Зазирнувши в телескоп у 1920-х, Едвін Габбл з подивом виявив, що всі галактики, які він тільки міг розгледіти, розліталися одна від одної на шаленій швидкості. Чи не означає це, що в якийсь момент вони всі мали бути зібрані в одній точці? Це відкриття перевернуло дискусію про одну з найфундаментальніших загадок людського буття: «Як почався Всесвіт?».
Кожен народ та суспільство малм свої історії про походження космосу та його мешканців, але сьогодні, маючи змогу зазирнути в най-раніші миті існування Всесвіту, озброєні археологією, геологією, еволюційною біологією та космологією, ми надзвичайно наблизилися до відповіді на питання «Звідки все взялося?». Журналіст Ґрем Лоутон із відомого наукового журналу New Scientist досліджує сучасні історії про походження всього: від Великого вибуху, метеоритів і темної енергії до динозаврів, туалетного паперу та пуху з пупка.
Розкриваючи питання еволюції зірок, багатоклітинного життя, писемності, інтернету та атомних бомб, книга «Звідки (майже) все взялося» пропонує всеохопну подорож історією Всесвіту і людини в ньому.