Бажаєте розібратися у реаліях сьогодення? Тоді радимо придбати книгу «1984». Дивно, але реалії твору, написаного у жанрі антиутопії більше 60 років тому, у деталях збігаються з тими, що ми спостерігаємо у наші дні.
Модель майбутнього від Джорджа Орвелла у книзі «1984»
Незважаючи на художню вигадку, книга настільки реалістична, що перевертає свідомість, причому так, що хочеться перевернути її назад. Сам письменник стверджував, що «найкращі книги говорять тобі те, що ти вже сам знаєш». І роман-утопія «1984» описує речі, про які ми самі здогадувалися, але у існування яких боялися повірити.
У творі представлено суспільство майбутнього, де йде війна усіх проти всіх. Події розгортаються у державі під назвою Океанія. Політичний устрій країни — англійський соціалізм, але по суті це жорстокий тоталітаризм. Головний герой живе у Лондоні і працює у Міністерстві Правди, старанно вилучаючи з документів те, що не відповідає офіційній пропаганді. При цьому він людина, що глибоко відчуває і мислить, а тому ненавидить тоталітарний світоустрій і мріє про революцію.
Основний конфлікт простий: особистість проти системи, тяга до любові й свободи проти поневолення та диктату. Але автор нещадний. Зображену ним систему неможливо перемогти, тому що не можна перемогти те, у чого немає ні серця, ні мозку, ні сенсу, ні цілей існування. Як такої немає й ідеології, де можна було б шукати вади: усе знищено укупі зі здоровим ґлуздом. Є лише влада заради влади. А людство надіслано на бійню, де гинуть не стільки тіла, скільки душі, оскільки розум, пам’ять, гуманізм та любов оголошені поза законом.