Наш формат
Книги видавництва
-
Крах. Моя невдача у стартап-бульбашці
Робота в IT-сфері сьогодні значно привабливіша за всі інші. Кремнієва долина овіяна майже міфічним ореолом. Туди потрапляють лише обрані, котрі знають, як перевернути технологічне майбутнє людства. Та чи все так насправді? Журналіст Ден Лайонс наштовхується на зовсім іншу картину.
У п'ятдесят із гаком Дена звільняють із посади технологічного оглядача журналу Newsweek, і він вирішує податися маркетологом у Кремнієву долину. Життя закидає його у стартап, де всі працівники значно молодші за нього, де носять одяг тільки корпоративного помаранчевого кольору, а на наради беруть плюшевого ведмедика. Лайонс відкриває для себе темний бік цієї зовні блискучої сфери й розуміє: тепер тут головне не технології, а гроші. Чому у стартапі є місце лише для молодих? Навіщо всі ці вечірки, декоровані офіси, літри безкоштовного пива та гори цукерок? Автор розвіює чимало міфів про корпоративну культуру, методи управління й ведення бізнесу у стартапі. А також показує, як керівники компанії, яка не дає жодного прибутку, набивають собі кишені.
-
Коротка історія майже всього на світі. Від динозаврів і до космосу
Якщо у школі ви захоплено розглядали схему внутрішньої будови Землі чи із цікавістю вивчали сполуки хімічних елементів, ця книжка напевне стане вашою улюбленою. Якщо ж наука видається вам нудною й незрозумілою, Білл Брайсон переверне ваші уявлення! Роками вивчаючи наукові праці та спілкуючись з антропологами, математиками, астрономами й фахівцями інших галузей, автор оповідає історію про все на світі: від Великого вибуху й до розквіту цивілізації.
Під обкладинкою ховаються динозаври, мешканці безмежних океанських широт і далекі планети. Однак це не просто яскрава подорож у минуле. Білл Брайсон доступно й цікаво пояснює дивовижні досягнення науки та навіть зазирає в майбутнє, силкуючись зрозуміти суть людського покликання.
-
Життя за життям: роман
Урсула Тодд заходить до мюнхенського кафе в листопаді 1930 року, замовляє гарячий шоколад і стріляє в серце чоловіку, який ще не встиг стати фюрером. Хоча насправді все починається не так: Урсула Тодд народжується її лютого 1910 року й одразу помирає. Народжується її лютого 1910 року й у дитячому віці тоне в морі. Народжується її лютого 1910 року й гине під час бомбардування Лондона. Народжується н лютого 1910 року, виходить заміж за німця, чаює з Гітлером, гине в поруйнованому Берліні. Народжується її лютого 1910 року і...
У цьому романі читач знову зустріне героїв, уже знайомих із «Руїн бога», і побачить їх з іншого ракурсу. Раз у раз здобуваючи другий шанс полюдськи прожити нелюдське століття, персонажі «Життя за життям» щоразу по-іншому долають лихоліття. Чи вдасться їм вправити вивихнутий суглоб часу й запобігти історичній катастрофі?
-
Врятувати капіталізм. Як змусити вільний ринок працювати на людей
Просторий будинок, модна машина, любляча сім'я, відпустка на березі океану — цей образ типового американця пропонує кіно. Та Роберт Райх змальовує геть інші реалії. Американська мрія — це химера. Представники середнього класу зникають як вид. Капіталізм для багатьох — на межі виживання. Кишені олігархів тріщать від грошей, а звичайні американці виснажуються на двох-трьох роботах і все одно лишаються бідними. Поки Капітолій і Волл-стрит ділять пожитки, 46 мільйонів відвідують безкоштовні їдальні. І понад половина з них — аж ніяк не безробітні чи безпритульні. Та чи є вихід? Як зберегти капіталізм і відродити середній клас? Що ми можемо засвоїти з «американських уроків»? Як подолати прірву між бідними й багатими? Відповісти на питання допоможе ця книжка.
-
Багатство народів. Дослідження про природу та причини добробуту націй
«Дослідження про природу і причини багатства народів» — класика економічної теорії. Праця започаткувала дискусію про умови успішного функціонування ринку, роль держави й загальний добробут, яка не вщухає вже кілька століть після її написання в 1776 році.
Сміт першим сформулював концепцію вільного ринку як системи, що не потребує управління чи жорсткого регулювання. На його думку, на вільному ринку кожен керується власними інтересами, але врешті система досягає рівноваги, від якої виграють усі. Сміт увів метафоричне поняття «невидимої руки ринку» — непідконт-рольної сили, яка забезпечує гармонію в ринкових відносинах, а також першим порушив питання про розподіл праці та її продуктивність.
-
Сновидіння: про що говорить мозок
Щороку нам сниться близько двох-трьох тисяч снів, з яких ми пам'ятаємо лише декілька. Часто, коли ми прокидаємося, то виявляємо, що наші сни або щезають, як туман, або перебувають на межі забуття. Та сни — це не просто випадкові події, витворені уявою. Сни - таємна мова людської підсвідомості. Яку інформацію вони несуть та як можуть вплинути на ваше життя? У цій книзі ви не знайдете загального тлумачника снів. Досвідчена психотерапевтка Доріс Коен допоможе вам навчитися розкривати сенси саме ваших снів для самих себе. Авторка пропонує семикрокову методику пригадування снів та їх детального вивчення. Дотримуючись цих простих у виконанні кроків, ви зможете отримати чіткіше уявлення про власне підсвідоме життя і, як наслідок, краще зрозуміти своє життя в реальному світі.
-
Право на помилку. 25 успішних жінок розповідають про те, чого їх навчили власні помилки
З чого починається шлях до успіху? І що може трапитися на ньому? Чи справді люди, які досягли вершин і так багато говорять про «цінності навчання на помилках», могли коли-небудь помилятися? Американська письменниця Джессіка Бекол вирішила глибше дослідити ці питання. В основі книжки «Право на помилку» — двадцять п'ять інтерв'ю з успішними жінками, які працюють у найрізноманітніших сферах: від мистецтва до фінансів та технологій. Усі вони зізнаються, що стали цілеспрямованими та позитивними лідерками лише завдяки власним помилкам і висновкам. Історії про серйозні життєві ситуації, кумедні епізоди та найжорсткіші робочі моменти, а також безліч корисних порад - ось що ви знайдете на сторінках цієї книжки. Це ідеальне чтиво для жінок, які лише починають власну кар'єру і прагнуть розвиватися, а також для кожного, на чию думку, успіх чекає лише на тих, хто ніколи не помиляється.
-
Герой імперії
Вінстон Черчилль у 24 роки був переконаний, що досягне абсолютної вершини в політиці. Його амбітність, цілеспрямованість і впевненість у собі змушували перейнятися цією думкою інших. «Мені він не подобається, але одного дня він стане прем'єр-міністром Великої Британії», — сказав британський офіцер Джордж Байт про юного Черчилля. Однак Вінстону знадобилося сорок років, щоб проторувати свій шлях до найвищого політичного кабінету.
У «Герої імперії» йдеться про період Англо-бурської війни — етап, який, за словами Черчилля, став фундаментом його майбутнього життя.
-
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
Ми живемо в культурі, зацикленій на занадто оптимістичних очікуваннях. Із самого дитинства нам нав'язують нереалістичні ідеали, яких ми прагнемо досягти попри все: лише найвищі оцінки, досконала зовнішність, надсучасні ґаджети, найкрутіша робота, тільки екзотичні подорожі й не менш яскраві світлини в соцмережах. Постійно женучись за успіхом і щастям, ми намагаємося уникати будь-якого негативу. Однак негативний досвід, як переконує Марк Менсон, надзвичайно цінний: він звільняє нас від міражу щастя.
-
Суперпрогнозування. Мистецтво та наука передбачення
Завдяки вмінню прогнозувати події можна уникнути помилок і досягти успіху в усіх сферах нашого життя. Однак мало кому під силу передбачити, у що варто вкладати кошти, який новий продукт здатен завоювати ринок і яких змін чекати на політичній арені. Навіть провідні експерти часто радше здогадуються про певні речі, ніж аналізують можливості їхньої появи. Утім деякі фахівці здатні робити достовірні передбачення. Як їм це вдається і чи можна цього навчитися? Тетлок і Ґарднер зібрали низку прогнозів, які справдилися, хоч більшість вважала їх хибними. На основі цих даних автори «Суперпрогнозування» створили дієву формулу успішних передбачень, яка працює в бізнесі, політиці, міжнародних відносинах і навіть в особистому житті.
-
Поведінкова економіка
За класичною економічною теорією, люди діють раціонально. Та й самі ми схильні думати, що ухвалюємо рішення з максимальною вигодою для себе. Однак нашим вибором часто керують емоції, і Річард Талер на основі численних досліджень та прикладів із життя переконає вас у цьому. Яких помилок ми як споживачі припускаємося щодня? За яких обставин ми більше схильні до ризику та як ефективно заощаджувати кошти? Річард Талер доступно розкриває психологію ухвалення рішень і пояснює, як завдяки поведінковій економіці зробити світ кращим. Про розумні капіталовкладення, гіпотезу ефективного ринку, фрей-мінг, про наші упередження та самоконтроль він розповідає не лише зрозуміло та цікаво, а й навіть із гумором.
-
Homo creativus. Новий клас завойовує світ
У цьому бестселері подано поняття нового економічного класу й показано його визначальну роль у подальшому розвитку суспільного життя. «Homo creativus» дасть вам змогу по-новому поглянути на повсякденну дійсність. Річард Флорида стверджує, що в майбутньому ми побачимо зростання креативного складника в різних сферах діяльності, навіть в економічній. Креативний клас наразі становить близько ЗО відсотків від усієї робочої сили, і надалі його частка тільки збільшуватиметься. Незабаром саме від нього залежатиме організація робочих місць, економічна ситуація на ринку й розвиток міст.
-
Народжені бігати. Рух до безмежних можливостей
Журналістові Крістоферу Макдугалу вдалося з'ясувати таємниці здорового та тривалого бігу без травм і втоми. Навіть більше, кожен наступний кілометр може дарувати лише насолоду. Прагнучи відродити мистецтво руху, з наукових лабораторій Гарварду автор вирушає в Північну Америку, до індіанського народу тараума-ра, представники якого без відпочинку долають навіть 8о-кілометровий марафон. Захопливі пригоди, описані у книжці, надихнуть вас на власні спортивні рекорди й переконають, що можливості людини — безмежні.
-
Системне мислення. Пошук неординарних творчих рішень
Видання розповідає про спосіб мислення, який називають системним, — це вміння вийти за межі формальної логіки й побачити глибинні зв'язки між окремими і ззовні незалежними ситуаціями, щоб краще зрозуміти їх і впливати на них. Автори, досвідчені НЛП-тренери, розкривають таємниці системного мислення та пропонують практичні вправи й поради, які допоможуть вирішувати проблеми, застосовуючи творчий підхід, поглянути на ситуацію збоку, мати надзвичайні результати з невеликих зусиль, невимушено керувати бізнесом і вести переговори, а також здійснити революційні зміни у своєму житті.
Ця книжка, що є потужним інструментом концептуального моделювання, може стати основою проривних рішень у найрізноманітніших сферах діяльності.
-
Антикрихкість
Насім Талеб стверджує, що в умовах невизначеності необхідна не стійкість, яка означає незмінність предмета, а інша, гнучкіша риса, яка змушує річ під впливом змін та тиску ставати тільки кращою. Й ім'я цій рисі — антикрихкість. Завдяки їй можна пояснити, чому заяву про звільнення варто написати ще задовго до влаштування на роботу, яким чином аварія на «Ти-таніку» врятувала життя та в який спосіб засоби державної соціальної підтримки лише шкодять уразливим верствам населення. «Антикрихкість» — це детальна інструкція з виживання у світі, де правлять «Чорні лебеді».
-
Сам собі MBA. Про бізнес без цензури
Генії бізнесу та автори найкращих бестселерів за версіями New York Times та Wall Street Journal підготували для читачів сучасний путівник у сфері бізнесу. Вони зосереджується на найбільших ви- кликах, з якими стикається керівник: як створити дієву стратегію, спрямовувати працівників та будувати кар’єру мрії. У 2010 році Джек і Сюзі Велчі заснували власну програму підготовки MBA, на якій сьогодні навчається тисяча студентів. Результати свого досвіду Велчі втілили у цій книжці, відійшовши від стандартних теорій, концепцій та ідеологій та приділивши більше уваги практичним проблемам.
-
Валютні війни. Витоки наступної світової кризи
Валютні війни — одні з най- більш руйнівних та неба- жаних явищ міжнародної економіки. У найкращому разі вони просто змушують держави красти прибуток у своїх торгових партнерів. У найгіршому — викликають циклічні процеси інфляції, спад економічної діяльно- сті, накладання санкцій, а інколи й узагалі спричи- няють відкрито ворожі дії між державами. Якщо не контролювати ці війни, то наступна зможе призвести до кризи, значно тяжчої за події 2008 року. Автор роз- повідає про те, чому сучас- на економічна політика не здатна вберегти світ від чергової фінансової ката- строфи, однак подає своє бачення варіантів розв’я- зання проблеми, які ще не пізно застосувати.
-
Фрікономіка. Зворотний бік усього на світі
Що небезпечніше: вогнепальна зброя чи басейн? Що спільного між шкільним учителем і борцем сумо? Чи справді батьки впливають на майбутнє дитини, а чи це просто поширений міф? На ці та інші несподівані питання відповідають у своїй книжці «Фрікономіка» американський економіст Стівен Левітт і журналіст Стівен Дабнер. Проте це не просто захопливі й оригінальні пояснення, а серйозний економічний аналіз із масштабними статистичними даними, які автори збирали протягом багатьох років. «Фрікономіка» дає змогу поглянути на звичні речення під іншим кутом зору, а також зрозуміти, що ми часто плутаємо причину й наслідок і стаємо на ті позиції, які є для нас зручними, а не об'єктивними.
-
Невідворотне. 12 технологій, що формують наше майбутнє
Технологічна галузь не лише найдинамічніша в сучасному світі — вона здатна суттєво змінити наше життя в недалекому майбутньому. Які професії зникнуть, а які набиратимуть обертів? Які нові джерела прибутку з'являться в підприємців, а які бізнес-моделі перестануть працювати? Чого варто навчатися і в що інвестувати? Ви можете отримати максимум від цих змін, дізнавшись, якими будуть наслідки безперервного технологічного потоку через зо років. Аналізуючи тренди, що проявляються вже сьогодні, Кевін Келлі окреслює напрямки, у яких неминуче рухатиметься світ. Він виокремлює 12 невідворотних технологій, які, тісно переплітаючись, визначатимуть глобальні тенденції розвитку.
-
Маркетинг майбутнього. Як гроуз-хакери змінюють правила гри
Забудьте про дорогі рекламні кампанії та інші традиційні маркетингові інструменти. Вони не лише потребують чималих коштів і зусиль, а й малоефективні в наш час. Майбутнє компаній нового покоління — за ґроуз-хакінгом. Стратегії новітнього маркетингу допоможуть вам запустити власний стартап, популяризувати свій продукт і залучити нових клієнтів, не витрачаючи жодної копійки на білборди чи телевізійну рекламу. Саме так свого часу зробили всесвітньо відомі бренди — Instagram, Dropbox, Uber, Airbnb — і довели, що традиційний маркетинг уже в минулому.
-
-
Розробляємо ціннісні пропозиції. Як створити продукти та послуги, яких хочуть клієнти
Щоб зробити бізнес успішним, варто знайти клієнтський сегмент і задовольнити його потреби — звучить майже як аксіома. Та як дізнатися, що саме потрібно споживачеві? І як не помилитися? Відповісти на ці питання допоможе друга книжка Александера Остервальдера й команди практиків, присвячена розробці ціннісних пропозицій.
Це своєрідна шпаргалка для вибагливого бізнесмена-практика. Автори пояснюють, як розробляти ціннісні пропозиції й тестувати їх, не витрачаючи зайвих грошей і часу, як ставити себе на місце користувача, переводити команду з режиму «проспати нудну нараду» на «працювати злагоджено й ефективно». Щоб не гаяти читацький час, автори подають інформацію доступно й структуровано, без «води» й зайвих сторінок. Запропоновані Інструменти й історії успішних компаній Ідеально доповнюють бізнес-комікси.
-
-
Скарга - це подарунок. Як зберегти лояльність клієнтів
Вас критикують. Ваші дії: а) ігнорувати; б) сипати чортами щоразу, коли чуєте скарги; в) стримуватися, щоб не вилаятися на клієнта-друга-родича; г) прискіпуватися й критикувати людину у відповідь. Джанель Барлоу та Клаус Мьоллер пропонують варіант «ґ» — сприймати скарги як подарунок. Що ми робимо, коли нам приносять дарунок? Дякуємо. Зробіть так само, коли наштовхнетеся на розлюченого клієнта, — скажіть спасибі за те, що він знайшов хибу й допомагає вам чи вашому бізнесові вдосконалюватися. Після цього пообіцяйте людині виправити помилку. Це лише два пункти з восьмикрокової Формули, яку ви знайдете в цій книжці та яка допоможе вам налагодити стосунки з клієнтами, колегами, друзями й рідними.
-
Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіху
Всесвітньовідома психологиня Стенфордського університету Керол Двек за роки своєї наукової діяльності відкрила простий, але досить потужний феномен: психологічні установки є насправді дієвими. Успішність у навчанні й роботі, спортивні досягнення, мистецький хист та й взагалі будь-яка сфера людського життя може змінюватися залежно від того, що саме ми думаємо про наші можливості й таланти. Наші вміння не є сталими, і лише старанність та наполеглива праця здатні призвести до реальних досягнень.
-
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети
Що робити, якщо ви не народилися генієм? Які риси й навички допоможуть вам стати успішною й щасливою людиною? Що для вас означають слова «пристрасть», «наполегливість», «завзяття»? Чи вважаєте ви, що головне для досягнення успіху— це талант? Чи, можливо, це не найважливіше?..
У книжці вчена-психологиня Анжела Дакворт розповідає про силу завзяття, майстерно поєднуючи серйозні наукові дослідження й цікаві мотивувальні приклади з життя відомих людей. Авторка прагне допомогти кожному розкрити свій потенціал, даючи практичні поради щодо того, як можна розвинути в собі завзяття, як виховувати своїх дітей, щоб вони стали щасливими й успішними і зуміли досягти намічених цілей у житті.
Книжка буде цікавою для читачів будь-якого віку, які прагнуть найповніше реалізувати свій потенціал.
-
Економіка бідності. Як звільнити світ від злиднів
П'ятнадцять років роботи з бідними людьми в десятках країн на п'яти континентах дали змогу Банерджі й Дуфло радикально переосмислити економіку бідності. Чому марокканець, якому бракує грошей на їжу, купує телевізор? Чому бідні нехтують безкоштовною вакцинацією, але витрачають гроші на недієві ліки? Чому вони починають багато бізнес-проектів, але жодна з їхніх справ не розвивається? Як переконують автори, щоб подолати світову бідність, варто насамперед зрозуміти обставини, які формують основу вибору людей. Спираючись на численні дослідження й зібрані дані, Банерджі й Дуфло пропонують доволі прості заходи, що допоможуть підвищити рівень життя бідних у всьому світі.
-
Еволюція грошей. Фінансова історія світу
Шотландський історик Ніл Ферґюсон досліджує гроші, розповідаючи про еволюцію фінансів в історії людства. Гроші — це рушійна сила прогресу, але люди про них так мало знають. Фінансове невігластво шкодить не менше за природні катастрофи. У книжці висвітлено основні фінансові поняття та концепції, розтлумачено причини останньої потужної світової економічної кризи. Що таке гроші? Що роблять банки? Яка різниця між акціями та облігаціями? Навіщо купувати страхові поліси чи нерухомість? Що саме робить гедж-фонд? Це фінансова історія людства від її витоків у давній Месопотамії часів Хаммурапі до останніх потрясінь на так званій Планеті Фінансів.
-
Час пішов. Підкори посаду за 90 днів
Перехід на інше робоче місце завжди дається нелегко. Хоча це й хороший шанс, щоб почати все заново й вибудувати іншу стратегію поведінки, люди все одно деякий час почуваються невпевнено. Деякі помилки під час перших трьох місяців роботи можуть коштувати їм всієї кар'єри.
Автор покроково описує процес переходу на нову посаду, визначаючи, які труднощі можуть трапитися на цьому шляху. Для кращого розуміння й закріплення ідей кожен розділ книжки містить практичні поради, чек-ліст і систему самооцінювання.
-
Сучасна теорія грошей
На противагу загальноприйнятим уявленням про сучасну грошово-кредитну та фіскальну політику, ця книжка допоможе по-новому поглянути на процес створення грошових систем та на роль, яку гроші відіграють у різних світових режимах валютного курсу. «Сучасна теорія грошей» також детально пояснює, чому приховування справжніх джерел походження державних коштів стримує розвиток демократичного суспільства і перешкоджає забезпеченню інтересів громадськості.