Портал
Книги видавництва
-
new
Бакотський скарб
У давнину Бакота була літописним містом із замком і скельним монастирем, згодом стала селищем на березі Дністра, а тоді назавжди зникла під водою. Ця книжка — плетиво трьох різночасових історій, об’єднаних пам’яттю і дитячими досвідами. Мал із родини ремісників, але його батько тепер служить у княжому війську. Хлопчик сумує за ним, прагне знайти скарб і опанувати власне ремесло. Ївга гостює в селі у бабусі. Тут вона зустрічає археологів і певна, що вони шукають скарб. Але що, як він не закопаний у землі, а стоїть на полиці в бабусиній хаті? Женя мріє про мандри й відкриття. З бабусею Ївгою вони їдуть до Бакотської затоки, де поховані рештки селища її пращурів, багатовікова історія і, можливо, навіть скарби…
-
new
Сови короля Данила
Сови Угу-Угу і Тану-Тану вирушають у подорож, шукаючи новий дім. Та, коли їм стрічається на шляху князь Данило, вирішують пристати до його свити, щоб разом із ним захищати домівки його людей. Птахи стають вірними супутницями князя і не покидають його ні на мить: разом із ним пускаються в довгу дорогу до монгольського хана, що прагне загарбати пів світу, спостерігають, як Данило довго зводить міцні укріплення довкола своїх міст, а тоді враз їх руйнує, літають із князем до Холма, Галича і Львова…
Та чи вдасться совам в усіх тих мандрах віднайти те, що вони втратили? Який він – справжній дім? Де його шукати? І як захистити тих, що знайшли домівку у твоєму серці?
-
new
Валина посвідка
Валя живе в селі на Полтавщині. У неї є мама і вітчим, а ще — молодші брати й сестри, яких треба доглядати. Валя не пам’ятає свого тата: він загинув у Другій світовій війні. Вітчим дівчинки — голова колгоспу, який страшенно боїться перевірок «із центру», адже після них родину можуть заслати до Сибіру. Чоловік хоче знищити Валину посвідку про народження, бо там є інформація про її справжнього батька. Але що не так із Валиним татом?..
Це історія про те, як у рік смерті Сталіна головна героїня поступово дізнається правду не тільки про свого батька, а й про те, якою була нещодавня війна: про загарбницькі плани СРСР і немилосердне ставлення командування до радянських солдатів. Усе це Валі доведеться осмислити й прийняти, щоб почати краще розуміти власну сім’ю. А в пошуках правди їй допоможе нова подруга, яка розуміє дівчинку, як ніхто інший.
-
new
Гетьман на літо
Старшокласник Марк опиняється у вирі подій, коли до його рідного містечка приїздить знімальна група: тут створюватимуть історичний фільм про гетьмана Сагайдачного. Трапилося дещо непередбачене, — і Марка запрошують зіграти роль молодого гетьмана: він страшенно схожий на Сагайдачного в юності. Щоб упоратися з роллю, Маркові потрібно налагодити стосунки із партнеркою Лізою і чимало дізнатися про життя свого персонажа.
«Гетьман на літо» — повість про кохання, дружбу й пошуки порозуміння, а також про те, що створення історичного фільму — це не лише костюми, трюки й любовні сцени, а й занурення в перипетії життя героїв і спроба зрозуміти їхні вчинки.
Повість написана до повномасштабної війни.
-
-
В очікуванні першого променя сонця: Моя тривала боротьба з ПТСР
У своїх мемуарах канадський генерал Ромео Даллер на власному прикладі показує, як важко жити з тягарем воєнного досвіду та наскільки важливо створити систему підтримки для тих, хто страждає на ПТСР, щоб допомогти їм впоратися з наслідками пережитої травми.
Генерал Ромео Даллер командував місією миротворчого контингенту ООН в Руанді у 1993-1994 роках, в період розпалу геноциду в цій країні, що відбувався за фактично повної бездіяльності міжнародного співтовариства. Він став першим і донині єдиним у світі представником вищого офіцерського складу, який відкрито розповів про свій досвід і про те, як він вплинув на його психіку.
-
"Ізми" У світі ідеологій, філософій та релігій
Як розрізнити патріотизм і націоналізм? Що спільного у нігілізму та буддизму? Чи можливо поєднати раціоналізм, емпіризм і сенсуалізм? Довкола нас стільки складних, часто незрозумілих понять. Ця книжка допоможе розібратися в розмаїтих «ізмах», щоб із новим знанням досліджувати світ і себе. Адже щоразу, коли людина осягає нове слово, ідею, світоглядну систему, — її світ більшає.
-
Василина та трипільський слід
Тисячі років тому на теперішніх українських землях жили загадкові трипільці. Нині ж ми складаємо уявлення про цю давню культуру буквально по черепках, знайдених на розкопках. Кішка Василина добре на цьому всьому знається, бо живе в Музеї трипільської культури. Вона розповість, якими ж були ті трипільці та як їх вивчають сучасні науковці й науковиці. А ще покаже цікаві експонати. Щоправда, серед них є один дуже страшний!..
-
Навігатор з історії України. Русь
«Навігатор» охоплює IX—X111 століття — період, за який у Східній Європі й зокрема на теренах сучасної України трапилося чимало карколомних перетворень: виникла руська державність, на українські землі прийшли цивілізація, писемність і християнство, розвинулася оригінальна давньоруська культура, виникли Київ, Чернігів, Володимир та інші міста. Автори не просто розповідають історію Русі, а й розвіюють міфи, із нею пов'язані, проводять паралелі зі світовими процесами й навчають краще розуміти історичні контексти.
Книжка орієнтована на старшокласників, студентів і всіх, хто починає знайомство з історією України.
-
Стешка, дочка винахідника
Стешка живе в Києві XVII століття разом із батьком-інженером і майже не виходить із дому. Та одного разу тато зникає — кажуть, його викрали люди самого короля. Так починається подорож героїні українськими землями доби бароко. Знайшовши прихисток у сімї мандрівних скоморохів, Стешка побачить міста й фортеці, простолюд і шляхту, вистави і святкування; помалу пізнає людські взаємини, дружбу і прийняття. Шукаючи батька, вона знайде щось більше.
-
Яся Непустуй, видатна дослідниця іграшок
Міська дівчинка Яся змушена провести літо в селі. Там немає інших дітей, мама вся в роботі, а мамин хлопець — найнудніший у світі чоловік, пан Зануда. Але Яся знайде собі справу навіть у купі мотлоху, а зрештою заснує цілий музей. Кухонний музей іграшок минулого століття. Ходімо до неї на екскурсію: ось різні-різні іграшки радянських і пострадянських часів, ось історичні довідки, а ось — влучний гумор на додачу.
-
Різдвяна книжка
Різдво — свято з особливою атмосферою надії та дива. Як зароджувалися різдвяні традиції у світі, як видозмінювалися з часом, чим особливе українське Різдво і хто проніс його дух крізь історичні випробування? Голоси двох авторів переплітаються, щоразу додаючи нових смислів та інтонацій у розмову про найсвітліше свято. Роздуми про народження Бога, історичні факти, традиційні та комерційні символи — мозаїка тем, що витворює особливе різдвяне співзвуччя.
-
Дім для зозулі
Звичайна українська сім'я 1980-х років: мама, тато, малий син і бабуся в тісній квартирці. Чи не така й звичайна? Адже крізь побутові клопоти ці люди несуть щось більше — любов і цінність бути разом. Вони приймають у свою родину дівчинку з дитбудинку. Для цього потрібно буде порозумітися між собою, усе пояснити синові й заручитися його прийняттям, здолати зовнішні перепони та нерозуміння. І наповнити своїм теплом ціле людське життя.
-
Щури, кнури і миша
У давньоруському Києві точиться одвічне змагання дитячих ватаг — «щурів» із ремісничого Подолу та «кнурів» із княжої Гори. У їхньому житті чимало бешкетів і радісного пізнання світу, але також — праці й випробувань. Коли на місто нападають половці, подоляни змушені тікати, а горяни — битися. Однак у темні часи добре видно світлих людей, а спільна біда згуртовує. Кияни неодмінно повернуться додому.
-
Навігатор з історії України. Сучасність
«Навігатор» по українській сучасності розповідає про події в Україні від часу відновлення незалежності 1991 року, вписуючи їх у світовий контекст. Автори показують, як навіть недавнє минуле можна осмислювати за допомогою історичного інструментарію. Звісно, поки події ще тривають, ми не зовсім уявляємо, до чого деякі з них можуть привести, та їх безумовно легше зрозуміти, якщо поглянути з історичної перспективи.
Розглядаючи сучасну історію, читачі вчаться користуватися новітнім інформаційним полем, відрізняти правдиві дані від фейків і формулювати власні висновки, базові на адекватних і перевірених фактах. Психологічний коментар, поданий наприкінці книжки, увиразнює паралелі між суспільним і особистим, нагадує про типові сценарії, властиві історії незалежної України, і підказує, як працювати з травмами, яких ми всі зараз зазнаємо.
-
Пічка
У традиційній українській хаті піч займала центральну позицію і виконувала чимало функцій, її шанували й доглядали, у ній пекли хліб і на ній лікувалися. Навіть коли приходить війна і руйнує все, піч залишається — і довкола неї відроджується життя.
-
Принцеса зі старого маєтку
Польська панночка Єва з братами живе у Вільні XIX століття. Одного дня батько повідомляє, що придбав маєток із цілим селом на українському Поліссі. З переїздом у їхньому житті більшає пригод і складних запитань. Наприклад, як так вийшло, що одні люди належать іншим, і чи кріпацтво дорівнює рабству? Юні герої книжки знайомляться з місцевими звичаями, пізнають культурне й релігійне розмаїття, осмислюють соціальну нерівність і людську гідність, досвід-чують зустріч двох світів: старої шляхти і технічного та світоглядного прогресу. А ще — розгадують таємницю легендарного Мамая, що сягає корінням у козацьку історію краю.
-
ПРЕС, ЧОРНИЛО, ТРИ ГАРМАТИ. Пригоди славного мандрівного друкаря Івана Федоровича
Як Іван Федоров став Федоровичем? Відповідь знайдеться в цій художній повісті, заснованій на історичних джерелах. Оповідь про діяльність, мандри, успіхи й негаразди, батьківство й вибір ідентичності славетного друкаря розгортається на суспільно-політичному та побутовому тлі українських земель XVI століття. Яскравий авторський стиль і гумор допоможуть зануритися в кінематографічні пригоди разом із героями книжки.
-
Спогади
Книжка спогадів Любомира Гузара укладена на основі розмов,записаних на його прохання в 2014–2016 роках. Це пряма мова самого Патріарха, його особисте звернення до читачів. У тексті зафіксовано історію життя Любомира Гузара — дитинство в міжвоєнній Україні, юні роки в Австрії, дорослішання й пошук покликання в Америці, чернече служіння в Італії та зрештою повернення в Україну після відновлення незалежності. Однак це не тільки розповідь про події, а й духовна та інтелектуальна біографія. Книгу проілюстровано фотографіями з приватних архівів, чимало з них опубліковано вперше.
-
Ще один день війни. Візуальний щоденник
Коли на Украіну посипалися росіиські ракети, коли в містечка під Києвом заишли окупаціині віиська, Юлія Твєрітіна почала документувати нові досвіди украінців в ілюстраціях — щоб універсальною мовою мистецтва розповісти світові про переживання віини. Зі свідчень її друзів і рідних, з потоку страшних новин, із власних рефлексіи авторки народився «Щоденник віини». Болісна, емоціино влучна, глибока художня серія, у якіи попри все є місце для барв і світла.
-
-
Кожна грудочка землі
Чому тато так довго спить у лікарні? Чому мама плаче? Де наш дім і чому довелося роз’їхатися з друзями? Ця зворушлива й глибока книжка — спосіб поговорити з най- меншими про війну в сучасній Україні, її особисті й родинні виміри, про спільні цінності. Про те, що сміятися завжди краще, та коли сумно, можна і плакати. Про те, як важливо берегти кожну грудочку нашої землі й одне одного.
-
Таємниця Могилянки і зниклий ключ
За кількасот років своєї історії Києво-Могилянська академія зібрала чимало таємниць і дивовиж. Тут досі збереглися будівлі й речі, що можуть перенести в славну добу бароко. Принаймні дівчинку Лізу таки перенесли. Разом із нею ми побачимо давню Могилянку, дізнаємося її легенди і знайдемо один дуже важливий ключ. До речі, що в цій історії робить підводний човен?
-
Чи вмієш ти дивитися на вишню?
Ця книжка — передовсім про відчуття прекрасного, гармонійне співіснування зі світом і пошук внутрішніх цінностей. Про особливу атмосферу Японії та світогляд її жителів на яскравому історичному тлі. Як споглядати дерево, що поволі змінює барви? Яке горнятко гарніше — рівненьке й блискуче чи зліплене власноруч? Як почати цінувати кожну зустріч, адже другої такої може не бути?
-
Химерний Київ. Легенди,лякачки та цікавинки
Майже-путівник місцями Києва, що пов'язані з химерами і дивовижами. Будинки з чудернацькими деталями, таємничі історії, загадки й чудеса. Нехай більшість міських легенд — лише вигадки й забобони, та це чудова нагода погуляти Києвом, відшуковуючи згадані в книжці будівлі й куточки. І ще більше закохатися в українську столицю — яку неї закохана авторка.
-
Почути "Асканію Нову"
"Почути "Асканію-Нову"" Наприкінці ХІХ століття барон Фальц-Фейн заснував на півдні України заповідник «Асканія-Нова». Невдовзі настали буремні часи: зміни влади, розгул банд у степах, непевність. Саме тоді дівчинка Стефа вирушає в Асканію разом із батьком-біологом — і опиняється у вирі подій. Ця книжка — про захопливі пригоди посеред унікальної флори й фауни на складному історичному тлі. Та насамперед — про зближення з природою, пізнання себе й рідних і про те, як із неприйняття народжується віддана дружба.
-
Навігатор з історії України.Світові війни
Ця книжка – результат 15-літньої роботи професора Ярослава Грицака. У ній автор прискіпливо препарує минуле і закликає до співтворення сучасної України. Він намагається зрозуміти сам і дати читачам розуміння, що і чому відбувається з нами тут і тепер, і яким може бути майбутнє країни.
-
-
-
Чотири князівни
Про доньок Ярослава Мудрого ми знаємо, що всі вони пошлюбилися з європейськими королями. А ким же були вони самі? Авторка цієї книжки уявила, як могло минати дитинство київських принцес. Кмітливі, задерикуваті, грайливі дівчиська — а водночас майбутні правительки, які вчаться князівських чеснот і шанують книжки.