ГО "Українер" м. Київ
Книги видавництва
-
Як ми назвемо цю війну?
«Як ми назвемо цю війну?» — це насичена хроніка двох років українського опору у війні з Росією. У війні, що почалася ще декілька століть тому. Ключові події від 24 лютого 2022 року, документальні фото, ілюстрації та меми, мапи бойових дій та інфографіки, а також тексти інтелектуалів — на сторінках видання від команди Ukrainer. Ця книжка фіксує поточну, гостру фазу війни, щодо назви якої суспільство ще не домовилось. Вписує її в ширший контекст і показує, як ми чинимо спротив, волонтеримо, дістаємо міжнародну підтримку, творимо і сміємося, переживаємо спільні трагедії і здобутки в той час, як наша боротьба триває.
-
Бахмут
У період найінтенсивніших боїв за Бахмут узимку та в березні 2023 року письменник Мирослав Лаюк і фотограф Данило Павлов проживають дні й ночі з українськими піхотинцями й артилеристами, медиками й капеланами, рятувальниками та дітьми в місті й околицях, де тривають артилерійські обстріли та вуличні бої. Результатом тих поїздок є книжка репортажів та есеїв про побут війни, про те, чому військові роблять манікюр і як з'являються позивні, про непоправні втрати, історію Бахмута й феномен пам'яті та забуття.
-
Нерозказана історія українського виноробства
Відколи в Україні роблять вино? Які регіони є на нашій виноробній карті? Хто зараз активно розвиває наше виноробство, яким єїхній шлях і як на них впливає війна? Про все це розповідає дослідник та амбасадор українських вин Сергій Клімов у своєму дослідженні феномену українського виноробства. Ця книжка запрошує в подорож тисячолітньою традицією, розказує історії про сучасні виноробні та суміжні виробництва, зібрані командою Ukrainer в численних експедиціях країною, та містить експертні рекомендації, які допоможуть зорієнтуватися у світі українських вин.
-
Деокупація
В основі цієї книжки — репортажі про поїздки у квітні-листопаді 2022 року деокупованими територіями України, а також землями, що були на межі окупації і сильно постраждали від бойових дій. Головне у цих історіях — голос і пережитий досвід героїв, з якими говорив автор. Репортажі у книжці розташовані в тій же послідовності, як ЗСУ та інші Сили оборони звільняли окуповані російськими військами регіони. Кожен починається з прямої мови героїв, серед яких українські військові, співробітники поліції, волонтери, партизани і прості місцеві мешканці, які пережили окупацію. Усі репортажі — це водночас фіксація трагедії окупації та хороброго опору українців. Фіксація подій, які ми, українці, поки що не встигли сповна відрефлексувати, адже все ще перебуваємо в їхньому епіцентрі.
-
Різдво та Маланка.
Ви тримаєте в руках книгу про традиції святкування Різдва та Маланки від команди ukrainer. Ми беремо вас із собою в експедицію різними куточками країни, аби показати, як зберігають і відтворюють традиції зимових свят в Україні.
Різдво об'єднує цілі покоління, родини за святковим столом та спільною колядою, а Маланка — цілі села у вуличному карнавальному дійстві з масками та вигадливими костюмами на честь приходу нового року. Обидва свята мають глибоке коріння для українців, що його десятиліттями намагалася знищити радянська репресивна машина. Про заборони святкування, утиски та переслідування колядників і маланкарів нам розповіли й у селах Полтавщини, і у Харкові, і у Львові, й у Вашківцях. Та всупереч цим заборонам чимало традицій збереглося. Завдяки тим, хто вчасно ховав у скринях маланкарські маски, оберігав ватаги від переслідувань, записував давні колядки та збирав колядників на своїх кухнях попри ризики арештів та обшуків. Традиція не перервалася, її вивчають та відроджують. Так українці повсякчас перемагали у боротьбі за власну ідентичність. Перемагають і зараз.
Автор ідеї: Богдан Логвиненко Підгот
-
Ukraine from above (англійською мовою)
Це широкоформатна книга неймовірних фото України з висоти пташиного польоту, зроблених командою Ukraїner. Зображення захоплюють і важко повірити, що вони справжні.
«Ukraine from above» показує ту Україну, якою ми пишаємося, і яку прагнемо показати всьому світу.
Ми не змогли обрати одну обкладинку для цієї книги, тому пропонуємо вам обрати із 4-х варіантів таку, що пасуватиме саме для вашого примірника.
За кілька років експедицій команда Ukraїner відзняла тисячі фотографій України з коптера. Наші кадри вже бачили різноманітні екрани: від Укрзалізниці до міських автобусів у Варшаві. З допомогою цих зображень ми прагнемо поділитися красою України з усім світом.
Ця фотокнига — про таку Україну, яку можна побачити лише з висоти пташиного польоту. Поля, ліси, узбережжя, засніжені гори, візерунки міських вулиць — усі ці кадри вражають різноманітністю і викликають естетичний трепет. Попри те, що українським небом усе ще літають ворожі снаряди, ми вже зараз прагнемо закохати в нього весь світ.
-
Ukraїner. Країна зсередини 2
Наша команда продовжує дослідження України, результатами якого ми ділимося з вами. Ця книга містить історії української землі, розказані людьми та відзняті командою Ukraїner. Об’їхати усі регіони України один раз виявилося замало, аби пізнати її. Тож протягом 2019-2021 років ми проїхали друге експедиційне коло та привезли ще більше розповідей про нашу неймовірну країну та її мешканців. Як і всі матеріали Ukraїner — це історії реальних людей та місць, якими вони опікуються, із діалогами та без режисури. Мандруючи країною, ми прагнемо зафіксувати її як для кожного українця, так і для всього світу. А з початком розв’язаної Росією загарбницької війни, у цієї книги з’явилась ще одна важлива мета: показати Україну такою, якою вона була до 24 лютого, зберегти її в пам’яті, щоби після перемоги відбудувати та зробити ще кращою.
-
-
Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України.
«Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України» — видання, що описує різноманіття культур, які співіснують на території України
Книга «Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України» розповідає читачам пізнавальні історії про життя, часом трагічні причини міграцій, побут та культуру, ремесла та мистецтво, цікаві ініціативи представників різних національних спільнот та корінних народів України.
Матеріал для видання команда Ukraїner збирала протягом кількох останніх років, дослідивши понад 30 національних спільнот, що мешкають на території України. Серед них: гагаузи, приазовські греки, австрійці, роми, євреї, чехи, кубинці, нігерійці та інші, а також корінні народи України: українці, кримські татари, кримчаки та караїми. Книга матиме назву «Ким ми є?» і саме на це запитання Ukrainer спробує пошукати відповіді на її сторінках.