Портал
Книги видавництва
-
Мандри давні та нещодавні
Відколи існують наші землі, люди мандрували звідси до далеких країв. Тільки в давнину це
було значно довше й ризикованіше, ніж тепер. Як і навіщо подорожні долали великі відстані
в різні історичні періоди, від Русі й до сучасності? Разом із героєм книжки читачі
помандрують сушею, водою, небом — і часами.
-
Леся. Мандрівний клубочок
Ми щодня зустрічаємо Лесю Українку в пам'ятниках і назвах вулиць, на купюрах і в шкільних кабінетах. Але яким щодня бачила світ сама Леся? Жива людина, а не офіційний портрет. Що вона любила, з чого сміялася й сумувала, про що писала листи рідним, з ким дружила?. Кумедні прізвиська для братів-сестер, хоумскулінг, стильні вбрання, нехіть до публічних виступіві далекі мандри — певно, кожне знайде щось спільне з Лесею, яка називала себе boule vagabonde — «мандрівний клубочок».
Науково-популярне видання для середнього і старшого шкільного віку.
-
Дім, який ти любила, мамо
У затишних оселях східних галичан наростає передчуття великих змін, а Настя тимчасом тужить за мамою. Їй складно прийняти нову татову дружину, неню Юстину, у домі, який колись так любила мама. Та коли її молодший брат Микола виростає і стає повстанцем УПА, саме пам’ять про лагідність нені й історії, які вона розповідала перед сном, зігрівають його в нічному лісі й допомагають не зневіритися. Особливо тепер, коли він не може нені побачити, бо її переховують чужі люди. Можливо, саме тому Микола закохується в дівчину, яку звати так само, як і неню, й намагається порятувати її від енкаведистів, навіть ризикуючи власним життям.
Долі воїна Миколи Венгера та отця Миколи Конрада переплітаються й витворюють спільне полотно драматичних подій, у яких багато українців можуть упізнати історії своїх родин. Кожна з них – правдива та звірена авторці близькими людьми головних героїв.
-
Таємничий путівник глядача. Мандрівка в історію українського театру
Дитинство — це найкращий час для знайомства з театром. Адже цей вид мистецтва, як мало який інший, пропонує простір для грайливості й інтерактивності, а водночас нагадує про важливість базових правил взаємодії з іншими людьми. «Таємний путівник глядача» пропонує юним читачам мандрівку в дивовижний світ театру, насамперед українського, розповідаючи про його розмаїті форми, базові принципи й видатних діячів. Авторки придивляються до історії театру від античних драм до «Березолю», від церковних театралізованих дійств до сучасних імпровізаційних вистав — і в усіх цих проявах знаходять спільне: людське тяжіння до гри й задоволення, яке ми від неї отримуємо.
Ілюстроване видання для молодшого і середнього шкільного віку.
-
Навігатор з історії України. Повоєнний СРСР
Книжка охоплює історію України від закінчення Другої світової війни в 1945 році й до відновлення незалежності в 1991 році. Ґрунтовно оглядаючи політичне, економічне й культурне життя повоєнного часу, автори розповідають про українські події в ширшому європейському й загальносвітовому контексті.
Долучений до тексту психологічний коментар описує травми й життєві сценарії, що дісталися нам із радянських часів, і пропонує способи роботи з ними.
Книжка орієнтована на старшокласників, студентів і всіх, хто починає знайомство з історією України.
-
Спогади
Книжка спогадів Любомира Гузара укладена на основі розмов,записаних на його прохання в 2014–2016 роках. Це пряма мова самого Патріарха, його особисте звернення до читачів. У тексті зафіксовано історію життя Любомира Гузара — дитинство в міжвоєнній Україні, юні роки в Австрії, дорослішання й пошук покликання в Америці, чернече служіння в Італії та зрештою повернення в Україну після відновлення незалежності. Однак це не тільки розповідь про події, а й духовна та інтелектуальна біографія. Книгу проілюстровано фотографіями з приватних архівів, чимало з них опубліковано вперше.
-
Спогади
Книжка спогадів Любомира Гузара укладена на основі розмов,записаних на його прохання в 2014–2016 роках. Це пряма мова самого Патріарха, його особисте звернення до читачів. У тексті зафіксовано історію життя Любомира Гузара — дитинство в міжвоєнній Україні, юні роки в Австрії, дорослішання й пошук покликання в Америці, чернече служіння в Італії та зрештою повернення в Україну після відновлення незалежності. Однак це не тільки розповідь про події, а й духовна та інтелектуальна біографія. Книгу проілюстровано фотографіями з приватних архівів, чимало з них опубліковано вперше.
-
Ар-Нуво. Стилі українського мистецтва ХХ століття
ХХ століття — період, який спровокував цілий вибух нових стилів у світовому мистецтві, серед яких хронологічно першим був ар-нуво. Україна вбирала в себе всі нові європейські творчі ідеї, наповнюючи їх власними смислами і формами. Для тих, хто досі не цікавився вітчизняним мистецтвом, ця книжка стане зручним і привабливим трампліном для входження до світу візуальної культури. А фахівці зможуть подивитися на свою царину з нового боку: побачити зображення рідкісних творів українського ар-нуво з обласних музеїв та простежити зв'язки національних і світових тенденцій у мистецтві ХХ століття.
-
Таємниця Могилянки і зниклий ключ
За кількасот років своєї історії Києво-Могилянська академія зібрала чимало таємниць і дивовиж. Тут досі збереглися будівлі й речі, що можуть перенести в славну добу бароко. Принаймні дівчинку Лізу таки перенесли. Разом із нею ми побачимо давню Могилянку, дізнаємося її легенди і знайдемо один дуже важливий ключ. До речі, що в цій історії робить підводний човен?
-
Велика Різдвяна книжка
Різдво — свято з особливою атмосферою надії та дива. В історії чимало зворушливих прикладів, як-от перемир'я під час Другої світової, коли по обидва боки фронту звучала та сама колядка. Голоси двох авторів переплітаються, щоразу додаючи нових смислів та інтонацій у розмову про найсвітліше свято. Історичні факти, роздуми про народження Бога, традиційні та комерційні символи, Різдво в маскультурі — мозаїка тем, що витворює особливе різдвяне співзвуччя.
-
Різдво і мої дванадцять бабусь
У дівчинки Марії багато родичів по всьому світу. Щороку вони із сім'єю подорожують і святкують Різдво в різних країнах. Мексика, Фінляндія, Ефіопія, Канада чи Австралія — скрізь свої особливі різдвяні традиції, які Марійка порівнює з українськими. Ця книжка ознайомить із розмаїттям культур і розповість про українську діаспору
-
-
Подолати минуле: глобальна історія України
Поєднання глобального та локального є нагальною потребою для тих, хто намагається знайти вихід із кризи сучасності. Книжка пропонує такий підхід до сучасної України. Автор зазначає, що Україна утворилася внаслідок глобалізації та модернізації, разом із найтемнішими їх сторонами, пов'язаними з масовим насильством. Однак минуле - це не тюрма. Воно завжди залишає місце для вибору. Видання звертається до минулого, аби краще зрозуміти, де зараз є Україна і світ та куди вони могли б рухатися далі. Подарунковий наклад українського історичного бестселера професора Ярослава Грицака — це нагода вразити і потішити найвибагливішого читача. Ця книга стане неабиякою окрасою як для домашньої, так і публічної бібліотек.
-
-
-
-
-
Олениця біжить по морю
Велике переселення народів почалося, коли гуни витіснили готів на землях, що нині
належать Україні. У візантійському літописі є легенда про оленицю, яка перейшла по мілині
Азовське море, мимохіть підказавши гунам швидкий шлях до Криму. Це змінило історію
Європи. Що та олениця могла б нам розповісти?
-
Викрадений перстень
Малий Микола сумує за татом-козаком: той увесь час на Січі. Аж раптом потрапляє в
пригоду, що приводить його до тата. Хлопчику випадає побути джурою в самого отамана
Сірка! А що вони роблять, ті джури? Поки Микола проходить випробування, ми дізнаємося,
як влаштоване козацьке життя на Січі.
-
Стріла степу
Які забавки й мрії могли бути в дівчинки-сарматки, яка жила багато століть тому в степах,
що на півдні нинішньої України? Наприклад, приручити дикого коня. А ще — стріляти так
влучно, як її мама, славна воїтелька. Бути вихором у степових просторах — норовливим,
але й по-дружньому ніжним.