Пропала Грамота
Книги видавництва
-
Чорні запорожці
Чорні запорожці — один з найлегендарніших підрозділів Армії УНР. Кавалерійські атаки, блискавичні нальоти, розвідувальні операції та «забави» у ворожих тилах — це все про них. Під ноги їхніх коней лягали і червоні ганчірки більшовиків, і триколірні білогвардійські. їхній командир Петро Дяченко став живою легендою української військової звитяги.
Тож зараз у ваших руках спомини одного з чорних запорожців — Валентина Сім'янцева, хлопця з Харківщини, який зі школи втік до брата на фронти Першої світової, а потім пішов до української армії. Безліч боїв, тиф, полон і втеча, але не до теплої батьківської хати на Слобожанщині, а через фронт до війська. І зрештою — він став бійцем славнозвісного полку та пройшов з ним увесь бойовий шлях.
-
Як я опинився на ста доларах
Бенджамін Франклін — один з батьків-засновників та національний герой США, ідеолог Американської революції. А ще він був видавцем, винахідником, політиком та меценатом.
Йому, як винахіднику, належать розробки громовідводу, бездимної грубки, біфокальних окулярів, крім того, він першим застосував електричну іскру для вибуху пороху та отримав патент на крісло-гойдалку. Як політику, СІЛА завдячує йому федеральною моделлю національного уряду та поєднанням політики балансу сил з ідеалізмом на міжнародній арені.
Автобіографія Бенджаміна Франкліна — твір, який чудово демонструє те, як одна людина змогла поєднати у собі здібності до великих досягнень у стількох сферах.
-
Скріплені кров'ю
Абхазія, Південна Осетія, Донбас — тимчасово окуповані Московією регіони. Вони стали місцем, де грузини та українці поєдналися кров'ю, допомагаючи одне одному відстояти своє право на державну незалежність. Ця книга не просто про українсько-грузинську військову співпрацю, а про два по-справжньому братські народи, згуртовані чином добровольців.
Присвячується світлій пам'яті загиблих в Україні воїнів-грузинів та загиблих у Гоузії воїнів-українців.
-
-
Мої перші бої
Юзеф Клеменс Пілсудський (5 грудня 1867—12 травня 1935) — національний герой Польщі, перший керівник відновленої держави, засновник армії.
У цій книзі представлені два його твори — «Бібула» та «Мої перші бої». У першому мова піде про підпільне життя. Пілсудський був активним членом Польської соціалістичної партії та очільником її бойової організації, однак свої спомини він присвячує агітаційній роботі — організації підпільних друкарень, мережі контрабанди, зберіїгання та розповсюдження польських газет і книг. У другому творі мова йде про перший бойових досвід майбутнього «Коменданта» — Польські легіони, що брали участь у ПершШ світовій вШні і воювали проти росшських вйськ за звільнення польських земель.
Тож ця книга про боротьбу Польщі за відновлення власної державності і ціїсава ще й тим, що надає змогу порівняти українських діячів, що намагалися відродити українську державність, та їхню боротьбу на початку двадцятого століття та польських, яким це вдалося, і дошукатися відповіді на питання чому в одних вийшло, а в інших — ні.
-
З бліндажа за ґрати
«З бліндажа за ґрати» — збірка спогадів та роздумів українських військових, які з різних причин та за різних обставин опинилися у в'язниці.
Шлях кожного з авторів складався по-своєму, проте в усіх цих людей є дещо спільне — з початком російсько-української війни вони взяли до рук зброю і свідомо поїхали на Схід захищати свою землю.
Але війни для них від долі було мало, тому в житті кожного з цих бійців настав день, який перевернув увесь світ догори дриґом.
їм співчувають і підтримують, їх засуджують і зневажають — звісно, поза очі. Утім, цим військовим є що сказати. І перш ніж робити свої висновки та виносити воїнам власний моральний вирок, їх варто вислухати.
-
Записки кубанського партизана
«Записки кубанського партизана» — це збірник рукописного спадку відомого кубанського отамана Андрія Шкуро.
Нащадок запорізьких козаків. Командир козацького загону спеціального призначення у Першу світову війну. Повстанський отаман. Палкий борець із комунізмом. Людина, яка пройшла нелегкий шлях пошуку власної ідентичності — від вірності московській імперії до окремішньої козацької та української ідентифікації. Один з організаторів козацьких частин у складі німецької армії в часи Другої світової війни, зрештою виданий та страчений у СРСР.
Для найширшого кола читачів. І пам'ятайте, Кубань — це Україна.
-
Техаський рейнджер
Добровольці, що бережуть кордон і підтримують порядок. Стрільці, які ніколи не тікають від перестрілки і покладаються лише на власний револьвер та плече побратима. Шаленці, об'єднані спільним прагненням оберігати співгромадян та нести закон у найвіддаленіші закутки свого штату. Усе це про техаських рейнджерів - легендарний підрозділ, що завдяки власній хоробрості та відчайдушності увійшов у легенди.
Ця книга є споминами одного із таких хлопців, що в пошуках кращої долі втік з батьківського дому до техаського прикордоння і знайшов себе у рейнджер-ському загоні.
-
Щоденник легіонера
Іноземний легіон, мабуть, має найбільш романтичний ореол серед бойових підрозділів сучасності. Колоніальні війни. Притулок для втікачів з усього світу. «Ми не запитуємо тебе про минуле». «Ви будете битися не за Францію, а за легіон».
Тож зараз, шановний читачу, ти тримаєш одну з тих книг, що створили у світовій літературі образ легіонерської романтики. її автор, Джордж Менінгтон, за своє життя пройшов шлях безкінечних авантюр, а отже, не міг оминути легіон, про що залишив цікаві і по-солдатськи точні спогади.
-
Щоденник піхотинця Гарріса
«Щоденник піхотинця Гарріса» — це історія звичайного сільського хлопця, що потрапив у вир Наполеонівських війн.
Солдатська правда про довгі переходи, іноземне вино, різнобарвні мундири та багнетні атаки. Часи, коли не було механізованих з'єднань, радіозв'язку та штурмової авіації, а солдати щільними лавами йшли вперед за Бога і короля.
-
Шляхами смерті
Найцікавіші книги завжди пишуться за мотивами власного життєвого досвіду. Саме до таких належить «Шляхами смерті» бійця Української повстанської армії, в'язня німецьких концтаборів та вояка дивізії «Галичина» Святомира Фостуна.
Головний герой книги Олег Вишневий є бійцем УПА, у бою на Волині потрапляє до німецького полону, потім концтабір і знову окопи Другої світової, але тепер у складі штрафного батальйону. Хотілось би ще розказати про насиченість та динамічність тексту, але навіщо переповідати враження від книги, якщо Ви, шановний читачу, можете отримати їх самостійно?
-
Українська дуельна традиція
Палаци, бали, маєтки... кокетливий жіночий голос, розкішно вбрані юнаки, необережно кинуте слово. Дуель! Світанок, безлюдна галявина, з'являються двоє чоловіків, зрештою, сніжно-білою сорочкою одного з них розпливається багряна пляма.
Десь такий стереотип сформувався щодо дуелей. Насправді ж все було по-іншому, тим більше по-іншому було в Україні. Звісно ж, бали з маєтками слугували фоном для дуелей, але не більше.
Книга «Українська дуельна традиція» історика Павла Зінченка - це екскурсія до світу запальної української шляхти та норовливого козацтва, це історії про те, хто був «першою шаблею Речі Посполитої», хто бився із відомим звабником Казановою, як шляхетські традиції підбурили до повстання в окупованій Москві і, звичайно, до чого тут сармати.
-
Закохані в життя, одружені на смерті
Євстахія Загачевського можна сміливо назвати «українським Ернстом Юнгером». Після втечі зі Львова у 1939 році майбутній письменник поринає в гущавину мілітарних подій Другої Світової. Спочатку записується до української військової частини в Німеччині, а після проголошення відновлення Української Держави ЗО червня 1941 року у Львові з вишкільного табору потрапляє до концтабору Дахау. Уже звідти як «штрафник» зголошується до Першої мотопіхотної бригади Військ СС, після поранення переведений до дивізії «Мертва Голова», а згодом і до дивізії «Галичина».
У книзі «Закохані в життя, одружені на смерті» представлені два твори автора: «Спогади фронтовика», які справедливо можна порівняти із книгою «У сталевих грозах» Ернста Юнгера, та збірник портретних оповідань добровольців дивізії «Галичина» — «її регіт не лякав».
-
Що потрібно знати українцям про економіку
Українська економіка — це трилер, детектив та пригодницький роман. Сприймаючи її як лотерею, українець раз за разом робить ставки, замість того щоб створити бізнес план. В цій книзі ви знайдете базу для вашого особистого та національного плану, що складається із законів ринку та фінансової системи, шкіл економіки та оптимізації податків, міжнародної економіки та політики. Базова економіка для українця — будуй достаток на міцному фундаменті.
-
Битва за Соборність. Від легенди до правди
Серед творів діячів Перших національно-визвольних змагань важко знайти когось не інфікованого марксистськими доктринами. Хіба Скоропадський чи Міхновський... Однак перед Вами спомини Лонгина Цегельського і тут точно сто відсотків державництва та нуль — соціалістичних експериментів.
Листопадовий зрив. Бої за Львів. Хитросплетіння дипломатичних перемовин. Зустрічі з Гетьманом та Директорією. Прагнення до соборності українських земель. Спроби відкласти на потім усі внутрішні питання та протиріччя. Непримиримість щодо більшовиків. Десятки тем і сотні епізодів, що допоможуть зрозуміти чому у 1917-1921 роках українцям не вдалося здобути власну державу на уламках двох імперій.
«Битва за Соборність: від легенди до правди» — книга, що цілковито занурить у події сторічної давнини та дасть відповіді на багато питань «чому».
-
Жанна Д’арк
Жанна д'Арк — дівчина, що стала символом Франції, символом боротьби за Бога і Батьківщину. Роман Марка Твена, який він стилізував під спомини сподвижника Орлеанської діви, це надзвичайно атмосферний та детальний твір, що художніми засобами розкриває не тільки історію Столітньої війни та панорами боїв, а й саму персону Жанни д'Арк.
Отже, наймолодший полководець в історії, свята Римо-католицької церкви та національна героїня Франції розкриється для Вас, шановний читачу, на сторінках цієї книги наче маленький бутон, що з кожною сторінкою стає по-шляхетськи вишуканою трояндою.
-
Шляхта обирає авантюризм
Михайло Чайковський — справжній шляхтич, повстанець, ініціатор і учасник державних переворотів на Балканах, письменник, дипломат і зрештою командир Корпусу козаків оттоманських, останній кошовий отаман українського козацтва. І зараз Ви, шановний читачу, тримаєте у руках його спомини, тож повірте, авторові є що розповісти.
-
Львівська братія
Євстахія Загачевського можна сміливо назвати «українським Ерн-стом Юнгером». Після втечі зі Львова у 1939 році майбутній письменник поринає в гущавину мілітарних подій Другої Світової. Спочатку записується до української військової частини в Німеччині, а після проголошення відновлення Української Держави 30 червня 1941 року у Львові з вишкільного табору потрапляє до концтабору Дахау. Уже звідти як «штрафник» зголошується до Першої мотопіхотної бригади Військ СС, після поранення переведений до дивізії «Мертва Голова», а згодом і до дивізії «Галичина».
Роман «Львівська братія» є творчим переосмисленням автором свого життєвого досвіду. Головний герой твору потрапляє у горнило Другої світової війни, де зі звичайного львівського хлопця має переродитися у воїна.