Фоліо
Книги видавництва
-
Лісова пісня. (Дитяча подарункова-міні)
Неперевершена Леся Українка (1871—1913) писала свій шедевр — драму-феєрію «Лісова пісня» у далеких краях, коли дуже сумувала за батьківщиною. А надто рідним Колодяжним, де «в місячну ніч бігала самотою в ліс і там ждала, щоб мені привиділась Мавка. Зачарував мене сей образ на весь вік». Ота туга, видно, й надихнула поетесу так щемливо оповісти про те, якою трагедією обертається життя для тих, хто порожніє душею, зрікається своїх найчистіших почуттів, гасить у собі порив до творчості. Власне, зрадивши свою лісову наречену головний герой зраджує самого себе. Бо Мавка — це душа, без якої людина перетворюється на вовкулаку.
-
Бій з демоном: Гельдерлін, Кляйст, Ніцше
У книжці «Бій з демоном: Гельдерлін, Кляйст, Ніцше» С. Цвейг розповідає про трьох ключових творців, провісників XX століття, які, мабуть, вплинули на сучасне розуміння мистецтва, творчості, релігії чи не більше за всіх інших. «Ці три героїчних образи — Гельдерлін, Кляйст і Ніцше — навіть у зовнішній долі виявляють разючу подібність: так, ніби для них був складений один гороскоп. Всі троє гнані якоюсь надпотужною... надприродною силою із затишного «я» в згубний циклон пристрасті і передчасно закінчують свій шлях в жахливому потьмаренні розуму, в смертоносному сп'янінні почуттів — божевіллям або самогубством.
-
Галицька сага. Час нескорених: роман Кн. 7 (Сага)
«Час нескорених» — сьома книга «Галицької саги» — охоплює останні роки Другої світової війни і після неї. Збагнувши, що сподіватися більше ні на кого, галичани самі вирішували свою долю, але шляхи для цього обирали різні. Хтось повірив німецькій пропаганді й записався до дивізії «Галичина», а дехто зрозумів, що єдино правильний шлях — це вступити до лав Української Повстанської Армії. Але перших чекав «бродівський котел», а другим довелося стати до бою з іншим ворогом. На Галичину повернулася радянська влада, яка виявилася не кращою за німецьку: в селах насильно створювали колгоспи, під дулами автоматів відбулися вибори до Верховної Ради СРСР, на наспіх скликаному соборі ліквідували Українську греко-католицьку церкву. Але у численних криївках, схованих від ворожих очей, залишалися ті, хто не скорився долі.
-
Сільські історії
У збірці «Сільські історії» ідеться про життя та долі людей двох сіл на Полтавщині: Рогозівки під час Другої світової війни та Малого Тікача в повоєнні роки. її було засновано збіркою оповідань «Зінське щеня», що народжувалися на полтавському хуторі. Мешканці цих сіл «поріднилися» з більшістю людських достоїнств і вад, зігріваючи та караючи ними не лише сусідів, а й самих себе.
Більшість героїв — люди вікові, їм довелося дивитися в очі найстрашнішої насильницької смерті, яка в роки війни сліпо косила всіх підряд, а біля них кружляла найдовше.
Автор не робить своїх героїв ідеальними — це звичайні люди зі своїми перевагами та недоліками: працьовиті й добрі, ледачі й злі, гострі на слово й мовчазні, старі й молоді, зі своєю вдачею та долею.
-
Спід і лице. Шлюбний бенкет. Літо.
Писати Альбер Камю почав у передвоєнний період. 1937 і 1938 рр. в Алжирі виходять збірки його коротких лірично-філософських есеїв і нарисів «Спід і лице» та «Шлюбний бенкет», де у вільній формі, що поєднує філософські медитації та ліричні відступи, знаходить відображення його «середземноморське» світовідчуття. Ці дві ранні збірки, а також короткі есеї, що увійшли 1954 р. до збірки «Літо», — пролог до всієї творчості Камю, адже в них напряму висловлені аксіоми, що визначили його письменницький почерк і яким судилося стати відправними для всіх подальших пошуків письменника.
-
25 червня: дурість чи агресія? (Великий науковий проект)
Протягом багатьох десятиліть Друга радянсько-фінська війна була (і досі ще залишається) «невідомою» та «загубленою» війною. Радінформбюро не повідомив ані про початок (25 червня 1941 року), ані про завершення (19 вересня 1944 року) війни, яка забрала життя понад 100 тисяч бійців і командирів Червоної Армії і уможливила багаторічну блокаду Ленінграда.
У книзі розглянуто головним чином «військову складову» радянсько-фінляндського протистояння в 1940—1944 роках. Велика частина використаних автором архівних документів вперше введена до наукового обігу. Особливу увагу приділено подіям 25 червня 1941-го — масованому удару радянської авіації по об’єктах Фінляндії, який і став приводом до розв’язування війни.
Вивчення бойових дій на фінському фронті дає читачам унікальну можливість поглянути на Червону Армію зразка 1941 року в найсприятливіших для неї умовах: завчасно відмобілізоване військо починає бойові дії в завчасно обраний момент, за планами власного командування, проти супротивника, яких значно поступається в технічній оснащеності. Реальні події виступають в ролі своєрідної «машини часу» і це дозволяє певною мірою відповісти на сакраментальне питання історії ХХ сторіччя: «А що було б, якби влітку 1941-го Сталін випередив Гітлера?
-
Остап Шаптала. Повісті. (Рідне)
Валер’ян Підмогильний (1901—1937) — один з найвизначніших прозаїків доби Розстріляного відродження, перекладач, літературознавець, мовознавець. Сприяв входженню української літератури до європейського культурного простору.
В інтелектуально-психологічній прозі В. Підмогильного самотність та відчуженість головних персонажів породжені несвободою людини в абсурдному світі. Остап Шаптала, герой однойменної повісті, після смерті рідної сестри відчуває перед нею провину та потрапляє в «межову ситуацію». Письменник застерігає від ілюзій та пошуку об’єктів поклоніння, якими можуть бути не лише люди, а й ідеї, речі та образи. Герой «Повісті без назви» розшукує у місті чарівну незнайомку, щоб заново осягнути цінність людського існування. Цей твір містить роздуми про мету мистецтва, а отже, частково розкриває естетичні погляди В. Підмогильного.
У серії «Рідне» також вийшли друком книжки В. Підмогильного «Добрий Бог. Оповідання», «Місто» та «Невеличка драма».
-
Добрий Бог. Оповідання (Рідне)
Валер’ян Підмогильний (1901—1937) — один із найвидатніших українських прозаїків XX ст. Письменник залишив по собі чималий доробок, хоч і був репресований у розквіті творчих сил.
В. Підмогильний тонко та глибоко відчував контрасти довкола й доносив їх до читача. Проблема одвічності та незалежності від волі людини життя на землі глибоко трактується в оповіданні «В епідемічному бараці». Теми голоду 1921—1923 років письменник торкається у творі, — який вважав одним зі своїх найкращих, — «Син». Герої Підмогильного занурені в «межову ситуацію» або наближені до неї, перебувають у складних суспільних обставинах. Митець зважає на психологічні аспекти людського буття, занурюється в підсвідомі стимули вчинків своїх персонажів.
-
Рагу из зернистой икры: роман (Група крові)
Мир шоу-биза не знает доброты. Он жесток, коварен и карает за каждую ошибку, даже самую мелкую. Хотя опасность может подстеречь даже там, где, казалось бы, никаких ошибок совершить нельзя. Не менее жесток и модельный бизнес. С еще более непредсказуемыми и коварными правилами игры.
К сожалению, этого не знала сестра Ри, когда приехала к ней. Но это очень хорошо осознавала сама Марина (которую в тусовке и называют Ри). Она давно уже выбилась в звезды, правда, не без помощи мужа, успела привыкнуть к этому положению, и нет такой силы, которая заставит ее пойти на попятный.
Сестра, муж, сын бывшего продюсера — Марина пробивает себе дорогу всеми мыслимыми и немыслимыми способами. И на что она решится сейчас, чтобы остаться на вершине славы?
-
Treasure іsland (Острів скарбів) (Folіo World’s Classіcs)
Treasure Island is the most notable adventure novel by the talented British writer Robert Louis Stevenson (1850—1894). A mysterious map, a dangerous expedition, pirates — this story has everything in it for those who are fond of incredible adventures. The courage and bravery of Jim and his friends overcome the craftiness and cruelty of one-legged John Silver, and helps them to find the treasure.
«Острів Скарбів» — найвизначніший пригодницький роман талановитого англійського письменника Р. Л. Стівенсона (1850—1894). Таємнича карта, небезпечна експедиція, пірати — у цій історії є все для тих, хто захоплюється неймовірними пригодами. Сміливість і відвага Джіма та його друзів перемагають хитрість і жорстокість одноногого Джона Сільвера й допомагають їм знайти скарб.
-
Вифлеєм: роман-триптих.
Володимир Лис — український літератор, журналіст, лауреат Коронації слова, Гранд-Коронації, Золотий письменник України — 2016.
Від біблійних часів, перед початком і в перший рік нової ери, через події Другої світової війни й до кінця XX ст. — такий діапазон роману-триптиху «Вифлеєм». Його сюжет зав’язано у міцний вузол, у ньому діють і сумнозвісний цар Юдеї Ірод, і римський намісник, відомий зі сторінок Біблії Квіріній, і його раб-нишпорка, далекий предок українців Скитій, який шукатиме новонародженого «царя світу». Німецький офіцер Генріх фон Заукель двічі опиниться в охопленій вогнем Україні. А ще новітні Ромео і Джульєтта драматичних воєнних літ: українка Яринка і поляк Збишек. А ще: чи зможуть селяни з Великої Волині Юхим і Люба поселитися в омріяному домі та чи врятується донька українки Марії та єврея Давида Бетті…
Що змінилося з часу відомих трагічних подій у Вифлеємі та в людських душах і світі взагалі, як відбилися і повторилися ці події вже у бурхливому XX ст. з його Голодоморами й Голокостом?
-
The Woman іn Whіte (Жінка у білому) (Folіo World’s Classіcs)
«The Woman in White» is a novel by the outstanding English writer Wilkie Collins (1824—1889), a master of intrigue, who successfully combines the mysterious, detective and romantic in his works. The events of the novel take place in the 19th century. In Great Britain. It is based on a fascinating story about a crime, the secret of which is hidden behind the image of a mysterious woman dressed in a white dress.
«Жінка у білому» — роман видатного англійського письменника Вілкі Коллінза (1824—1889), майстра інтриги, який вдало поєднує у своїх творах таємниче, детективне та романтичне. Події роману розгортаються у ХІХ ст. в Англії. У його основі лежить захопливий сюжет про злочин, таємниця якого прихована за образом загадкової жінки, одягненої у білу сукню.
-
O Krasnoludkach і Sіerotce Marysі (Про краснолюдків та сирітку Марисю) (Folіo World’s Classіcs)
Марія Конопницька (1842 —1910) — польська письменниця, поет, новеліст, літературний критик і публіцист. Казка «Про краснолюдків та сирітку Марисю» складається з різних історій, що відбуваються з чарівними істотами — краснолюдками. Вони охоче спілкуються з дітьми, бо тільки ті можуть їх бачити. А щодо дорослих, то допомогу отримують лише добрі та працьовиті, а жадібні та злі бувають покарані.
-
Самсон і Надія: роман (Ретродетектив)
Ранньою весною 1919 року у Самсона Колечка під час вуличного погрому козаки зарубали батька, йому самому відтяли вухо. У Києві заворушення, місто знову захоплене більшовиками, але вони майже не контролюють ситуацію. Городян грабують справжні і фальшиві червоноармійці, по околицях Києва раз по разу господарюють банди всіляких отаманів — Зеленого, Григор'єва, Струка... Виживати стає все складніше. За збігом дивних обставин — завдяки письмовому столу покійного батька — Самсона Колечка беруть на службу до міліції. Ця справа для нього абсолютно нова, протее він одразу, починає розслідувати злочини — ті, що здійснюють червоноармійці, які в нього оселилися. Розслідування Самсона призводять до абсолютно непередбачуваних наслідків...
-
Місто (Рідне)
Валер’ян Підмогильний (1901—1937) — український письменник і перекладач, один із найвидатніших прозаїків українського «розстріляного відродження».
Минуло майже сто років від написання роману «Місто», але він і досі є актуальним. І сьогодні мрійники вирушають у мандри, полишаючи свої домівки в селах, у пошуках кращої долі й далеко не завжди знаходять те, що шукають.
Молодий енергійний сільський юнак Степан Радченко приїздить до Києва, вступає до економічного вишу й сподівається повернутися з новими знаннями на село. Він зустрічається із сільською дівчиною Надійкою, сумлінно навчається в інституті, але гординя й амбіції беруть своє, і Степан вирішує підкорити місто…
Після масових репресій інтелігенції 1930-х років, під які потрапив також і Валер’ян Підмогильний, роман «Місто», як і інші твори письменника, був заборонений до 1989 року.
У серії «Рідне» також вийшли друком книжки В. Підмогильного «Добрий Бог. Оповідання», «Невеличка драма».
-
Dracula (Дракула) (Folіo World’s Classіcs)
«Дракула» — епістолярний роман ірландського письменника Брема Стокера (1847—1912). Персонажі роману оповідають про пережиті ними жахливі зустрічі з підступним графом Дракулою. Уривки з їхніх щоденників та листів щоразу наближатимуть читача до розгадки зловісної таємниці цього вампіра.
-
-
Останній день (Рідне)
Микола Хвильовий (1893—1933), один з основоположників пореволюційної української прози, писав про себе: «Я належу до того художнього напрямку, який зараз не в моді, — я… романтик!».
До видання увійшли твори М. Хвильового останніх років його життя. Панівним у тогочасній літературі був метод соцреалізму. Проте твори Хвильового мають ледь помітні прояви сатири та дошкульної іронії, подекуди й елементи психологічних конфліктів. Герой оповідання «Щасливий секретар» — справжній служитель партії, він не має ні батьківського, ні родинного почуття, однак щасливий. У творі «Останній день» письменник вирішив показати, що навіть із персонажа-робота, бездушного автомата, можна до певної міри зробити «живу» людину. До голосу майстра слова, який збирався вивести українську літературу на європейський шлях, тоді вже ніхто не дослухався...
У серії «Рідне» також вийшли друком збірки М. Хвильового «Сині етюди», «Я (Романтика)», «Вальдшнепи», «Досвітні симфонії».
-
Marchen. Wilhelm Hauf (Казки. Гауф) (Folіo World’s Classіcs)
Казки німецького письменника Вільгельма Гауфа (1802—1827) подобаються і дітям, і дорослим. Він належить до тих небагатьох авторів, кому вдалося зробити зі звичайних легенд про привидів і бідняків, які карають злих багатіїв, дивовижні, яскраві шедеври, котрі цікаво читати й сьогодні.
-
Таємна сімка. Таємна сімка йде по сліду. Кн. 4
Схоже, у Таємної сімки з'явилися конкуренти: невгамовна сестричка Джека Сьюзі, образившись, що її не прийняли до їхнього товариства, вирішила створити своє власне — «Славетну п'ятірку». І щоб поглузувати з брата та його друзів, вона надумала розіграти їх, вигадавши, що на них чекає карколомна пригода у Коморі Тиґґера — старій покинутій будівлі на пагорбі. Однак Сьюзі навіть уявити не могла, що завдяки її розіграшу Таємна сімка отримає нове розслідування і виведе шахраїв на чисту воду.
-
Таємна сімка. Таємна сімка. Кн. 1
Канікули — найкращий час, щоб займатися чимось захопливим з друзями. Тож сімка допитливих і вельми кмітливих дітлахів — брат та сестра Пітер і Дженет та їхні друзі Колін, Барбара, Пем, Джек і Джордж — заснували секретне товариство під назвою «Таємна сімка». Вони придумали власний значок, пароль і навіть облаштували в сараї справжній штаб для проведення зборів. Одного разу, ліплячи сніговиків біля будинку, в якому вже давно ніхто не мешкав, друзі помітили підозрілі сліди, і з цього почалося їхнє перше розслідування.
-
-
Таємна сімка. Пригоди Таємної сімки. Кн. 2
У Таємної сімки знову канікули! Граючи з друзями, Колін, сидячи на дереві, помітив вельми дивного чоловіка, який перелазив через височезний мур маєтку Мілтон. Хто він такий і чого так перелякався, побачивши дітлахів, перевдягнутих індіанцями? І кому належать дивні круглі сліди, залишені біля муру? А дізнавшись, що з маєтку зникло коштовне намисто з перлів, члени товариства «Таємна сімка» вирішили не тільки знайти відповіді на ці питання, а й спіймати спритного крадія.
-
-
Завтра.
Нова книга Олександра Красовицького «Завтра» — своєрідне передбачення найближчих та більш віддалених подій, які неминуче спіткають «імперію зла» РФ за її пекельні діяння.
Персонажі трьох повістей реалістичні «до мурашок» — пропагандист, що плете паралельну реальність, цинічний і жорстокий спецслужбист, божевільний тиран.
-
В оточенні негараздів. Від падіння до успіху.
Бувають хвилини, коли ви відчуваєте, що навколо одні перешкоди. Все валиться, одне за одним. Вас охоплює відчуття безпорадності. Однак деякі люди вміють рухатись уперед, незважаючи на проблеми. Як це можливо? У чому їх секрет? Чому в таких ситуаціях вони не здаються, як усі інші?
Шведський журналіст і письменник, психолог із соціальних комунікацій Томас Еріксон (нар. 1965) допоможе вам перетворити негаразди на успіх за допомогою поведінкової моделі зі свого бестселеру «В оточенні ідіотів». Нагадавши, що життя таке, як воно є, Еріксон допомагає вам зрозуміти, що насправді марно намагатися контролювати все, що відбувається навколо вас. Замість того, щоб нарікати, коли життя підкидає вам перешкоди, зосередьтеся на тому, як з ними впоратися. Книга «В оточенні негараздів» допоможе вам знайти метод, який підходить саме вам, і в рівній мірі розважить та надасть вам сил.
-
Таємна сімка. Таємна сімко, вперед! Кн. 5
Чим же займатися членам секретного товариства, якщо зовсім немає таємниць і нічого розслідувати? Сидіти склавши руки й сподіватися на чудо? Звісно ні! Слід удосконалювати свої навички, вправляючись у спостереженні, — так вирішив голова Таємної сімки Пітер. Та Джордж, сумлінно виконуючи Пітерове завдання, вскочив у халепу, через що батько суворо наказав йому вийти із товариства. Однак це не зупинило членів Таємної сімки, і вони таки провели своє чергове розслідування, викривши банду крадіїв елітних собак.
-
Петер Каменцінд. Під колесами.
Роман «Петер Каменцінд» вийшов друком 1903 року й одразу зробив молодого Гессе знаменитим. Головний герой роману — сільський хлопець, який мріє написати велику поему, неповторну оду життю. Однак щиросердні плани Петера розбиваються у великому місті, стикаючись з нелюдським холодом, тверезо-жорстоким прагматизмом. І, не бажаючи пристосовуватися до законів немилого йому міста і розчарувавшись у своїх мріях, він повертається до рідного села.
Повість письменника «Під колесами» (1906), в основі якої лежать автобіографічні мотиви, сприймається як «спроба визволення від духів минулого» — від гнітючих спогадів про роки навчання Гессе в семінарії.
-
Таємна сімка. Гарна робота, Таємна сімко! Кн. 3
Через жахливу спеку члени секретного товариства «Таємна сімка» вирішили змінити місце своїх зборів — задушливий сарай, облаштувавши дім на дереві у Вітряному лісі. Одного разу вони знайшли у своєму сховку чужинця з кошеням на руках — ним виявився хлопчина на ім'я Джеф, який розповів дітлахам плутану історію про злочин, що нібито має скоїти його дядько зі своїм приятелем. Однак жодних конкретних подробиць він не зміг пригадати.
Тож Пітер та його друзі вирішують розкрити цю справу...
-
Спогади про Олександра Ройтбурда.
Книга містить спогади друзів і близьких знайомих про життя та творчість видатного українського художника Олександра Ройтбурда (1961-2021), директора Одеського Художнього Музея, генія та патріота.