Либідь
Книги видавництва
-
Історія ідеї Європи
Коли народилось почуття Європи? Який народ уперше сказав: ми - європейці? Хто перший сформулював концепцію Європи? Ось головні питання, які поставлено в книжці видатного італійського історика Федеріко Шабо (1901-1960). Це класичний зразок італійської культурології - спадкоємиці Гуманізму, синтетична розповідь про те, як формувалася європейська свідомість упродовж тисячоліть. Автор простежує еволюцію європейської цивілізації від давньогрецької культури V ст. до н. е. до XIX ст. як історію неперервної боротьби за свободу людини, історію творення моральних ідеалів, побудови - завдяки громадянській енергії різних народів - основ демократичної системи. Для українського читача цей текст має особливу цінність, оскільки допомагає рельєфніше увиразнити європейську ідентичність української культури.
Для всіх, кого цікавлять еволюційний культурний зміст поняття «Європа» та шляхи повернення України до Європи.
-
Сто поезій. (М. Рільке) (анг. і укр. мовами) за перекл. Хешбейна
Це видання — неоціненний дарунок тим, хто прагне високого поетичного Слова. Творчість великого австрійського поета Р. М. Рільке (1875—1926) належить до найвищих здобутків світової поезії. Вона являє собою «поетичний синтез усебуття». У цій книжці — і німецькомовні оригінали поезій Рільке, і їх українське відтворення — переклади визначного українського поета й перекладача Мойсея Фішбейна. Ці два поетичні світи, зливаючись, утворюють нову мистецьку реальність. Поєднана із символічними візіями Мікалоюса Константінаса Чюрльоніса, що його твори використано в оформленні книжки, вона постає могутньою симфонією. Сто поезій. Сто перекладів. Сто шедеврів.
-
Вогонь, що не згаса...
Головні герої цієї книги — «вожді-поети», «поети-генерали» легіону Січових стрільців, співці «розстріляного відродження», доби Резистансу (поети-воїни УПА) та поети-шістдесятники. Усі вони творили національно-художню історію України XX ст. з її драматичними, героїко-оптимістичними і трагічними перипетіями. Автор веде також мову про модерністичні напрями української поезії періоду
МІЖВОЄННЯ (1914 — 1939).
Для широкого читацького загалу.
-
Українська мова. Практикум з правопису (тв)
Розглядаються питання орфографії, правопису і пунктуації в руслі поглиблення знань, підвищення рівня грамотності, культури писемного мовлення. Системно подається базовий теоретичний матеріал, окремі відомості з лексики, морфології і синтаксису, без чого неможливе наскрізне розуміння значення слова, орфографічних або пунктуаційних правил. Використовуються різні форми активізації навчального процесу. До всіх розділів пропонуються відповідні вправи, завдання та контрольно-тренувальні роботи з елементами тестування.
Для студентів вищих навчальних закладів, абітурієнтів, старшокласників. Буде корисний для тих, хто самостійно поглиблює свої знання з української мови.
-
У літературі й навколо
Колишніх «шістдесятників», мабуть, не буває. Тож автор цієї книжки чимало років поспіль щиро переймається проблемами, котрі часто-густо виходять за межі літературні, наближаючись до масштабних буттєвих узагальнень.
Для широкого читацького загалу.
-
Душа моя мов має крилами...
У ювілейному білінгвальному виданні якнайширше представлено поезії та поеми класика російської літератури в блискучих українських перекладах І. Франка, М. Старицького, М. Зерова, М. Рильського, Л. Первомайського, В. Сосюри та ін. Деякі переклади ніколи не друкувалися після першої публікації.
В оглядовій статті розкривається тема «Лєрмонтов і Україна».
Книжку ілюстровано малюнками М. Лєрмонтова, оригінальними сучасними мистецькими сюжетами, створеними за образами творів поета.
Для широкого читацького загалу.
-
-
Нові вірші Пушкіна і Шевченка
Ще древні твердили: «Книжки мають свою долю». За самим фактом закордонного видання збірничка гострополітичних поезій Шевченка (вкупі з кількома творами Пушкіна) криється таємничий, манливий і нелегко розгадуваний епізод драматичної Шевченкової долі й долі його слова — переслідуваного, оточеного хижою увагою цензорів та жандармів, відгороджуваного від читача, від народу, але невпокореного, живого і безсмертного. І водночас це один із найранніших і найяскравіших епізодів боротьби української громадськості за ге, щоб твори Шевченка, щойно повернутого із заслання, побачили світ.
-
Руфін і Прісцілла: драма у п'яти діях
Поневолення залишається поневоленням — хоч би якими шляхетними гаслами воно прикривалося. Ця думка, проголошувана у драмі на тлі давньоримських декорацій, прямо стосується пророчо передбаченої поетесою тоталітарної перспективи XX століття.
Для широкого кола читачів.
-
Актуальні проблеми соціології, психології та педагогіки
У збірнику вміщено матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції з теоретичних, прикладних та науково-експериментальних досліджень, присвячених актуальним питанням психології.
Для науковців, викладачів, соціальних працівників, практичних психологів, студентів.
-
-
Річка Геракліта (мала)
Літературно-філософські роздуми видатної української поетеси виливаються у багатоголосну симфонічну поему, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів.
У пропонованій читачеві версії «Річки Геракліта» відсутні аудіодиск із записом поезій, які читає автор, і літературознавча стаття Дмитра Дроздовського, вміщені у подарунковому виданні.
Для широкого читацького загалу.