Наш формат
Книги видавництва
-
Перспективи Української Революції
«Перспективи Української Революції» - це зібрання статей Степана Бендери, що вийшло друком у Мюнхені 1978 року.
На відміну від інших репринтів, у цій книжці додано передмову Олександра Сича, глосарій рідковживаних, малозрозумілих і діалектних слів, іменний і географічний покажчики. Також за допомогою QR-кодів читач зможе потрапити в онлайн-медіатеку, де зібрано оцифровані видання середини минулого сторіччя, у яких публікувався автор. А ще там можна побачити десятки зображень, пов'язаних із життям Степана Бандери та діяльністю ОУН, і навіть почути живу мову Провідника.
-
Після війни. Історія Європи від 1945 року
Події Другої світової війни ще пів століття змушували здригатися всю Європу. «Холодна війна», розрив між Сходом і Заходом, змагання між комунізмом і капіталізмом — усе це зараз уже не поясниш як залізну політичну логіку й ідеологічну потребу. Повоєнний світ змінився — старі режими віджили своє, і почала зароджуватися нова Європа.
Тоні Джадт вирішує переписати історію після Другої світової війни з погляду сучасності. У цій книжці автор розкладає по полицях повоєнне минуле як Західної, так і Східної Європи. Опираючись на дослідження шістьома мовами, Джадт розповідає, на чому стояв світ після війни, відлуння якої чутно й сьогодні.
-
Інстамозок. Як екранна залежність призводить до стресів і депресії
Ми перевіряємо телефон кожні десять хвилин, годинами просиджуємо в соцмережах і платимо за таке поганим сном, заниженою самооцінкою, погіршенням пам'яті й уваги. Але як із цим боротися? Чи можна якось «перепрошити» мозок? Як упоратися з депресією і тривожністю без заспокійливих та антидепресантів?
Про це пише психіатр Андерс Гансен. Він пояснює, чому ми стаємо залежними від ґаджетів й багато тривожимося, розповідає про наслідки (спойлер: нічого доброго), а також допомагає це подолати. Тому готуйтеся до побічних ефектів від прочитання книжки: ви краще спатимете, більше гулятимете, а також братимете короткі щоденні відпустки від екранів.
-
Безмежна сила математики. Як завдяки матаналізу винайшли смартфони, телебачення і GPS
Пам'ятаєте відповідь на питання життя, Всесвіту і взагалі? Дуглас Адаме у «Путівнику Галактикою» пише, що 42. Математик Стівен Строґац з ним не погоджується і пропонує свій варіант — матаналіз. Та ще й каже, що ця галузь математики назавжди змінила світ. Фізик Річард Фейнман узагалі називає її Божою мовою.
Та що ж то за диво — цей матаналіз? Що мав на увазі Фейнман? Чому без матаналізу не було б мобільного зв'язку, GPS, УЗД, «Авата-ра»? Як він пов'язаний з генами й допомагає боротися з ВІЛ?
У цій книжці Стівен Строґац доступно й захопливо розповідає про матаналіз. Він згадує досягнення Галілея і Ньютона, розповідає про роль матаналізу у винахідництві, допомагає глибше збагнути Всесвіт і прогнозувати майбутнє.
-
Ван Гог. Жага до життя: роман
Для сучасників Ван Гог був безумцем і аутсайдером — рудим божевільним, що за життя не продав жодної картини. Для нас він дивакуватий геній, який створив «Зоряну ніч» і «Соняшники» й відрізав собі шматок вуха. Але хто ж він насправді? Яким було його життя?
Ван Гог хотів служити церкві, а вдалося — мистецтву. Прагнув прийняття, однак утратив навіть прихильність рідних. Мріяв про взаємність, а стикався з ворожістю й ненавистю. Волів просто творити й заробляти на життя, натомість наражався на хвороби, наклепи, страждання.
У цьому романі детально змальовано всі перипетії, які вигартували геній Ван Гога. Ірвінг Стоун майстерно поєднав документальні дані з художньою вигадкою, щоб показати, яким був Вінсент — вибуховим, настирливим і водночас дуже чутливим.
-
Місто тіней: повість
Зворушлива фантастична історія про дива, які трапляються тільки в різдвяну ніч.
Янгол, вирізаний зі слонової кістки, — єдине, що залишилося дванадцятирічній Марті від матері. її життя змінилося назавжди: переїзд, нова школа, чуже місто і заклопотаний батько, якого вона майже не знає. Чи зможуть вони порозумітися? Чи зустріне Марта нових друзів, особливо коли на єдину її цінну річ тепер полюють одразу дві магічні істоти: золотоокий сажотрус і таємничий залізний птах? І чи зможе зневірена дівчинка віднайти в душі ту силу, яка перетворить скуте кригою Місто Тіней на Королівство Золотих Веж?
Повість вивчається у програмі Нової української школи
-
Культурна карта. Бар’єри міжкультурного спілкування в бізнесі
Уявіть, що в одній команді працюють німець, британець, американець і японець. Вони два місяці вкладалися в рекламну кампанію, але продажі це підняло лише на 5%. Як зреагує на ситуацію кожен з них?
«Позорисько!» — відрубає німець. «Дякую всім за зусилля, ми добре попрацювали. Сподіваюся, наступного разу буде ще краще», — згладить британець. Американець розбавить негативне речення трьома позитивними, а японець дуже обережно й виважено добиратиме слова.
Ця уявна ситуація показує, як складно працювати в міжнародній команді: ті самі факти і слова сприймаються по-різному.
Та чи можна ефективно комунікувати з представниками різних культур? Так, і цього навчає Ерін Меєр. Вона працювала у США, Африці та Європі й узагальнила власний досвід у цій книжці. Авторка розповідає реальні історії і дає конкретні поради, завдяки яким ви побудуєте ефективну міжнародну комунікацію чи пошвидше адаптуєтеся в іншій країні.
-
Американський мрійник. Моє життя у фешн-індустрії
Це історія про хлопця з провінційного містечка, який виріс у багатодітній родині й завжди знав, ким хоче стати. Почалося все з любові до спортивної форми. Проте найбільше його зачаровували бренди. Саме тому Томмі Гілфіґер із друзями відкриває магазин, одягає всю школу в хіпстерський одяг і пропонує новий стиль життя. Завдяки відчуттю моди і трендів колекції майбутнього дизайнера були суперпопулярни-ми у брендових магазинах. І вже за кілька років мрійливий хлопець з містечка Ельміра стає не лише автором культових речей, а й революції в тогочасному маркетингу.
У цій книжці Томмі Гілфіґер разом із письменником Пітером Ноб-лером розповідає про своє життя, про ідеологію та історію створення бренду. Разом з авторами ви поринете у світ мрійника, чия любов до спортивної форми, запаху шкіряного одягу та відчуття прекрасного стали поштовхом до створення унікального стилю, у якому музика й мода доповнюють одна одну.
-
Пальці поміж піском. Роман
Три сюжетні лінії—любовна історія, історія підпільної патріотичної організації та історія-опис психіки диктатора — охоплюють безліч подій. Тут є музичне й театральне мистецтво, пристосуванство і патріотизм, зрада і розквітле кохання, любовний трикутник, психіатрична лікарня, самогубство, і навіть неіснуючі сльози тирана.
Роман актуально звучить у симфонії вічної боротьби України за належне й самостійне існування. Тоді й зараз були і є люди, які вибирають між «зручним» життям і справедливістю, є піддатливі і стійкі. Але який шлях обере студент Іван чи композитор Федір? Які муки сильніші: неможливе кохання до жінки чи біль за країну?
Чи поглинуть волю до життя й свободу в'язкі піскові поля? Про це — у новому романі Степана Процюка.
-
Ідентичність. Потреба в гідності й політика скривдженості
Ця книжка не з'явилася б, якби в листопаді 2016 року Дональд Трамп не став президентом США. Саме така сумнівна перемога підштовхнула Френсіса Фукуяму вивчати питання ідентичності, але не індивідуальної, а колективної — релігійної, расової, етнічної, політичної. Ідентичності, що спричиняє демократичні революції, розв'язує соціальні рухи, скидає й обирає президентів, перешкоджає Україні вибудувати ефективні інституції, диктує Британії шлях без Євро-союзу, а Росії — повернення до авторитарних традицій.
Як ідентичність змінюватиме світ? Яка загроза криється в зацікавлених групах? Чому політика ідентичності підриває засади ліберальних демократій? Відповіді на ці й низку інших питань дає Френсіс Фукуяма, апелюючи до історії, філософії і здорового глузду.
-
Імунітет. Правда і міфи про щеплення
Вакцинація розділила світ на два табори: одні кажуть, що щеплення вбиває дітей, а другі — що рятує. То хто ж має рацію? Як вакцинація впливає на імунітет? А санітайзери й антибактеріальне мило? Що буде з вами й рідними, якщо не вакцинуватиметеся ви? Ваші сусіди? Так-так, сусіди, адже щеплення людей довкола впливає й на ваш імунітет, який Ніколи не був суто приватною справою.
Авторка цієї книжки, Еула Бісс, після народження сина занурилася в імунологію. Вона сміливо руйнує стереотипи про щеплення, апелює до історії та літератури, вміло пов'язує реальність і міфологію. Прочитавши цю працю, ви точно знатимете, чи вакцинувати власну дитину. А ще під іншим кутом поглянете на вислів «ахіллесова п'ята» та історію про Дракулу.
-
Імперія. Як Британія вплинула на сучасний світ
Держава, що правила чвертю населення планети й домінувала майже на всіх океанах, безповоротно змінила світ. Саме британський імперіалізм подарував підкореним країнам телеграфний кабель, маршрути пароплавів, залізничне сполучення і, хоч як парадоксально, ідеї свободи та рівності. Проте з другого боку, завойовники поширили рабовласництво, расизм, експлуатували та пригноблювали інші народи й культури.
У цій книжці історик Ніл Ферґюсон переосмислює вплив Британії на сучасний світ і дає відповіді на провокативні питання: яким був би нинішній світ без Британської імперії та хто тепер посідає місце найпотужнішої держави. Автор захопливо розповідає про чотири століття історії Сполученого Королівства й показує, що дала Британія сучасному світові та які наслідки імперіалізму відгукуються англійцям і досі.
-
-
-
-
Загублені в таборі: повість
Матвій і Мія їдуть відпочивати в гірський табір. Свіже повітря, дискотеки, квести та інші розваги — усе як завжди в таких таборах. Та лише доти, доки Матвій випадково не дізнається про містичну, ба навіть моторошну історію, яка сталася тут кілька років тому. А такі історії, як відомо, мають звичку повторюватися — і ось наші герої опиняються в епіцентрі подій...
Яскрава пригодницька повість, у якій напрочуд точно і «смачно» прописані реалії сучасного підліткового життя і сленгу.
-
Жити із зеленим серцем. Подбай про себе і планету
Нам доводиться жити у світі, сповненому пасток вибору. І хоча ми успішно долаємо багато проблем, чимало загроз криється в повсякденних речах і звичках. Яку зубну пасту взяти з-поміж тисячі інших? Яке мило точно безпечне? Чому шкідливих речовин у вашій спальній більше, ніж на вулиці? Якщо до таких щоденних виборів підходити усвідомлено, ми вплинемо не лише на своє здоров'я та оселю, а й на планету загалом — запевняє екологічна активістка Ґей Браун.
У книжці авторка розповідає, як наші звички та спосіб життя можуть покращити добробут і відновити Землю. Дослідниця просто й доступно пояснює, як вибирати продукти харчування і засоби особистої гігієни, та пропонує рішення, що відповідають вашому бюджету і способу життя.
Прочитавши книжку, ви, можливо, і не встановите системи фільтрації повітря, та, найімовірніше, посадите кімнатну рослину, почнете читати текст на етикетках і зробите життя на планеті трохи здоровішим.
-
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності
Нам нав'язали, що справжній професіонал придушує свої емоції та не дає волі почуттям. А якщо це неправильно? Експертки з розвитку компаній Ліз Фосслін і Моллі Вест Даффі розвінчують цей міф і запевняють: ігноруючи емоції на роботі, ми ризикуємо припуститися багатьох помилок. За допомогою прикладів та різноманітних досліджень вони доводять: успішними команди стають тоді, коли всередині них є психологічна безпека й емоційний баланс. Відчуття успіху через дані річного звіту і підвищення зарплатні мають значення, але й радість від схвального емоджі директора, злість на колегу, що не прибрав за собою, чи заздрість — не менш важливі емоції під час роботи.
У цій книжці авторки подають корисні поради та дотепні ілюстрації про ситуації, які виникали майже за кожним робочим столом. Ліз Фосслін та Моллі Вест Даффі показують, чому варто припинити пригнічувати свої емоції на роботі, спрямувати у правильне русло заздрість і тривогу, облаштувати краще й приємніше робоче місце та нарешті полюбити понеділок.
-
Життя за алгоритмами. Як робити раціональний вибір
Іноді ми заздримо машинам, які розраховують усе до дрібниць і не помиляються. Та що, як і люди можуть жити за алгоритмами й отримувати передбачуваний результат? Вигідно і вчасно продати гараж, знайти собі пару та навіть зв'язати светр. Як стверджують автори, усі ці дії можуть бути успішними, якщо дотримуватися певної послідовності кроків, що і є загадковим алгоритмом.
У цій книжці Браян Крістіан і Том Ґріффітс розповідають про теорію, за основу якої взято дослідження комп'ютерних алгоритмів, що можуть застосовуватися для розв'язання побутових проблем. Жити за алгоритмами не означає існувати за одноманітною схемою. Це означає шукати найкращий варіант вирішення проблем, витрачаючи оптимальну кількість зусиль і часу.
-
Держава сталого розвитку
Людство, що створило роботів і заполонило планету автівками, живе в борг. У борг перед Землею. Уже в липні ми вичерпуємо всі ресурси планети на рік і далі «позичаємо» в майбутніх поколінь. Планета не встигає оновлюватися, а держави шаленими темпами збільшують обсяги виробництва, розтринькують ресурси, створюють попит на споживацтво й наздоганяють темпи зростання Заходу. «Промисловий розвиток» — виправдовуються вони. «Злочин проти майбутнього» — переконані екоактивісти.
Та є й інший варіант, про який ідеться в цій книжці, — сталий розвиток. Це можливість розбудовувати економіку, але не вичерпувати більше ресурсів, ніж здатна відновити Земля. Яким шляхом іти країнам, що розвиваються? Як держава може зробити економіку сталою? Чи можна перетворити пустелю на квітучу оазу? Китай — сильна держава? Автор відповідає на низку незручних питань, аналізує помилки, пропонує рішення й цією книжкою інвестує в наше спільне майбутнє.
-
Два трактати про правління
Для нас Джон Лок є батьком політичного лібералізму, а для Англії XVII століття філософ був прискіпливим відчайдухом, що підірвав абсолютистську систему. Спочатку він долучився до Славної революції 1688 року, а потім написав працю, у якій поставив під сумнів божественність влади монарха. Ба більше, аргументував, що влада залежить від людської волі й підпорядковується природному закону.
Його погляди змінили устрій низки країн, у тому числі і США: американські ідеї свободи беруть початок із філософії Лока. І хоч праця вже пережила три століття, вона досі актуальна. Особливо для українців, які знайдуть у «Двох трактатах про правління» і «своє»: причини Революції Гідності.
-
Глобальний занепад. Як помирають інститути ті економіки
Як метафорично показує Ніл Ферґюсон, ми живемо у складній інституційній матриці. У ній є уряд. Ринок. Закон. А ще є громадянське суспільство. І раніше, коли кожна група інститутів доповнювала й підсилювала інші, матриця працювала неймовірно добре. Та чому сьогодні ці інститути вийшли з ладу? Чому начебто хороші рішення ще більше погіршують політичну й економічну ситуацію?
Автор із властивим йому натхненням і розумінням історичного наративу аналізує причини стагнації та її наслідки для провідних західних країн. Він розглядає роль державного боргу, надмірного регулювання й виродження верховенства права у цьому глобальному занепаді. А також показує, як небайдужість громадян — коли вони чи то розчищають пляжі від сміття, чи то розвивають приватну освіту — здатна спричинити великі зрушення.
-
Вузький коридор. Держави, суспільства і доля свободи
Свобода в історії людства завжди була рідкістю. Між гнітом деспотичної держави й насильством від бездержав'я пролягає вузький коридор до свободи. На думку Дарона Аджемоґлу і Джеймса Робінсона, саме в ньому держава й суспільство мають урівноважувати одне одного. Як стримувати державу, що має величезний бюрократичний апарат і потужне військо? Як підтримувати в суспільстві співпрацю й захистити його від маніпуляцій поділами і відмінностями?
У цій книжці дослідники дають відповідь на питання, чим є свобода і чому одним суспільствам вдається її досягнути, а іншим — ні. Автори світового бестселера «Чому нації занепадають», описуючи історичні події від згадок на глиняних табличках і до сучасності, показують на прикладах, як різні суспільства проходять крізь вузький коридор з різними наслідками для себе.
-
Від дірявих кедів до мільйонів доларів. Неймовірна історія Слави Медведенка
У дитинстві Слава Медведенко ненавидів баскетбол: він був найвищим у класі, тому люди занадто часто радили йому зайнятися цим видом спорту. У підлітковому віці хлопець полюбив цю гру, але за можливість мандрувати й купувати... йогурт, жуйки і пляшки газованки (це ж'були «лихі дев'яності»!). Та з роками пріоритети змінилися. Баскетбол став для Слави справою життя, якій він віддавав стільки часу, що буквально протирав кеди до дір. Він виступав за команди з України, Литви, а згодом грав за клуби НБА — «Лейкерс» і «Атланту».
Як звичайному хлопцеві з київської Троєщини вдалося цього досягнути? Як воно — грати з Кобі Браянтом чи Шакілом О'Нілом? Що заважає розвиватися професійному баскетболу в Україні і як надихнути дітей, що лише починають займатися спортом? Про це щиро й чесно розповідається в історії Слави Медведенка, яку описав спортивний журналіст Максим Гайовий.
-
-
Принцеса-блогерка: оповідання
Валерія — щонайсправжнісінька принцеса. Вона дочка короля й королеви, мешкає в замку і веде світське життя. Та водночас Валерія — щонайсправжнісінька блоґерка, яка не лише задумує різноманітні пустощі й капості, не лише втілює задумане в життя, а й розповідає про це всім у своєму блозі.
Як поцупити пиріжки з королівської кухні, доки вони ще гарячі, а отже, найсмачніші? Як перехитрити лакея, обвести довкола пальця замкову сторожу, ба навіть подружитися зі страшним тролем і перетворити його на помічника в скоєнні пустощів? Усе це й багато інших різноманітних лайфхаків — у неймовірно веселій книжці Олега Чаклуна «Принцеса-блоґерка».
-
Як Земля сформувала історію людства
У Землі є своя біографія, і вона впливає на людську історію. Ландшафти, кліматичні пояси, рух тектонічних плит, насування льодовиків — усі ці факти із життя планети безповоротно змінили буття людства. У різних сферах — як-от анатомія, кулінарія чи політика.
У наших кістках і крові є частинки давніх гірських порід, а в мозку — сліди колишніх процесів виживання. У смакових уподобаннях — вплив кліматичних змін. І навіть у політичних симпатіях є наслідки геологічних процесів, що відбувалися мільйони років тому. Автор цієї книжки переконаний, що Земля вплинула на перемогу Буша, Обами і Трампа у США, а для Британії продиктувала моделі голосування.
Більше про планету як про сірого кардинала, реформатора, дипломата й рушія розвитку ви прочитаєте в цій книжці.
-
Ви те, що ви робите. Як створити корпоративну культуру
Ви те, що їсте. Ви те, з ким спілкуєтеся. Ви те, що робите.
В останньому переконаний Бен Горовіц. Він знає, що за омріяним успіхом стоять конкретні кроки менеджера і працівників. У теорії все дуже просто: якщо ви знаєте, яку компанію хочете вибудувати, робіть кроки, які до цього приведуть. Але що це за дії і чи не дезорієнтують вони організацію?
Уникнути прикрих помилок і досягти результатів допоможе ця книжка. її автор переосмислив історії нетипових менеджерів, кодекс честі самурая, кейси сучасних корпорацій і запропонував чотири моделі культури в компанії. Звичайно, вони не спрацюють без якісного продукту, але стануть для керівника тим, чим поживні речовини і тренування — для спортсмена. Зроблять його кращим і витривалішим.
-
Політики не брешуть. 10 законів взаємодії політиків і виборців
Що ми знаємо про політику? Що всі депутати — ще ті паскуди? Що ми їм віримо, а потім розчаровуємося? Це надто вузько й недалекоглядно.
Автори цієї книжки допоможуть вам поглянути ширше. Вони опираються на понад 20-річний досвід у політичній журналістиці й виводять іо універсальних законів прикладної політології, які працюють незалежно від часу й контексту.
Із цієї книжки ви дізнаєтеся, чому народ може зрадити самого себе, як через політичну недолугість у Китай імпортували горобців, де починається корупція, чому політики живуть вічно, навіщо Ляшко їв у парламенті землю тощо. У кожному розділі автори описують один закон і обґрунтовують його на кількох історичних прикладах. Вони не претендують на вичерпність, але пропонують із чогось почати. Наприклад, з такої захопливої праці про політичний
-
Prozorro. Зробити неможливе в українській владі
Prozorro — найвідоміший державний стартап в Україні. Залишивши позаду стару систему держзакупівель, він постав як сучасна компанія із потужним штатом розробників і новими підходами до менеджменту й маркетингу. Відколи проект з'явився в Україні, змінилося два склади парламенту й чотири уряди, але Prozorro далі розвивається та, здається, міцно тримається на ногах. Однак чи насправді це так?
У цій книжці ідеолог системи Максим Нефьодов та колишній піар-коорди-натор команди Prozorro Федір Крикун з перших уст описують злети й падіння проекту. Вони розповідають, як компанія змогла зайти на огороджену й раніше закриту територію держзакупівель і змінити правила гри в одній з найкорумпо-ваніших сфер.