Лабораторія
Книги видавництва
-
-
#Маріуполь #Надія
Вісімдесят шість днів тривала оборона Маріуполя у 2022 році. За цей час російські війська майже вщент знищили інфраструктуру міста, залишивши його жителів на порозі гуманітарної катастрофи. Десятки тисяч цивільних загинули, і точні цифри досі не відомі, адже ніхто не знає, скільки людей поховано під завалами будинків чи у братських могилах. Геноцид, вчинений Росією проти українців, неможливо заперечити чи приховати. Ми щодня дізнаємося історії людей, які пережили пекло. Свідчення про злочини, які ніколи не ПОВИННІ були статися. Слова і спогади, якими важко поділитися навіть із близькими. Та творці цієї книжки мали таку сміливість.
Надія Сухорукова — маріупольська журналістка й ведуча на телебаченні, де в авторській програмі розповідала про життя рідного міста. Під час блокади Маріуполя Надія вела щоденник, уривки з якого звучали в ЄвропарламентІ та публікувалися в міжнародних змі. У березні Надії разом із друзями вдалося виїхати з Маріуполя на автівці. З собою вона мала лише сумку з документами та лабрадора Енджі.
Данііл Немировський — художник, дослідник, викладач Маріупольської філії Національної академії мистецтв і архітектури. Учасник багатьох мистецьких виставок в Україні та за кордоном. До повномасштабного російського вторгнення жив і працював у Маріуполі. У березні, подолавши десять блокпостів окупантів, зміг виїхати з міста.
-
-
За лаштунками війни. Сталін, нацисти і Захід.
У цій викривальній роботі історик Лоренс Ріс документує страшні таємні угоди, які поклали початок війні, та висвітлює доленосні рішення, що вплинули на її перебіг. Ріс використовує матеріали з архівів, які стали доступні лише після розпаду сРСР.'а також свідчення сотень очевидців, щоб показати читачам історію відносин Заходу зі Сталіним. Як і чому Черчилль і Рузвельт перейшли від скептицизму й засудження комуністичного режиму до обережного, а іноді й відвертого восхваляння Сталіна? Ріс пояснює, як вплинули на звичайних людей і світ загалом інтриги та компроміси, на які йшли західні лідери, прагнучи будь-якою ціною зупинити Гітлера.
-
-
77 днів лютого. Україна між двома символічними датами російської ідеології війни
У дитинстві вона не могла зрозуміти, чому люди у фільмах про блокаду Ленінграда постійно лежать. А коли Маріуполь узяли в облогу росіяни, і вона з чоловіком багато днів прожила без води, їжі й тепла під постійними обстрілами, зрозуміла — коли лежиш, то економиш сили та енергію.
У «77 днів лютого» увійшли репортажі, написані журналістами українського видання Reporters у період між 23 лютого і 9 травня —двома символічними датами в російській мілітарній ідеології. Вторгнення російських військ в Україну зупинило лік днів і відкинуло українців у міжчасся, де досі триває лютий — місяць початку великої війни. У цьому міжчассі і в цих відвертих історіях є біль, страх, ненависть, подекуди відчай. Та головне — надія. Це оголений
нерв і чесний голос нової української дійсності.
-
Аушвіц. Остаточне рішення нацистів.
«Ніхто себе не знає», — стверджує один із героїв дослідження Лоренса Pica про Аушвіц-Бір-кенау. Це місце найбільшого масового вбивства в історії людства, яке до сьогодні не досліджене до кінця. Частина документів знищена, а факти про табір Аушвіц досі приховуються.
Лоренс Ріс зібрав понад юо свідчень жертв табору, які вижили, та нацистів, які заговорили вперше. Ці інтерв'ю розкривають правду про внутрішню політику табору з неймовірними деталями — від методів масових вбивств і пліток, що ходили між охоронцями та в'язнями, до публічного будинку та «Канади», де зберігали дорогоцінні речі та одяг засуджених на смерть.
Ріс глибоко аналізує нацистську політику «остаточного вирішення єврейського питання», яке втілилося у «пеклі на землі» — Аушвіці. Історія табору в його інтерпретації стає повчальною притчею і застереженням для майбутніх поколінь про те, що зло поводиться дуже тихо, доки не спричиняє жаху вселенського розміру, як це було в Аушвіц-Біркенау.
-
Про жінок і сіль
Дебютний роман американки кубинсько-мексиканського походження розповідає про долі кількох поколінь жінок у вихорі історії. Вони покидають рідні місця і шукають відчуття дому, живуть у страху, але здатні на відчайдушні вчинки, бережуть похмурі родинні секрети І щиро говорять про свій досвід.
2014 рік, Маямі. Пройшовши реабілітацію від наркозалежності, Джанет намагається повернутися до звичайного життя і відшукати нові опори. Вона сподівається дізнатися більше про родину на Кубі, з якою порвала зв'язки її мати, і вирішує допомогти дівчинці Ані, що залишилася без нагляду після рейду міграційної служби. Чи вистачить цього, щоб утримати рівновагу?
Від колоніального минулого до посткомуністичного теперішнього, від розкішних кварталів Маямі до центрів утримання мігрантів у Техасі — це калейдоскоп відвертих історій про вибір, материнство, насилля, бунт, залежність і пам'ять. Про жінок і сіль.
-
Почуття і знання. Шлях до свідомого розуму.
Від одного з провідних неврологів світу — стисле, цікаве, захопливе дослідження явища свідомості та її зв’язку з реальним життям.
Протягом останніх десятиліть багато філософів та когнітивних психологів заявляли, що феномен свідомості дослідити неможливо, однак Антоніо Дамасіо переконаний, що останні відкриття в біології, нейробіології, психології та штучний інтелект дали нам необхідні інструменти для розв’язки цієї загадки.
У книзі «Почуття і знання» Дамасіо пояснює численні аспекти свідомості та пропонує свій аналіз і новий погляд на підсвідомість, інтуїцію, почуття та розум.
У 46-х коротких розділах Дамасіо допомагає нам зрозуміти взаємозв’язок між свідомістю та розумом. Чому бути свідомим — це не те саме, що бути притомним? Чому почуття грають ключову роль у нашому розвитку? Як усі процеси у мозку допомагають нам формувати свідомість/
Базуючись на досягненнях в галузі біології та соціальних наук, автор проводить цікаві паралелі між одразу кількома сферами знань і пояснює зв’язки між розумом і почуттями, свідомим і підсвідомим, тілом і нервовою системою.
-
Мистецтво бізнес-війни. Уроки минулих конфліктів для підприємців і лідерів
У бізнесі — як на війні. Конкуренти часто пускають у хід найвигадливішу зброю в боротьбі за прибуток і нових клієнтів. Великі компанії не зупиняються, допоки не знищать дрібних суперників, а найменша помилка може стати причиною краху. Девід Браун багато років вивчає найзапекліші конфлікти за всю історію бізнесу. Він упевнений: правила війни, описані видатним стратегом Сунь-дзи, діють в офісному просторі так само, як на полі бою. Автор аналізує суперництва Uber і Lyft, FedEx і UPS, Starbucks і Dunkin' Donuts, і ще багатьох фірм, які вдало застосовують стародавню стратегію в сучасних бізнес-реаліях. Книжка наповнена життєвими уроками, що їх зможуть узяти на озброєння не тільки власники бізнесу й топменеджери, а й керівники середньої ланки і фрилансери, які борються за клієнтів.