Києво-Могилянська академія м.Київ
Книги видавництва
-
Ідеальна держава в Україні?
На основі вивчення оригінального тексту «Пактів і конституцій законів і вольностей Війська Запорозького…» 1710 року автор доводить, що його творці спиралися на античну, пізньосередньовічну та ранньомодерну політико-правову традиції, використовуючи при цьому ідеї багатьох європейських мислителів: від Платона і Томи Аквінського до Йоганна Альтузія і Джона Локка. Досліджується, що Пилип Орлик та інші мазепинці розглядали цей акт не лише в рамках «елекційного» (виборчого) і «конституційного» (законодавчого) права, а й створюваоли його як самобутній проект Ідеальної держави на теренах Східної Європи. Розраховано на правників, викладачів, студентів історичних та юридичних факультетів, а також усіх, хто цікавиться історією ідей і політико-правової думки.
-
-
Голоси: Поезії. Наталія Швень
Поетична збірка Наталії Швень сповнена мрійливої лірики з мотивами світлої радості від любові й буття і терпким присмаком розлуки й ностальгії.
Звучить у ній і голос свідомого громадянина своєї держави, гордість за синів і дочок України і біль непоправних втрат, понесених у боротьбі за гідність і свободу.
Для широкого кола читачів.
-
Історія гірництва. Підручник
З системних позицій, у хронологічній послідовності розкриті основні етапи світової історії гірництва, починаючи від кам'яної доби і до початку індустріальної епохи. Розглянута історична географія освоєння різноманітних корисних копалин, описані найважливіші центри старовинного гірничого промислу, показані шляхи становлення й подальшого розвитку гірничих і металургійних технологій, розкрито вплив гірничої діяльності на перебіг історичних процесів, культурний і технологічний поступ людства. Окремий розділ присвячено розвитку гірництва в Україні. Текст супроводжується багатим ілюстративним матеріалом.
Для студентів та викладачів гірничих і металургійних спеціальностей, а також усіх, хто цікавиться історією техніки й інженерної діяльності, виробничою археологією, культурною спадщиною гірників.
-
Національно-культурна ідентичність філософії: Сім наближень до теми
У монографії обговорюється гостра проблема національної ідентичності філософії, актуалізована сьогодні в атмосфері посилення уваги до національних вимірів культурних форм як у європейському, так і у вітчизняному метафілософському дискурсі. Автор бачить у філософії теоретичну самосвідомість культури і в полемічній манері обстоює її національно-культурну тожсамість.
Книжка буде цікавою фаховим філософам і культурологам, студентам-гуманітаріям і широкій гуманітарній спільноті.
-
Театр, розвіяний по світу. Феномен сцени повоєнної діаспори
Автор книжки, член-кореспондент Академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства Валерій Михайлович Гайдабура, що відомий своїм монографічним дослідженням про сценічне мистецтво в Україні періоду німецько-фашистської окупації (1941-1944), цього разу першим у вітчизняному театрознавстві звернувся до узагальнення багаторічної практики повоєнного театру української діаспори та його тлумачення як невід'ємної частини комплексної історії національного мистецтва XX століття.
Феномен сцени української повоєнної діаспори автор досліджує у науково-популярній формі; у методології приваблює звернення до персоналістики та психоаналітичних можливостей епістології.
У книзі зібрано матеріали, документи, персоналії, спогади, листування, а також подано авторські рефлексії.
-
Грустить не буду больше: япопонская повесть
Про дебютну повість Андрія Подоляки «Грустить не буду больше. Японская повесть» можна сказати однозначно: вона вас зачепить, вона вас схвилює, вона поведе за собою і дозволить сприйняти на слух симфонію людських почуттів, внутрішні метаморфози: надломи, сумніви, рух, мовчання і голос... Глибоке переживання автором досвіду любові відкриває читачеві складну, філігранну роботу душі, живосплетіння спогадів та рефлексій, перепроживання втраченого та відновлення пам'яті й почуття.
Надзвичайно емоційна, напружена оповідь є зразком дуже цікавої постмодерної прози.
Для широкого загалу читачів.
-
Загальне документознавство: навч. пос
У навчальному посібнику викладено основні етапи розвитку документознавства, теоретичні засади загального доку-ментознавства, його поняттєвий апарат, охарактеризовано напрями, засоби і методи уніфікації документації.
Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, всіх, хто цікавиться питаннями історії та теорії документознавства.
-
-
Нариси з соціолінгвістики
У посібнику викладено історію соціолінгвістичних студій та головні теми, що становлять предмет соціолінгвістичних досліджень, як-то: форми існування мови, білінгвізм, мовна ситуація і мовна політика. Навчальний матеріал орієнтовано передусім на специфіку сучасної соціолінгвістичної ситуації в Україні.
Додані до книжки студентські есеї, написані впродовж 2002-2009 років, дають уявлення про мовну ситуацію міст, містечок і селищ різних областей країни.
Посібник призначено викладачам, аспірантам і студентам філологічних факультетів, але він може зацікавити й ширше коло читачів, яким не байдужі проблеми мовного життя сучасної України.
-
Бранець вічності: Аспекти поетичної творчості Олекси Стефановича
У книзі розглянуто різноманітні аспекти творчості одного з найбільш своєрідних і водночас найменш досліджених українських поетів - Олекси Стефановича (1899-1970). Автор зосереджує увагу, головно, на трансформації тем і мотивів метафізичної поезії у літературі XX століття. Побіч літературознавчих розвідок, видання містить хронологію життя і творчості О. Стефановича, а також - у додатках - спогади друзів і сучасників про поета.
-
Вступ до лексикографії
Лексикографія починає свою історію як практика укладання словників і впродовж багатьох століть є практичною дисципліною як в Україні, гак і у світі. Але протягом XX ст. виформовується теоретична її складова, і згодом лексикографія стає самостійною лінгвістичною дисципліною. Пропонована праця є навчальним посібником, присвяченим, власне, проблемам теоретичної лексикографії. У посібнику розглянуто базові терміни, статус, структуру та місце лексикографії у системі мовознавчих дисциплін; окремий розділ зосереджено на аналізі та описі словника, його типів, ідеологічній складовій та структурі, а також інноваційних аспектів сучасної лексикографії.
Для студентів-філологів вищої школи, а також усіх, хто вивчає й досліджує чи цікавиться лексикографією, словникарством, українською мовою.
-
Великий голод в Україні 1932-1933 р.Кн3
Третій том чотиритомного видання матеріалів Конгресово-президентської Комісії США з вивчення Великого голоду в Україні 1932-1933 pp. містить свідчення очевидців-емігрантів з України, що були зібрані впродовж 1983-1984 pp. за спеціальною методикою oral history і є доказом геноциду українського народу. Ключова акція уряду (конфіскація всіх продовольчих продуктів тривалого зберігання в українських селах у січні 1933 р.) була здійснена на основі усних вказівок. Вона може бути встановлена тільки за подібністю дій чекістів і комнезамівців у різних селах України, засвідченою людьми, які бачили такі дії на власні очі. Тому свідчення е одним із найцінніших джерел з історії колективізації та Голодомору в Україні 1932-1933 pp.
Видання розраховане як на науковців, так і на широке коло тих, хто цікавиться історичним минулим нашої держави.
-
Хрестоматія з архівознавства
Хрестоматія доповнює й ілюструє основні положення підручника «Архівознавство» (К.: Вид. дім «КМ Академія», 2002). Видання містить текст Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», нормативні акти, методичні рекомендації з питань діяльності архівних установ, наукові статті, присвячені ключовим проблемам архівознавства. Призначена для студентів історичних спеціальностей вищих навчальних закладів, працівників архівних установ та всіх, хто цікавиться проблемами української культури.
-
Сім високих небес
Витончене письмо Оксани Шалак, оприявнений в її тексі сакральний світ народної поезії, органічність і цілісність а ва - ці риси, притаманні її ліриці, ще раз засвідчує нова книл авторки.
-
Нагнітання мороку
Книжка І.М.Дзюби зачіпає проблеми, які тривожать багатьох громадян України. Ці проблеми концентруються в підтримуваній правлячою олігархією системній компрометації національних історичних і культурних цінностей та відроджуванні й насадженні ідеології російського націоналізму й неоімперіалізму. автор показує агресивність, антигуманність і ретроградність цієї ідеології, зверненої в історичне минуле, та небезпеку її для майбутнього України за умов політичної несамостійності сучасної української влади та колаборації значної чатсини “еліти” з чинниками “русского мира”, у який нас хочуть повернути будь-якою ціною. Вміщено деякі давніші статті та виступи автора, що попереджали про тривожний розвиток подій.
-
Клуб творчої молоді "Сучасник" (1960-1965)
Відомий український історик, джерелознавець, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка розповідає про обставини заснування, діяльність і значення славетного Клубу творчої молоді в історії України. Це перше ґрунтовне дослідження КТМ, досі так докладно та глибоко тема не висвітлювалася.
Лекція розрахована на сгудентську аудиторію та широке коло читачів.
-
Історія, оркесстрована на людські голоси
У сьогоднішньому українському літературному потоці важливе місце — кількісно і якісно — посідає художня документалістика: спогади, щоденники, епістолярій. Це веління часу, потреба самоосмислення, ознака зрілості, екзистенційного вироблення літератури. У своїх найкращих проявах, інформативно, аналітично, з широким історичним та інтелектуальним діапазоном, високим емоційним тонусом та моральним надзавданням художня документалістика належить до найвагоміших наших духовних набутків і свідчитиме про нас для нащадків.
Розрахована на студентську аудиторію та широке коло читачів.
-
Класики і романтики. Штудії з історії намецької літератури
Веймарські класики Ґете і Шиллер, ранні романтики Нова-ліс, Ф. Шлеґель, Тік, Гельдерлін, Клейст, Гофман та ін. розглядаються як фундатори «модерністичного проекту», суть якого - кардинальне оновлення літератури і всього мистецького життя, а також створення нового суб'єкта культури, нової інтелектуальної раси в Європі. Простежується доля «модерністичного проекту» в естетичному житті XIX і XX ст., розкриваються у романтичному мисленні витоки модерних і постмодерних теорій.
Для студентів-філологів, викладачів зарубіжної літератури.