Фоліо
Книги видавництва
-
Каторжна. (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри)
Постать видатного українця Бориса Дмитровича Грінченко безперечно важлива для української культури, адже він показав себе як поет, письменник, публіцист, фольклорист, етнограф, мовознавець, критик, історик, педагог, перекладач, просвітницький і громадський діяч. Як прозаїк Борис Грінченко відомий кількома повістями та низкою оповідань, які наскрізь cповнені патріотичним чуттям та гострим болем за поневолення України.
Особливо зворушливо автор змальовує життя і виховання дітей в тогочасних суспільних умовах, реалістично відтворюючи психологію своїх маленьких героїв. “Каторжна” – це історія дівчини Докії, обділеної материнською любов’ю та ласкавим словом. Захищаючи право живої істоти любити і бути любленою, захищеною у цьому жорстокому й беззахисному світі, автор постає майстром психологічної прози.
-
Відомі історії нашої держави. 1781-1914 роки: 2-ге вид.
Московська війна на знищення цивілізацій «Україна» і «Європа» триває четверте століття поспіль. Книга, яку ви тримаєте в руках, я написав багато років тому, насамперед, для себе самого. Аби спробувати зрозуміти обставини народження та життя держави, країни, рідного міста, народу, соціальної верстви, родини, в яких виростав та розвивався, релігійної (і не тільки) спільноти, до яких приєднався з доброї волі при здоровому глузді та твердій пам’яті.
В результаті вийшов такий собі підручник, який попри всі мої наміри таки дає загальне уявлення про вселенський характер нашого народу та неосяжний об’єм культурного насліддя, залишений нам у спадок всіма поколіннями наших предків — всіх національностей та віросповідань. Цей спадок і творить поняття «Україна» — синтетичного простору, на якому зійшлись найбільші світові цивілізації. І саме цей простір в смертельному двобої захищають Збройні сили і народ моєї Отчини.
-
Відомі історії нашої держави з середини Х ст. до 1781 року: 2-ге вид.
Московська війна на знищення цивілізацій «Україна» і «Європа» триває четверте століття поспіль. Книга, яку ви тримаєте в руках, я написав багато років тому, насамперед, для себе самого. Аби спробувати зрозуміти обставини народження та життя держави, країни, рідного міста, народу, соціальної верстви, родини, в яких виростав та розвивався, релігійної (і не тільки) спільноти, до яких приєднався з доброї волі при здоровому глузді та твердій пам’яті. В результаті вийшов такий собі підручник, який попри всі мої наміри таки дає загальне уявлення про вселенський характер нашого народу та неосяжний об’єм культурного насліддя, залишений нам у спадок всіма поколіннями наших предків — всіх національностей та віросповідань. Цей спадок і творить поняття «Україна» — синтетичного простору, на якому зійшлись найбільші світові цивілізації. І саме цей простір в смертельному двобої захищають Збройні сили і народ моєї Отчини.
-
Вдавай мертвого
Фан дер Гейден створив свій роман «Вдавай мертвого» на основі реальних подій травня 2018 року, коли був організований фейковий замах на відомого російського журналіста Аркадія Бабченка, який втік з РФ через загрозу життю за його журналістські розслідування. Метою «замаху» було знешкодити вбивць, які полювали на журналіста в Україні, і викрити замовників.
-
Брошка гімназистки (Ретророман)
Наталія Харюзова, директорка приватного жіночого пансіонату в Проскурові, понад усе мріє, щоб заклад отримав статус гімназії. Бездоганна репутація — запорука успіху в цій справі. Але провокації недругів усе можуть звести на пси. Пансіонат опиняється у центрі політичних злочинів, а сестра директорки тікає від її надмірної опіки з коханим. Чи зможе Харюзова, яка й сама опиняється під арештом, вистояти і здійснити свою мрію? І головне — хто ж у цій історії справді на її боці?
-
Чорний манускрипт: роман
Кшиштоф Бохус (нар. 1955 р. у Квідзині) — відомий польський журналіст, оглядач, письменник. У циклі історичних детективів про слідчого Кристіана Абеля автор спробував поєднати захопливу фабулу з елементами містики, нуару і любовно-сентиментального роману з етнографічними та краєзнавчими нарисами Східного Помор’я. Його головний герой — проникливий інтелігентний поліцейський, людина широкого розумового кругозору. Він помічає речі, невидимі для інших, і завзято добивається істини.
...30-ті роки ХХ століття, Східна Пруссія. У Квідзині скоєно серію жорстоких вбивств монахів місцевої обителі. Хто стоїть за цим? Розслідування злочинів доручають Кристіану Абелю — блискучому слідчому, який повертається із Данціга до рідного міста. Крок за кроком він наближається до розгадки таємниці, незважаючи на те, що коло підозрюваних дедалі розширюється, а сам Абель стає мішенню для вбивці.
-
Полковнику ніхто не пише. (Зібрання творів Г.Маркеса)
«Полковнику ніхто не пише» — повість видатного колумбійського прозаїка Ґабріеля Ґарсії Маркеса (1927−2014), яка побачила світ у 1961 році. Твір є одним із перших автора і позначений впливом Ернеста Хемінгуея.
Події розгортаються в невеличкому колумбійському містечку. Сімдесятип’ятирічний полковник у відставці щоп’ятниці чекає в порту катер. Йому має прийти лист про призначення пенсії як ветерану війни. Та полковнику ніхто не пише. Після смерті сина вони разом з дружиною живуть бідно й голодують. Єдине, що мають, — це півень, якого полковник готує до боїв, сподіваючись за нього отримати грошей для проживання.
Повість — гімн стійкості людського духу. Маркес розповідає про людину, яка бореться за гідне життя і вірить у справедливість, та країну, що потерпає від бідності, голоду й корупції.
-
Місто духів: роман
Кшиштоф Бохус (нар. 1955 р. у Квідзині) — відомий польський журналіст, оглядач, письменник. У циклі історичних детективів про слідчого Кристіана Абеля автор спробував поєднати захопливу фабулу з елементами містики, ну-ару і любовно-сентиментального роману з етнографічними та краєзнавчими нарисами Східного Помор'я. Його головний герой — проникливий інтелігентний поліцейський, людина широкого розумового кругозору. Він помічає речі, невидимі для інших, і завзято добивається істини.
...1944 рік. Після восьми років еміграції в Голландії Абель змушений повернутися до Ґданська, щоб знайти свою зниклу у Роттердамі п'ятирічну доньку Анну, а попри це він має розслідувати вбивства двох високопоставлених німецьких офіцерів. Часу на розшуки майже немає, й Абелю доведеться неабияк • постаратися, щоб вижити, знайти доньку і з'ясувати, хто насправді стоїть за цими таємничими злочинами.
-
Марія. (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри) (Міні)
Улас Самчук (1905—1987) — український письменник, журналіст, публіцист, спадщина якого велика і різноманітна. Він писав не лише про рідну Волинь, Закарпаття, а й про Велику Україну, українську еміграцію, його вважають «літописцем українського простору». Самчука свідомо замовчували в радянські часи. Лише в незалежній Українській державі твори письменника почали видаватися на його батьківщині.
У романі «Марія» (1934) автор першим розповів світові правду про Голодомор 1933 року, його причини і наслідки. Через події із життя Марії, її близьких, земляків протягом кількох десятиліть — від дореволюційного періоду до більшовицьких реформ 1930-х років і геноциду українського селянства — автор художньо осмислює трагедію однієї родини в межах трагедії всієї української нації і підносить образ селянки Марії до символу цілої України.
-
Корицеві крамниці. (Зібрання творів Б.Шульца)
«Корицеві крамниці» Бруно Шульца вийшли друком 1934 року. В цих оповіданнях письменник змалював у притаманній йому поетичній манері магічного реалізму сюжети з повсякденного життя його рідного Дрогобича — галицького містечка з певним укладом життя, традиціями і ритуалами, що водночас стало земним пристановищем його «республіки мрій».
У пошуках виразних засобів для свого бачення світу автор вдався до насиченої розповіді, мальовничих описів, образної мови, багатої на анахронізми та метафори. Від багатосюжетної, багатошарової прози письменника неможливо відірватися. Про світове визнання творчості Бруно Шульца свідчить дедалі зростаюча кількість перекладів та присвячених йому літературознавчих праць.
-
Знайти Атлантиду. Втрачена цивілізація. Книга 2. (TeenBookTo)
Юля, переживши фантастичну подорож у минуле, досліджує можливий зв’язок між Трипільською цивілізацією та міфічною Атлантидою. За версією професора Войцеховського, Атлантида могла бути на теренах сучасної України. Дивні відчуття, видіння, сни і спогади з минулої експедиції приводять дівчину у доісторичні та найбільш загадкові місця Ірану, Румунії, Причорномор’я, Приазов’я і навіть у столицю Франції — Париж... В одній із поїздок Юля несподівано зустрічає людину, яка колись радикально змінила її життя. Та, заглибившись у пошуки доісторичних артефактів та знань про минуле української землі, дівчина може втратити свого коханого. «Втрачена цивілізація» — друга частина трилогії «Знайти Атлантиду», пригодницький пізнавальний роман, заснований на маловідомих дослідженнях прадавньої історії України, Малої Азії та Балкан.
-
-
Вибране. Зеров М., Плужник Є. (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри)
Микола Зеров — визнаний лідер групи неокласиків, які встанови ли нові стандарти літературної майстерності, модернізували поетичну мову, означили європеїстську традицію в українському письменстві. Євген Плужник — винятковий і неповторний поет-імпресіоніст і прозаїк. Його твори сповнені ідеєю гуманізму, а своїми особистими ви тонченими враженнями та спостереженнями за мінливими людськими відчуттями і переживаннями він прагнув поділитися з читачем і вплинути на його світогляд.
-
Прожити й розповісти
Борхес (1899—1986) — майстер короткої форми, у своїх фантастичних оповіданнях, новелах і притчах спирається на уяву. Його твори часто мають несподіваний початок. У них всесвіт гармонійний та філософський, який тонко описаний у фантазіях.
До видання увійшли прозові твори зі збірок «Вигадані історії», «Книга піску», «Пам'ять Шекспіра». В оповіданнях митець розкриває парадокс людського буття в загадковому та незрозумілому світі. На думку Борхеса, збірка «Книга піску», написана в його останні дні, — найкраща книга.
«Пам'ять Шекспіра» є продовженням мотивів, які є в «Книзі піску». За допомогою символів і метафор описує простір, час, смерть, самотність.
-
Опале листя. (Зібрання творів)
Повістю «Опале листя» Маркес заклав основну тему творчості — самотність, відчуженість людини у світі. У ній ідеться про події, що відбувалися протягом двадцяти п’яти років. Це розповідь про містечко Макондо, яка переплітається зі спогадами трьох людей: Ауреліано, його доньки й онука. Тут знайомимося з культовим героєм Маркеса — полковником Ауреліано Буендіа. У повісті вперше з’являються герої, які пізніше будуть і в романі «Сто років самотності». Маркес майстерно поєднує елементи реальності та фантастики, вплітає метафори й символи. «Опале листя» — це спогади й роздуми полковника про смерть і життя, ненависть і любов, самотність, відповідальність і відмову прийняти поранених...
-
Жах у музеї
Американський письменник, поет і журналіст Говард Філіпс Лавкрафт (1890—1937), який працював у жанрі хорору, містики, фентезі та наукової фантастики, був творцем і магістром американської містичної «чорної школи» 1920—1930-х рр. За життя він не опублікував жодної книжки, проте після своєї смерті зажив великої слави серед широкого читацького загалу. Художник Стівен Джонс відвідує музей Джорджа Роджерса. Там представлені картини кошмарних сновидінь, далеких планет та опудала якихось міфічних створінь. Але Роджерс запевняє, що все це — справжнє, що він проник в інші світи, де живуть незвідані істоти. А найголовніше — у нього є Ран-Тегот, який потребує жертвоприношення. Він навіть показує Джонсові фотографію цього створіння. Але попри все художник налаштований дуже скептично. І тоді Роджерс пропонує йому провести ніч у музеї, щоб самому в усьому переконатися.
-
-
Книга піску. (Зібрання творів)
Борхес (1899—1986) — майстер короткої форми, у своїх фантастичних оповіданнях, новелах і притчах спирається на уяву. Його твори часто мають несподіваний початок. У них всесвіт гармонійний та філософський, який тонко описаний у фантазіях.
До видання увійшли прозові твори зі збірок «Вигадані історії», «Книга піску», «Пам'ять Шекспіра». В оповіданнях митець розкриває парадокс людського буття в загадковому та незрозумілому світі. На думку Борхеса, збірка «Книга піску», написана в його останні дні, — найкраща книга.
«Пам'ять Шекспіра» є продовженням мотивів, які є в «Книзі піску». За допомогою символів і метафор описує простір, час, смерть, самотність.
-
Убити Путіна.
Ще ніколи у світовій літературі назва роману так не відображала прагнення мільярдів людей! Ще ніколи лише у двох словах не містився такий вогненний вулкан волі людства!
Женева і Ніцца, Лугано і Самарканд, Біарріц і Харбін, Монако і Мельбурн, Москва і Церматт, Лозанна і Монтрьо — тернистий шлях українських розвідників до бункера, у якому переховується найнебез-печніший у світовій історії ядерний маніяк.
У романі виведено зловісні потвори московських м'ясників, одержимих ядерним апокаліпсисом; подано кремлівське закулісне потой-біччя війни, у якому в агонії диявольського мракобісся та на шаманських ритуалах оголошувались вироки про геноцид української нації та атомне знищення планети й людства.
-
-
Натурниця з Латинського кварталу: роман
Зима 1924 року. Париж готується до літньої Олімпіади. Але перше велике спортивне свято повоєнної Європи під загрозою: містом орудує невловимий серійний убивця. На місцях своїх жахливих злочинів він відтворює з тіл жертв сюжети картин відомих французьких художників. Це — послання вбивці світові. Прочитати їх може не кожен, а взяти слід маніяка — й поготів. Осьде знову стане в пригоді Клим Кошовий, колишній адвокат, ветеран війни, емігрант без громадянства й батьківщини. Для Клима ця справа вкрай важлива, адже знову зблизить його з Магдою Богданович — втраченим та знову віднайденим коханням. На шляху до істини — моторошні таємниці паризьких нетрів і змагання з убивцею у кмітливості: невчасно розгадана чергова загадка може коштувати Климові життя...
Зустрічайте «Натурницю з Латинського кварталу» — дев'ятий роман улюбленої ретросерії.
-
The Wіnd іn the Wіllows (Вітер у верболозі) (Folіo World’s Classіcs)
«Вітер у верболозі» — казкова повість шотландського письменника Кеннета Грема (1859-1932). Твір сповнений тонкої іронії до капіталістичної цивілізації. В цій книжці природа змінює героїв та навчає їх мудрості. Твір зачіпає прості, але вічні цінності життя — дружбу, взаємодопомогу, радість жити в гармонії з природою.
-
Pamіetnіk panі Hankі (Щоденник пані Ганки) (Folіo World’s Classіcs)
«Щоденник пані Ґанки» — останній твір відомого польського письменника Тадеуша Доленги-Мостовича (1898— 1939), що побачив світ напередодні нападу гітлерівської Німеччини на Польщу. В основі роману — захоплюючий детективний сюжет, що щирою розповіддю у своєму щоденнику веде пані Танка Реновицька (під цим псевдонімом -начебто справжня дружина дипломата, розумна і витончена жінка вищого світу довоєнної Польщі).
-
Сто років самотності (Зібрання творів)
Роман «Сто років самотності» вважають шедевром Ґабріеля Ґарсія Маркеса. Саме за цей твір письменнику присудили Нобелівську премію з літератури. Автор описує історію життя родини Буендіа впродовж ста років. Маркес використовує в своєму творі елементи та образи світових міфів. Буендіа відправляється на пошуки нової землі для своїх нащадків, а злива не припиняється багато років, як у біблійних історіях. Читач може розпізнати риси античних міфів: невидима доля керує вчинками героїв роману, трагічний фінал визначений наперед. Роман написаний у жанрі «магічного реалізму».
-
Бірманські дні
Джордж Орвелл (1903—1950) — англійський письменник, що став всесвітньо відомим завдяки роману-антиутопії «1984».
Роман «Бірманські дні» був опублікований 1934 року. Автор описує своє життя на службі в колоніях Британської імперії, використовує реальні події у вигаданій історії. Дія роману відбувається у 1920-х роках в імперській Бірмі, у вигаданому місті. Герої роману — англійці-колоністи, які ставлять себе вище за аборигенів, але займаються дрібними чварами і місцеві жителі, що на вигляд європеїзувалися, але всередині залишилися «таємничим сходом», недоступним розумінню британців. У центрі твору — трагічна доля англійця, який втратив віру в Імперію.
-
Третій місяць війни. Хроніка подій. Промови та звернення Президента України Володимира Зеленського.
Третій місяць повномасштабного, загарбницького вторгнення Росії в Україну. Збройні сили України дають відсіч окупантам, попри тяжку ситуацію на сході та півдні країни. Агресор застосовує терор, масовані ракетні удари, авіабомби. Втрачено тисячі життів, як військових, так і мирних жителів, зруйновані будинки й міста. Але Україна встояла і буде битися до перемоги, до звільнення усіх окупованих територій.
Наш неймовірний опір агресору відкрив очі Заходу, ЄС і НАТО, на те, чим насправді є Росія та її «друга армія». Президент Зеленський намагається залучити міжнародну спільноту до відновлення країни після війни. План відбудови України є всесвітньою програмою на сотні мільярдів доларів.
Ця книга — нагадування світовому суспільству про те, що російсько-українська війна триває, а українці зі зброєю в руках захищають спокій Європи.
-
Другий місяць війни. Хроніка подій. Промови та звернення Президента України Володимира Зеленського.
Документальна хроніка повномасштабного вторгнення Росії в Україну нагадує читачу про трагічні і героїчні події другого місяця війни. Хронологічно впорядковано публікації щоденних новин, повідомлення з офіційних джерел, промови та звернення Президента України.
На другому місяці війни відбулося звільнення півночі України від російських загарбників. Радість перемоги була затьмарена тим, що на звільнених територіях виявили численні факти злочинів ворога проти мирного населення.
Саме протягом другого місяця війни відбувся перелом в постачанні зброї з країн НАТО та інших демократичних країн світу.
Ця книга — нагадування світовому суспільству про те, що російсько-українська війна триває, а українці зі зброєю в руках захищають благополуччя Європи.
-
-
IL Dekamerone (Декамерон) (Folіo World’s Classіcs)
«Декамерон» — збірка новел Джованні Боккаччо (1313—1375), одного з родоначальників італійської літератури. Під час чуми 1348 р. десятеро молодих людей на заміській віллі за 10 днів розповідають одне одному різні історії. Більшість новел цієї книжки присвячено темі кохання, починаючи від його еротичного та закінчуючи трагічними аспектами. До видання увійшли історії за 4, 5 і 10-й дні.
-
Black Beauty (Чорний Красень) (Folіo World’s Classіcs)
Роман англійської письменниці Анни Сьюел (1820–1878) «Чорний Красень» присвячено породистому коневі. Проте цю історію читачам оповідає про себе сама тварина. Оповідь коня сповнена дивовижних пригод та захопливих подій, які сталися з ним за довгі роки служіння людям. Прочитавши цю книгу, ви навчитеся краще розуміти цих благородних тварин.