Creative Women
Книги видавництва
-
Жінки та влада: маніфест
Одна зі 100 найкращих книг XXI століття за версією The Guardian у категорії «Сучасна феміністична класика».
До вашої уваги — дуже своєчасний маніфест про жінок і владу від всесвітньо визнаної класикині та авторки бестселерів New York Times.
Цей сміливий маніфест є зверненням Мері Берд до мізо-гінів і тролів, які безжально атакують і принижують жінок по всьому світу (дуже часто, зокрема, таких атак зазнає й сама авторка). У своїй книзі «Жінки та влада» вона відслідковує походження цієї мізогінії з її прадавніх коренів, досліджуючи підводні камені ґендерних стереотипів та зневагу, якої зазнавали сильні жінки протягом історії ще з незапам'ятних часів. Мері Берд показує: ще в часи «Одіссеї» Гомера керівна роль у громадському житті не була доступною для жінок, а публічні виступи вважалися виключно чоловічою справою. Від Медузи Горгони до Філомели (якій відрізали язика), від Гілларі Клінтон до Елізабет Воррен (яку урвали під час виступу в Сенаті США і попросили сісти на своє місце) — авторка проводить яскраві паралелі між нашими культурними уявленнями щодо взаємин між жінками і владою та способів, як саме впливові діячки стають необхідним прикладом для всіх жінок, завзято доводячи, що їх не треба оцінювати за чоловічими стандартами. Розмірковуючи про власний досвід зіткнення з сексизмом онлайн, Берд запитує: якщо жінок не сприймають як частину владної вертикалі, то чи не час змінити саме визначення влади? І скільки ще століть нам доведеться чекати?
-
Я забула труси
«Я забула труси» Майї Тульчинської — це смішний путівник життям Звичайної Української Жінки. Смішний, бо ми, жінки, часто намагаємося сміятися, коли нам боляче, а надто коли стикаємося з несправедливими очікуваннями або приниженням тільки через те, що народилися в жіночому тілі. Сміх для нас є терапією, він допомагає нам іти по життю, незважаючи ні на що: народжувати і виховувати дітей, турбуватися про себе, будувати стосунки з чоловіком, робити кар'єру. Це — наша пігулка, яка допомагає пом'якшити біль. Сміх — це наш захист, коли на очах мали би з'явитися сльози.
Майя Тульчинська пише про мізогінію, про місячні, про синдром самозванки, про нерівність у суспільстві так, щоби ми від душі посміялися над цим і щоби цей сміх дав нам сили змінити власне життя та життя інших жінок на краще. На сторінках цієї книжки ви неодмінно впізнаєте себе й близьких собі жінок.
-
Імена
У цій книжці є багатоповерхівки і старі піаніно, полуниці й гранати, незручні пальці, тьмяні дзеркала, токсичні стосунки й невловимі слова, законсервовані на потім. А ще є жінки. Бо там, де є жінки, завжди є їхні історії. Іноді ці жінки нам не знайомі. А іноді у них, як і у їхніх історій, є імена.
-
Чорна королева
Ліда знає, що жінка в дзеркалі - це і є вона. Принаймні так було, поки вона не зустріла справжню чаклунку - Чорну Королеву - і її життя не пішло шкереберть. У її квартиру вдерся справжній казковий принц, що виявився не таким уже й чарівним, новий ремонт на кухні вкрився столітнім павутинням і пліснявою, а дзеркало, у якому вона точно не мала сумнівів, почало брехати. Відтепер віддзеркалення Ліди постійно змінюється й показує, якою її бачать навколишні. За постійною зміною образів жінка починає забувати, ким є насправді: радісна школярка чи робітниця в сірій уніформі, доброчесна монахиня чи порноакторка з рясно нафарбованими губами. Що з цього справжнє, а що - нав'язане? Як не залишитися назавжди власним віддзеркаленням у чужих очах?
На ці запитання Ліді доведеться знайти відповіді в компанії наймогутнішої чаклунки всіх світів на сторінках повісті-казки «Чорна королева».
-
У скляному лісі
«У скляному лісі» - збірка з 13 фантастичних оповідань про жіночий досвід, що віддзеркалюють нашу реальність. Оповідання Марини об'єднані присутністю скла як метафори жіночого досвіду й тендерних упереджень, пов'язаних із ним. Скло може бути несподівано міцним, як і вкорінені стереотипи, а також болючим, адже може глибоко порізати. А ще скло прозоре - так само, як жіночий досвід, який досі часто залишається непоміченим. Але буває воно й крихким і делікатним, як сама жіночність.
-
Хрестик, або Дуже кривава книжка
Скільки книжок про менструацію ви читали? Мабуть, небагато. Ця тема й досі оповита таємницями, цензурою й густим червоним соромом. «Гості з Червонограда», «ці дні», «червоний день календаря» — лише деякі з кодових слів на позначення цього природного процесу для жіночого організму, і навіть їх у нас не заведено вимовляти вголос. «Хрестик, або Дуже кривава книжка» — насправді не так про менструацію, як про правду. Правду про найін-тимніший досвід, що об'єднує цілі покоління знайомих і незнайомих жінок невидимою червоною ниткою.
-
Про що він мовчить
Міф про «справжнього чоловіка» й досі передається з уст в усга й лягає важким каменем на чоловічі плечі. «Справжній» чоловік нічого не відчуває, не плаче, не втомлюється і ніколи не падає. Він котить Сізіфів камень уперед і вгору. Та якщо ви прочитаєте цю книжку — то віч-на-віч зустрінетеся з чоловіком, який наважився говорити. Те, чим він ділиться — вразливе й сокровенне: про насильство і біль, про втрату і зраду, про радість і любов. З таких історій розпочинається важливий діалог між чоловіками і жінками. Між нами всіма.
Збірка «Про що він мовчить» — 50 есеїв, написаних чоловіками. Це продовження бестселера «Про що вона мовчить», який об'єднав 48 щирих, пронизливих історій про жіночий досвід.
-
Анатомія письменниці. Як творити живі тексти
«Анатомія письменниці» — це не книжка-пігулка, яку можна проковтнути за ні на ранок прокинутися «справжньою письменницею». Це книжка-подорож, книжка-і струмент, книжка-натхнення, в якій під однією палітуркою зібралися разом сучас українські авторки та письменниці минулого. Це інтимна розмова про творчість, п час якої ви дізнаєтеся про методи письма кожної авторки, їхні історії успіхів та невд; джерела ідей, нескінченну боротьбу з письменницькими блоками та ритуали, які д помагають писати. А також тут ви знайдете важливі інструменти й практичні впра: для розвитку письменницької майстерності та творчості. Ця книжка для вас, аби повірили у свої сили, віднайшли свій авторський голос і почали писати.
-
Про що вона мовчить
«Про що вона мовчить» — книжка, написана жінками для жінок. Ця збірка — голоси жінок, які наважилися розповісти свою особисту історію, аби інші також перестали мовчати. Це близько 50 текстів про тілесність і сексуальність, біль і зцілення, досвід материнства та проживання важкої хвороби, втрату і переосмислення, токсичні стосунки та відстоювання особистих кордонів.
Головна мета цієї книжки: аби по той бік сторінок — почули. Аби жінки, які з дня на день носять у собі свої мовчазні історії, розуміли, що вони не самі. Аби ті, хто хоче здатися, не здавалися. «Про що вона мовчить» — це величезне жіноче коло, де можна почати говорити, слухати інших, переосмислювати, відчувати та співпереживати.