Дискурсус
Книги видавництва
-
Ностальгія і політика. Есе про повернення до Центральної Європи.
У науково-популярній книзі польський науковець розповідає про становище Центральної Європи, обґрунтовуючи його окремішність та однорідність. Автор аналізує різні аспекти життя регіону: (історію, історичну пам'ять, національні меншини, відносини із сусідами, геополітику, впливи літературного життя на суспільство, комплекси та стереотипи, ідентичність, націотворчі процеси, становлення самостійних держав на просторах колишнього соціалістичного табору тощо. Детально розглядається політична мапа Європи з поясненням регіональної приналежності тих чи інших країн. Видання рекомендоване для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться питаннями всесвітньої історії загалом та проблематикою Центральної Європи зокрема.
-
Дім Терези: роман
Коли нестерпний біль від смерті коханого врешті відступає, Тереза вирішує розпрощатися з минулим назавжди. Але тоді ж отримує несподіваний подарунок звідти — ключі від дому з яблуневим садом. Тереза наповнює той дім людьми, такими ж загубленими, як і вона сама. Тут кожен має право на мовчання й час, який зцілює.
День за днем новий дім змінює життя Терези. Незнайомці стають вірними друзями. Потреба допомагати іншим перетворюється на роботу. А за дверима дому її вже чекає нове кохання. Треба тільки відпустити привидів минулого й змогти пробачити собі.
-
Бийся головою до стіни: повість
У посібнику подано систематизований та узагальнений матеріал із курсу «Українська література» відповідно до чинної програми зовнішнього незалежного оцінювання у формі тестових завдань відкритої форми. Видання стане в нагоді абітурієнтам та учителям-словесникам.
-
Амстердам-Київ. І трохи Святого Миколая: роман
Ця історія розпочнеться з переплутаних в аеропорту валіз. Удома заклопотана роботою та сімейною рутиною Олена знайде в не зовсім своїй валізі чужі речі, а несміливий Марко, окрім туфель та суконь, щось значно цікавіше — незавершений рукопис про Миколая і його життя ще задовго до того, як той став казковим добродієм.
Марко пообіцяє собі знайти авторку тексту та повернути загублений рукопис. І дотримає обіцянку. А далі, як це зазвичай буває, між героями з'явиться щось більше, ніж дружба.
Перед вами зворушлива історія про вірність, кохання та диво, яким завжди є місце в нашому житті.
-
Нам усім пощастило. Розмови з Юрієм Андруховичем.
Чому Юрій Андрухович застосовує автоцензуру? Чому ніколи не покине України? Чому вважає, що «нам усім старшенно пощастило»?..
Вибрані розмови з Юрієм Андруховичем не лише дозволять глибше пірнути в розуміння текстів письменника. Це ще й виразна картина поглядів сучасного інтелектуала на суспільно-політичні події в нашій країні. Андрухович вражає безкомпромісністю і надихає оптимізмом.
-
Звичайні незвичайні священники
Це історії про отців, які не фігурують у гучних скандалах, а щоденною тихою молитвою й працею служать Богові й людям.
Петро Мідянка, Дзвінка Матіяш, Назарій Заноз, Христя Венгри-нюк, Іван Ципердюк, Люба-Параскевія Стринадюк та інші автори написали про тих, кого знають особисто, й у такий спосіб не лише оповіли нариси діянь, а показали живих людей.
Серед героїв видання - священнослужителі Борис Ґудзяк, Іван Рибарук, Севастьян Дмитрух, Юстин Бойко, Дам'ян Кастран... їх не показують у телевізійних новинах, але якраз їхнє життя є прикладом, що надихає.
-
Глінтвейн дорогою на Говерлу: поезія
«Глінтвейн дорогою на Говерлр — це дуже спокійна і розважлива поетична книжка, в якій усе знає своє місце і свій час. її композиція чітка і виразна, і чотири частини збірки — «серце», «думки», «душа» і «гори» — це не просто маркери, які тематично структурують книжку, а радше пріоритети, на яких будується мала приватна авторова життєва філософія, оправлена в поетичну форму.
Любов, думання про світ, стосунки з Богом і життя серед гір — це основні вектори, які визначають траєкторію письма. А наявність цих чотирьох речей на щодень — любові, думання, віри і життя у своїй малій батьківщині — як видно з погідних інтонацій віршів, і є тим, що робить людину щасливою.
-
10 успішних українських брендів
«10 успішних українських брендів» — книжка про найкращі компанії й організації України, які задають ритм у своїх сферах. Це щирі й натхненні історії створення власного бізнесу чи ініціативи. Історії про самовіддачу, про помилки й успіх, про тяжку, але натхненну працю. Засновники брендів розкривають власні стратегії розвитку, розповідають, як вони виходили з кризових ситуацій і що дозволило їм вирізнитися з-поміж конкурентів. Історія кожного бренду супроводжується відвертим інтерв'ю із засновником, що розкриває його як особистість. Книжка «10 успішних українських брендів» стане джерелом унікального корисного досвіду й натхнення, для тих, хто хоче змінювати себе і світ навколо.
-
Переписник пані Мулярової
Станиславів, Станіслав, Івано-Франківськ... Три імені одного міста, між якими не лише роки та десятиліття, а й долі людей. Ця книга про одну мешканку Івано-Франківська з тих часів, коли він ще не був містом Франковим, про яскраву та неповторну Стефанію Мулярову. І не тільки про неї. У цій книзі є пристрасті, дуелі, упирі, втечі, таємні побачення та смаколики. Це смачні оповідання про те, яким було місто чи могло бути, якби... Про місто, яке, здається, ще пам'ятає кроки Стефанії та аромат її запашної випічки.
-
Євромайдан: хроніка відчуттів
Подія Євромайдану й окремі дії в період його тривання матимуть повно інтерпретацій із поглядів історичного, суспільного, культурного... Уже зараз звучить чимало думок й оцінок. Але на все свій час.
Тарас Прохасько, Іван Ципердюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій Винничук як літописці Євромайдану не фіксують події, а реагують на них так, як може відгукуватися кожен українець. І роблять вони це у власній письменницькій манері.
-
Отаман холодного Яру
Історична повість про одну зі сторінок повстання проти польського поневолення під назвою «Коліївщина». У книзі описані події визвольного руху на території Середнього Подніпров'я, яким керував один зі сподвижників Максима Залізняка - Семен Неживий.
Під час написання повісті були використані матеріали польових досліджень працівників філіалу «Холодний Яр» Національного історико-культур-ного заповідника «Чигирин» (завідувач Легоняк Богдан Васильович) і краєзнавців Мироненка Григорія Арсентійовича та Шмиголя Миколи Івановича.