходження на восьмитисячник
На виступах після 1950 року Моріс Ерцоґ обережно тримає руки, на яких немає пальців. Таку ціну — обмороження — він заплатив за сходження на Аннапурну. Разом з Луї Ляшеналем вони стали першими альпіністами, що піднялися на висоту понад 8000 метрів. їхня команда з дев'яти осіб проклала маршрут, яким ніхто ніколи не ходив, здолала шлях, що іншим здавався безумством.
У цій книжці Моріс Ерцоґ відтворив власні спогади і свідчення учасників експедиції про сходження. Його оповідь — це експресивна історія про те, як вони змагалися з природою й дивилися в очі смерті, переживали лютування стихії, переборювали себе та йшли в невідомість, остання зупинка якої — вершина 8091 метр.
-
Їж і біжи. Неймовірна історія вегана-ультрамарафонця
«Іноді ти просто мусиш робити свою справу», — так казав Скотту строгий батько.
«Іди, синку, пограйся з друзями», — хотілося б почути малому Джу-реку. Однак він слухав тата й ішов складати дрова, вибирати каміння чи до ночі збирати лохину. Не найприємніші заняття, але вони «прокачали» впертість і наполегливість, вигартували характер майбутнього ультрамарафонця.
Як стосунки в сім'ї і хвороба матері вплинули на Скотта? Що змінилося в його житті завдяки рослинному раціону? Як він ледве не помер на 112-му кілометрі під пекельним сонцем Долини Смерті? Як підготуватися до ультрамарафону й правильно розрахувати свої сили? Як залишатися людиною в такому виснажливому виді спорту? Про це та інше пише Скотт Джурек у книжці «їж і біжи» .Ащевіняквеганзпонад 20-річним стажем пропонує рецепти збалансованих рослинних страв, які збирав у всьому світі й за якими готує сам.
-
37 буддійських штук. Як пережити бентежні часи
Більшість українців, попри досвід 2014 року, до останнього не вірили, що повномасштабне військове вторгнення Російської Федерації таки розпочнеться. Розум відмовлявся приймати реальність, але на ситуацію потрібно було реагувати миттєво. Та захоплена зненацька людина не завжди може зібрати себе до купи. Часто їй потрібна певна опора — інша людина, домашня тварина або й книжка.
Ця книжка може стати такою першою опорою, адже вона не про буддизм як релігію. Вона про те, як буддійські практики змінюють наш стан і допомагають у бентежні часи. Як давати раду емоціям і стати спокійнішим? Як переживати втрати й не чіплятися за минуле? Чому допомога іншим покращує наше самопочуття? Про це розповідає науковиця і коучка Ольга Корнюшина. Вона пропонує 37 кроків, які здатні змінити наш психологічний стан і ставлення до життя.
Авторка осмислила класичні кроки тренування розуму в нинішніх умовах війни й адаптувала їх до нашого непростого сьогодення. Доповнила кожну частину книжки роздумами, а також вправами, які допоможуть впоратися з надзвичайними викликами. Додане ґрунтується на особистому досвіді авторки під час її перебування в зоні бойових дій у Київській області наприкінці лютого та на початку березня 2022 року.
-
Велика казка про маленького Хлопчика: казка
«Велика казка про маленького Хлопчика» Петра Антипа - це вилиті у формі казки-притчі розмисли митця про людину і світ, про становлення юної особистості, про одвічну боротьбу добра і зла, яка не припиняється ні на хвилину, і про те, яким важливим с ненастанний пошук гармонії у Всесвіті.
Петро Лнтип - скульптор, архітектор, художник, громадський діяч. Його твори експонувалися на численних виставках в Україні і світі, зберігаються в провідних музеях і приватних колекціях у СШЛ, Великій Британії, Франції, Німеччині, Італії, Швеції та інших країнах.
-
Не бійтеся любити. 20 уроків самопізнання на шляху до щасливих стосунків
Люди не знаходять пари і страждають. Або ж знаходять кохання, втрачають його — і також страждають. Із цими проблемами вже понад 20 років працює психологиня Александра Соломон, яка допомагає людям створювати здорові стосунки.
Власний консультаційний досвід вона описала у 20 уроках, що допоможуть розібратися із собою й побудувати щасливі взаємини. Як пропрацювати дитячі травми? Чому важливо відпускати образи на колишніх? Як звільнитися від стереотипів про фемінність і маскулін-ність? Що таке сексуальна самосвідомість і як над нею працювати? Це лише частина дражливих запитань, на які відповідає авторка. Вона опирається на наукові знання, моделює ситуації з практики, дає вправи для глибинного опрацювання та вчить не боятися любити.
-
Розбишацький детектив. Справа брата-незнайомця
На Лесю Дику і Сергія Василевського, героїв популярного «Розбишацького детективу» Діани Мельникової, чекає нова справа — дуже складна і страшенно кримінальна. Вони мають встановити, чи брат їхнього приятеля, який у дитинстві пропав у горах Грузії, а тепер раптом знайшовся, — справді йому брат, а чи це аферист, який втерся в довіру до чужої сім'ї для того, щоб її пограбувати?
Коли працюють «розбишацькі детективи», підозри не уникне ніхто — ані приятель, ані його батьки й учителі, ані навіть молодий поліційний слідчий, який спершу видавався таким милим...
-
Чи виживе Сингапур? Як місто-держава готується до нових викликів
Чи виживе Сингапур? — провокаційно запитує Кішор Махбубані і пропонує три варіанти: так, ні, можливо. Це не гра «вибери правильну відповідь», а випадок, коли кожна опція імовірна.
Автор описує, що чекає на місто-державу, історія незалежності якої налічує 55 років. Що допоможе Сингапуру встояти? Як пов'язані система освіти й становище держави? А Сингапур і Кремнієва долина? Як місту-державі вдалося стати найбезпечнішим у світі?
У цій книжці ви знайдете не тільки відповіді на такі питання, а й найкращі статті Махбубані для Guardian News і New York Times. А ще в ній є підказки, що з досвіду Сингапуру буде корисним для України.
-
Геть самосаботаж! Як за 6 кроків розблокувати мотивацію і силу волі
Чи відчували ви коли-небудь, що викладаєтеся на повну, але не отримуєте бажаного результату? Перепрацьовуєте — і водночас не займаєтеся тим, чим потрібно?.. Ґреґ Маккеон, відомий бізнес-тренер й автор концепції про есенціалізм, навчить помічати найсуттєвіше, відкидати непотрібне і встигати найважливіше. Адже він переконаний: не можна займатися геть усім та мати геть усе — тільки нам вирішувати, на що витрачати свої безцінні час та енергію.
Тож якщо ви хочете дізнатися, як визначати пріоритети, як робити лише те, що справді необхідно, а найголовніше — як докладати мінімум зусиль і досягати успіху, ця книжка саме для вас!
-
Історія Lego. Як цеглинки завоювали світ
«Дякую LEGO за щасливе дитинство» — так міг би звучати слоган компанії. Однак її засновник Олє Кірк Крістіансен вигадав інше гасло: «Найкраще — це не назавжди». Воно розкриває суть LEGO — прагнути нового — боротися за справу більшу, ніж сама компанія. Ось чому історія LEGO — це не тільки про кольорові цеглинки й милих чоловічків, а про становлення, крах і розвиток компанії, що безповоротно змінила дитяче дозвілля.
Із чого все почалося? Що таке «Одинадцять парадоксів менеджменту», про які тепер розповідають у бізнес-школах? Як компанія вижила в часи кризи, коли в неї майже ніхто не вірив? Як вона змогла вийти на «дорослий» ринок? На ці запитання відповідає бізнес-жур-наліст Нільс Лунде. Він поспілкувався із сотнями менеджерів різного рівня й написав історію LEGO — дивовижну, масштабну, самобутню, як і сама компанія.
-
Спогади: у 2 т. ІІ том
У своїх спогадах Маннергейм розкриває багато деталей радянсько- фінляндської та Другої світової воєн. Як країні з чотиримільйонним населенням удавалося протистояти демографічному велетневі — СРСР? На які жертви Фінляндія йшла заради миру? Наскільки лицемірно поводилися радянські представники на перемовинах? Як Фінляндія протистояла тиску Третього Райху, що вимагав приєднатися до наступу на Ленінград? Відповіді на ці й інші питання ви отримаєте з першоджерела — спогадів батька сучасної Фінляндії. А ще зрозумієте, наскільки мудрим, чуйним і скромним він був.
-
Буря війни. Роман
«Буря війни» — четвертий і заключний том циклу «Багряна королева» Вікторії Авеярд, у якому на героїню (і читачів) чекають масштабні битви за території й боротьба пропаганд за душі, шпигунські інтриги і несподівані політичні союзи, які перекроять політичну карту континенту. А також — суперництво за Марине серце. Два принци: один обіцяє створити новий, справедливіший світ, граючи за старими правилами; другий узагалі нехтує правилами й погрожує спалити знайомий світ, якщо не отримає бажаного. Що вибере Мара: свої ідеали чи почуття? Чи вдасться героям здобути право на вільне життя, чи, можливо, старий лад надто глибоко пустив корені? А якщо таки вдасться, то що і хто вціліє на попелищі?
-
Королівське пограбування. Повість-казка
Принцеса Нікусяка, гуляючи в королівському саду, випадково наступила на ногу стоніжці. Розлючена стоніжка вимагає за це «сто тисяч мільйонів» компенсації. Але грошей у королівстві катма, а легковажний король ліпить із боргового листа паперовий літачок і запускає його у вікно палацу. І тоді стоніжки захоплюють у полон принца й двох принцес — і починається весела катавасія!
Смішнюча, аж реготнюча повість-казка Сергія Свириден-ка «Королівське пограбування» сподобається як дівчаткам, так і хлопчикам. Та й батьки знайдуть у нібито невимушених дитячих жартах багато дорослої мудрості.
-
Нечиста сила та iншi капоснi iсторiї
Навіщо потрібні «погані слова»? Як можна і як не можна карати дитину за скоєну шкоду? Чи був юний Тарас Шевченко чемним хлопчиком, — а чи, може, геніальним розбишакою? Чому з Григорієм Сковородою спілкуватися страшно, а з художником-партизаном Нілом Хасевичем — ні? Яким би був чи була ти, якби довелося жити не в наш час, а п'ятдесят, сто, двісті років тому?
Популярний дитячий письменник Іван Андрусяк у своїй новій книжці моделює різноманітні ситуації, сучасні й історичні, — і пропонує задуматися над тим, як учинив чи вчинила б ти, опинившись на місці героїв.
-
Коронавірус. Інструкція з виживання
COVID-19 змусив переглянути плани на найближче майбутнє майже всіх жителів планети. Проте більшість населення досі перебуває в полоні міфів, страху та емоцій.
Як і коли з'явився COVID-I9 і чи найнебезпечніший це коронавірус? Чи може захворювання передаватися через домашніх улюбленців? Що відбувається з ураженим організмом і як рятуватися від хвороби? Зрештою чи зможе людство захиститися від COVID-19 І коли це станеться? На ці та багато інших найактуальніших запитань максимально доступно відповідає докторка біологічних наук Анча Баранова, спираючись на багаторічний досвід і найновіші дослідження науковців.
Ми вважаємо, що цю книжку мусять прочитати всі, хто турбується про себе та близьких, і віримо, що вона може стати справжнім практичним посібником у кожній сім'ї.
-
Ліхтарники: казка
Кіт Мартин живе на околиці міста в старому дерев'яному будинку. Він дуже любить спостерігати за тим, що відбувається в нього за вікном, і засинати під розмірений танок кольорових вогників світлофора. Отак, спостерігаючи, одного разу він дізнається велику таємницю про те, хто наглядає за тим, щоб усі вогні горіли і в місті був лад...
Але коли випадають величезні сніги й хуртовина «заліплює очі» світлофорам і ліхтарям - тоді світ зупиняється, адже ніхто не регулює руху людей і машин, а вночі місто накриває безпросвітна темінь. І тоді кіт Мартин мусить поділитися своєю таємницею з другом — адже навіть таємниці іноді буває потрібна допомога!
Неймовірно тепла і зворушлива казка, яку найкраще читати святковими зимовими вечорами у колі сім'ї.