Наш формат
Книги видавництва
-
Їж і біжи. Неймовірна історія вегана-ультрамарафонця
«Іноді ти просто мусиш робити свою справу», — так казав Скотту строгий батько.
«Іди, синку, пограйся з друзями», — хотілося б почути малому Джу-реку. Однак він слухав тата й ішов складати дрова, вибирати каміння чи до ночі збирати лохину. Не найприємніші заняття, але вони «прокачали» впертість і наполегливість, вигартували характер майбутнього ультрамарафонця.
Як стосунки в сім'ї і хвороба матері вплинули на Скотта? Що змінилося в його житті завдяки рослинному раціону? Як він ледве не помер на 112-му кілометрі під пекельним сонцем Долини Смерті? Як підготуватися до ультрамарафону й правильно розрахувати свої сили? Як залишатися людиною в такому виснажливому виді спорту? Про це та інше пише Скотт Джурек у книжці «їж і біжи» .Ащевіняквеганзпонад 20-річним стажем пропонує рецепти збалансованих рослинних страв, які збирав у всьому світі й за якими готує сам.
-
37 буддійських штук. Як пережити бентежні часи
Більшість українців, попри досвід 2014 року, до останнього не вірили, що повномасштабне військове вторгнення Російської Федерації таки розпочнеться. Розум відмовлявся приймати реальність, але на ситуацію потрібно було реагувати миттєво. Та захоплена зненацька людина не завжди може зібрати себе до купи. Часто їй потрібна певна опора — інша людина, домашня тварина або й книжка.
Ця книжка може стати такою першою опорою, адже вона не про буддизм як релігію. Вона про те, як буддійські практики змінюють наш стан і допомагають у бентежні часи. Як давати раду емоціям і стати спокійнішим? Як переживати втрати й не чіплятися за минуле? Чому допомога іншим покращує наше самопочуття? Про це розповідає науковиця і коучка Ольга Корнюшина. Вона пропонує 37 кроків, які здатні змінити наш психологічний стан і ставлення до життя.
Авторка осмислила класичні кроки тренування розуму в нинішніх умовах війни й адаптувала їх до нашого непростого сьогодення. Доповнила кожну частину книжки роздумами, а також вправами, які допоможуть впоратися з надзвичайними викликами. Додане ґрунтується на особистому досвіді авторки під час її перебування в зоні бойових дій у Київській області наприкінці лютого та на початку березня 2022 року.
-
Велика казка про маленького Хлопчика: казка
«Велика казка про маленького Хлопчика» Петра Антипа - це вилиті у формі казки-притчі розмисли митця про людину і світ, про становлення юної особистості, про одвічну боротьбу добра і зла, яка не припиняється ні на хвилину, і про те, яким важливим с ненастанний пошук гармонії у Всесвіті.
Петро Лнтип - скульптор, архітектор, художник, громадський діяч. Його твори експонувалися на численних виставках в Україні і світі, зберігаються в провідних музеях і приватних колекціях у СШЛ, Великій Британії, Франції, Німеччині, Італії, Швеції та інших країнах.
-
Не бійтеся любити. 20 уроків самопізнання на шляху до щасливих стосунків
Люди не знаходять пари і страждають. Або ж знаходять кохання, втрачають його — і також страждають. Із цими проблемами вже понад 20 років працює психологиня Александра Соломон, яка допомагає людям створювати здорові стосунки.
Власний консультаційний досвід вона описала у 20 уроках, що допоможуть розібратися із собою й побудувати щасливі взаємини. Як пропрацювати дитячі травми? Чому важливо відпускати образи на колишніх? Як звільнитися від стереотипів про фемінність і маскулін-ність? Що таке сексуальна самосвідомість і як над нею працювати? Це лише частина дражливих запитань, на які відповідає авторка. Вона опирається на наукові знання, моделює ситуації з практики, дає вправи для глибинного опрацювання та вчить не боятися любити.
-
Розбишацький детектив. Справа брата-незнайомця
На Лесю Дику і Сергія Василевського, героїв популярного «Розбишацького детективу» Діани Мельникової, чекає нова справа — дуже складна і страшенно кримінальна. Вони мають встановити, чи брат їхнього приятеля, який у дитинстві пропав у горах Грузії, а тепер раптом знайшовся, — справді йому брат, а чи це аферист, який втерся в довіру до чужої сім'ї для того, щоб її пограбувати?
Коли працюють «розбишацькі детективи», підозри не уникне ніхто — ані приятель, ані його батьки й учителі, ані навіть молодий поліційний слідчий, який спершу видавався таким милим...
-
Чи виживе Сингапур? Як місто-держава готується до нових викликів
Чи виживе Сингапур? — провокаційно запитує Кішор Махбубані і пропонує три варіанти: так, ні, можливо. Це не гра «вибери правильну відповідь», а випадок, коли кожна опція імовірна.
Автор описує, що чекає на місто-державу, історія незалежності якої налічує 55 років. Що допоможе Сингапуру встояти? Як пов'язані система освіти й становище держави? А Сингапур і Кремнієва долина? Як місту-державі вдалося стати найбезпечнішим у світі?
У цій книжці ви знайдете не тільки відповіді на такі питання, а й найкращі статті Махбубані для Guardian News і New York Times. А ще в ній є підказки, що з досвіду Сингапуру буде корисним для України.
-
Геть самосаботаж! Як за 6 кроків розблокувати мотивацію і силу волі
Чи відчували ви коли-небудь, що викладаєтеся на повну, але не отримуєте бажаного результату? Перепрацьовуєте — і водночас не займаєтеся тим, чим потрібно?.. Ґреґ Маккеон, відомий бізнес-тренер й автор концепції про есенціалізм, навчить помічати найсуттєвіше, відкидати непотрібне і встигати найважливіше. Адже він переконаний: не можна займатися геть усім та мати геть усе — тільки нам вирішувати, на що витрачати свої безцінні час та енергію.
Тож якщо ви хочете дізнатися, як визначати пріоритети, як робити лише те, що справді необхідно, а найголовніше — як докладати мінімум зусиль і досягати успіху, ця книжка саме для вас!
-
Історія Lego. Як цеглинки завоювали світ
«Дякую LEGO за щасливе дитинство» — так міг би звучати слоган компанії. Однак її засновник Олє Кірк Крістіансен вигадав інше гасло: «Найкраще — це не назавжди». Воно розкриває суть LEGO — прагнути нового — боротися за справу більшу, ніж сама компанія. Ось чому історія LEGO — це не тільки про кольорові цеглинки й милих чоловічків, а про становлення, крах і розвиток компанії, що безповоротно змінила дитяче дозвілля.
Із чого все почалося? Що таке «Одинадцять парадоксів менеджменту», про які тепер розповідають у бізнес-школах? Як компанія вижила в часи кризи, коли в неї майже ніхто не вірив? Як вона змогла вийти на «дорослий» ринок? На ці запитання відповідає бізнес-жур-наліст Нільс Лунде. Він поспілкувався із сотнями менеджерів різного рівня й написав історію LEGO — дивовижну, масштабну, самобутню, як і сама компанія.
-
Спогади: у 2 т. ІІ том
У своїх спогадах Маннергейм розкриває багато деталей радянсько- фінляндської та Другої світової воєн. Як країні з чотиримільйонним населенням удавалося протистояти демографічному велетневі — СРСР? На які жертви Фінляндія йшла заради миру? Наскільки лицемірно поводилися радянські представники на перемовинах? Як Фінляндія протистояла тиску Третього Райху, що вимагав приєднатися до наступу на Ленінград? Відповіді на ці й інші питання ви отримаєте з першоджерела — спогадів батька сучасної Фінляндії. А ще зрозумієте, наскільки мудрим, чуйним і скромним він був.
-
Буря війни. Роман
«Буря війни» — четвертий і заключний том циклу «Багряна королева» Вікторії Авеярд, у якому на героїню (і читачів) чекають масштабні битви за території й боротьба пропаганд за душі, шпигунські інтриги і несподівані політичні союзи, які перекроять політичну карту континенту. А також — суперництво за Марине серце. Два принци: один обіцяє створити новий, справедливіший світ, граючи за старими правилами; другий узагалі нехтує правилами й погрожує спалити знайомий світ, якщо не отримає бажаного. Що вибере Мара: свої ідеали чи почуття? Чи вдасться героям здобути право на вільне життя, чи, можливо, старий лад надто глибоко пустив корені? А якщо таки вдасться, то що і хто вціліє на попелищі?
-
Королівське пограбування. Повість-казка
Принцеса Нікусяка, гуляючи в королівському саду, випадково наступила на ногу стоніжці. Розлючена стоніжка вимагає за це «сто тисяч мільйонів» компенсації. Але грошей у королівстві катма, а легковажний король ліпить із боргового листа паперовий літачок і запускає його у вікно палацу. І тоді стоніжки захоплюють у полон принца й двох принцес — і починається весела катавасія!
Смішнюча, аж реготнюча повість-казка Сергія Свириден-ка «Королівське пограбування» сподобається як дівчаткам, так і хлопчикам. Та й батьки знайдуть у нібито невимушених дитячих жартах багато дорослої мудрості.
-
Нечиста сила та iншi капоснi iсторiї
Навіщо потрібні «погані слова»? Як можна і як не можна карати дитину за скоєну шкоду? Чи був юний Тарас Шевченко чемним хлопчиком, — а чи, може, геніальним розбишакою? Чому з Григорієм Сковородою спілкуватися страшно, а з художником-партизаном Нілом Хасевичем — ні? Яким би був чи була ти, якби довелося жити не в наш час, а п'ятдесят, сто, двісті років тому?
Популярний дитячий письменник Іван Андрусяк у своїй новій книжці моделює різноманітні ситуації, сучасні й історичні, — і пропонує задуматися над тим, як учинив чи вчинила б ти, опинившись на місці героїв.
-
Коронавірус. Інструкція з виживання
COVID-19 змусив переглянути плани на найближче майбутнє майже всіх жителів планети. Проте більшість населення досі перебуває в полоні міфів, страху та емоцій.
Як і коли з'явився COVID-I9 і чи найнебезпечніший це коронавірус? Чи може захворювання передаватися через домашніх улюбленців? Що відбувається з ураженим організмом і як рятуватися від хвороби? Зрештою чи зможе людство захиститися від COVID-19 І коли це станеться? На ці та багато інших найактуальніших запитань максимально доступно відповідає докторка біологічних наук Анча Баранова, спираючись на багаторічний досвід і найновіші дослідження науковців.
Ми вважаємо, що цю книжку мусять прочитати всі, хто турбується про себе та близьких, і віримо, що вона може стати справжнім практичним посібником у кожній сім'ї.
-
Ліхтарники: казка
Кіт Мартин живе на околиці міста в старому дерев'яному будинку. Він дуже любить спостерігати за тим, що відбувається в нього за вікном, і засинати під розмірений танок кольорових вогників світлофора. Отак, спостерігаючи, одного разу він дізнається велику таємницю про те, хто наглядає за тим, щоб усі вогні горіли і в місті був лад...
Але коли випадають величезні сніги й хуртовина «заліплює очі» світлофорам і ліхтарям - тоді світ зупиняється, адже ніхто не регулює руху людей і машин, а вночі місто накриває безпросвітна темінь. І тоді кіт Мартин мусить поділитися своєю таємницею з другом — адже навіть таємниці іноді буває потрібна допомога!
Неймовірно тепла і зворушлива казка, яку найкраще читати святковими зимовими вечорами у колі сім'ї.
-
Перспективи Української Революції
«Перспективи Української Революції» - це зібрання статей Степана Бендери, що вийшло друком у Мюнхені 1978 року.
На відміну від інших репринтів, у цій книжці додано передмову Олександра Сича, глосарій рідковживаних, малозрозумілих і діалектних слів, іменний і географічний покажчики. Також за допомогою QR-кодів читач зможе потрапити в онлайн-медіатеку, де зібрано оцифровані видання середини минулого сторіччя, у яких публікувався автор. А ще там можна побачити десятки зображень, пов'язаних із життям Степана Бандери та діяльністю ОУН, і навіть почути живу мову Провідника.
-
Після війни. Історія Європи від 1945 року
Події Другої світової війни ще пів століття змушували здригатися всю Європу. «Холодна війна», розрив між Сходом і Заходом, змагання між комунізмом і капіталізмом — усе це зараз уже не поясниш як залізну політичну логіку й ідеологічну потребу. Повоєнний світ змінився — старі режими віджили своє, і почала зароджуватися нова Європа.
Тоні Джадт вирішує переписати історію після Другої світової війни з погляду сучасності. У цій книжці автор розкладає по полицях повоєнне минуле як Західної, так і Східної Європи. Опираючись на дослідження шістьома мовами, Джадт розповідає, на чому стояв світ після війни, відлуння якої чутно й сьогодні.
-
Інстамозок. Як екранна залежність призводить до стресів і депресії
Ми перевіряємо телефон кожні десять хвилин, годинами просиджуємо в соцмережах і платимо за таке поганим сном, заниженою самооцінкою, погіршенням пам'яті й уваги. Але як із цим боротися? Чи можна якось «перепрошити» мозок? Як упоратися з депресією і тривожністю без заспокійливих та антидепресантів?
Про це пише психіатр Андерс Гансен. Він пояснює, чому ми стаємо залежними від ґаджетів й багато тривожимося, розповідає про наслідки (спойлер: нічого доброго), а також допомагає це подолати. Тому готуйтеся до побічних ефектів від прочитання книжки: ви краще спатимете, більше гулятимете, а також братимете короткі щоденні відпустки від екранів.
-
Безмежна сила математики. Як завдяки матаналізу винайшли смартфони, телебачення і GPS
Пам'ятаєте відповідь на питання життя, Всесвіту і взагалі? Дуглас Адаме у «Путівнику Галактикою» пише, що 42. Математик Стівен Строґац з ним не погоджується і пропонує свій варіант — матаналіз. Та ще й каже, що ця галузь математики назавжди змінила світ. Фізик Річард Фейнман узагалі називає її Божою мовою.
Та що ж то за диво — цей матаналіз? Що мав на увазі Фейнман? Чому без матаналізу не було б мобільного зв'язку, GPS, УЗД, «Авата-ра»? Як він пов'язаний з генами й допомагає боротися з ВІЛ?
У цій книжці Стівен Строґац доступно й захопливо розповідає про матаналіз. Він згадує досягнення Галілея і Ньютона, розповідає про роль матаналізу у винахідництві, допомагає глибше збагнути Всесвіт і прогнозувати майбутнє.
-
Місто тіней: повість
Зворушлива фантастична історія про дива, які трапляються тільки в різдвяну ніч.
Янгол, вирізаний зі слонової кістки, — єдине, що залишилося дванадцятирічній Марті від матері. її життя змінилося назавжди: переїзд, нова школа, чуже місто і заклопотаний батько, якого вона майже не знає. Чи зможуть вони порозумітися? Чи зустріне Марта нових друзів, особливо коли на єдину її цінну річ тепер полюють одразу дві магічні істоти: золотоокий сажотрус і таємничий залізний птах? І чи зможе зневірена дівчинка віднайти в душі ту силу, яка перетворить скуте кригою Місто Тіней на Королівство Золотих Веж?
Повість вивчається у програмі Нової української школи
-
Культурна карта. Бар’єри міжкультурного спілкування в бізнесі
Уявіть, що в одній команді працюють німець, британець, американець і японець. Вони два місяці вкладалися в рекламну кампанію, але продажі це підняло лише на 5%. Як зреагує на ситуацію кожен з них?
«Позорисько!» — відрубає німець. «Дякую всім за зусилля, ми добре попрацювали. Сподіваюся, наступного разу буде ще краще», — згладить британець. Американець розбавить негативне речення трьома позитивними, а японець дуже обережно й виважено добиратиме слова.
Ця уявна ситуація показує, як складно працювати в міжнародній команді: ті самі факти і слова сприймаються по-різному.
Та чи можна ефективно комунікувати з представниками різних культур? Так, і цього навчає Ерін Меєр. Вона працювала у США, Африці та Європі й узагальнила власний досвід у цій книжці. Авторка розповідає реальні історії і дає конкретні поради, завдяки яким ви побудуєте ефективну міжнародну комунікацію чи пошвидше адаптуєтеся в іншій країні.
-
Американський мрійник. Моє життя у фешн-індустрії
Це історія про хлопця з провінційного містечка, який виріс у багатодітній родині й завжди знав, ким хоче стати. Почалося все з любові до спортивної форми. Проте найбільше його зачаровували бренди. Саме тому Томмі Гілфіґер із друзями відкриває магазин, одягає всю школу в хіпстерський одяг і пропонує новий стиль життя. Завдяки відчуттю моди і трендів колекції майбутнього дизайнера були суперпопулярни-ми у брендових магазинах. І вже за кілька років мрійливий хлопець з містечка Ельміра стає не лише автором культових речей, а й революції в тогочасному маркетингу.
У цій книжці Томмі Гілфіґер разом із письменником Пітером Ноб-лером розповідає про своє життя, про ідеологію та історію створення бренду. Разом з авторами ви поринете у світ мрійника, чия любов до спортивної форми, запаху шкіряного одягу та відчуття прекрасного стали поштовхом до створення унікального стилю, у якому музика й мода доповнюють одна одну.
-
Пальці поміж піском. Роман
Три сюжетні лінії—любовна історія, історія підпільної патріотичної організації та історія-опис психіки диктатора — охоплюють безліч подій. Тут є музичне й театральне мистецтво, пристосуванство і патріотизм, зрада і розквітле кохання, любовний трикутник, психіатрична лікарня, самогубство, і навіть неіснуючі сльози тирана.
Роман актуально звучить у симфонії вічної боротьби України за належне й самостійне існування. Тоді й зараз були і є люди, які вибирають між «зручним» життям і справедливістю, є піддатливі і стійкі. Але який шлях обере студент Іван чи композитор Федір? Які муки сильніші: неможливе кохання до жінки чи біль за країну?
Чи поглинуть волю до життя й свободу в'язкі піскові поля? Про це — у новому романі Степана Процюка.
-
Ідентичність. Потреба в гідності й політика скривдженості
Ця книжка не з'явилася б, якби в листопаді 2016 року Дональд Трамп не став президентом США. Саме така сумнівна перемога підштовхнула Френсіса Фукуяму вивчати питання ідентичності, але не індивідуальної, а колективної — релігійної, расової, етнічної, політичної. Ідентичності, що спричиняє демократичні революції, розв'язує соціальні рухи, скидає й обирає президентів, перешкоджає Україні вибудувати ефективні інституції, диктує Британії шлях без Євро-союзу, а Росії — повернення до авторитарних традицій.
Як ідентичність змінюватиме світ? Яка загроза криється в зацікавлених групах? Чому політика ідентичності підриває засади ліберальних демократій? Відповіді на ці й низку інших питань дає Френсіс Фукуяма, апелюючи до історії, філософії і здорового глузду.
-
Імунітет. Правда і міфи про щеплення
Вакцинація розділила світ на два табори: одні кажуть, що щеплення вбиває дітей, а другі — що рятує. То хто ж має рацію? Як вакцинація впливає на імунітет? А санітайзери й антибактеріальне мило? Що буде з вами й рідними, якщо не вакцинуватиметеся ви? Ваші сусіди? Так-так, сусіди, адже щеплення людей довкола впливає й на ваш імунітет, який Ніколи не був суто приватною справою.
Авторка цієї книжки, Еула Бісс, після народження сина занурилася в імунологію. Вона сміливо руйнує стереотипи про щеплення, апелює до історії та літератури, вміло пов'язує реальність і міфологію. Прочитавши цю працю, ви точно знатимете, чи вакцинувати власну дитину. А ще під іншим кутом поглянете на вислів «ахіллесова п'ята» та історію про Дракулу.
-
Імперія. Як Британія вплинула на сучасний світ
Держава, що правила чвертю населення планети й домінувала майже на всіх океанах, безповоротно змінила світ. Саме британський імперіалізм подарував підкореним країнам телеграфний кабель, маршрути пароплавів, залізничне сполучення і, хоч як парадоксально, ідеї свободи та рівності. Проте з другого боку, завойовники поширили рабовласництво, расизм, експлуатували та пригноблювали інші народи й культури.
У цій книжці історик Ніл Ферґюсон переосмислює вплив Британії на сучасний світ і дає відповіді на провокативні питання: яким був би нинішній світ без Британської імперії та хто тепер посідає місце найпотужнішої держави. Автор захопливо розповідає про чотири століття історії Сполученого Королівства й показує, що дала Британія сучасному світові та які наслідки імперіалізму відгукуються англійцям і досі.
-
-
-
-
Загублені в таборі: повість
Матвій і Мія їдуть відпочивати в гірський табір. Свіже повітря, дискотеки, квести та інші розваги — усе як завжди в таких таборах. Та лише доти, доки Матвій випадково не дізнається про містичну, ба навіть моторошну історію, яка сталася тут кілька років тому. А такі історії, як відомо, мають звичку повторюватися — і ось наші герої опиняються в епіцентрі подій...
Яскрава пригодницька повість, у якій напрочуд точно і «смачно» прописані реалії сучасного підліткового життя і сленгу.
-
Жити із зеленим серцем. Подбай про себе і планету
Нам доводиться жити у світі, сповненому пасток вибору. І хоча ми успішно долаємо багато проблем, чимало загроз криється в повсякденних речах і звичках. Яку зубну пасту взяти з-поміж тисячі інших? Яке мило точно безпечне? Чому шкідливих речовин у вашій спальній більше, ніж на вулиці? Якщо до таких щоденних виборів підходити усвідомлено, ми вплинемо не лише на своє здоров'я та оселю, а й на планету загалом — запевняє екологічна активістка Ґей Браун.
У книжці авторка розповідає, як наші звички та спосіб життя можуть покращити добробут і відновити Землю. Дослідниця просто й доступно пояснює, як вибирати продукти харчування і засоби особистої гігієни, та пропонує рішення, що відповідають вашому бюджету і способу життя.
Прочитавши книжку, ви, можливо, і не встановите системи фільтрації повітря, та, найімовірніше, посадите кімнатну рослину, почнете читати текст на етикетках і зробите життя на планеті трохи здоровішим.