Фоліо
Книги видавництва
-
Dream Days (Дні мрій) (Folіo World’s Classіcs) (англ.)
«Дні мрій» — збірка дитячих оповідань Кеннета Грема (1859–1932), що написані з власних спогадів письменника про дитинство. Книга найбільш відома за класичним твором «Дракон-лежебока», що став своєрідним прототипом більшості сучасних історій, у яких дракон викликає симпатію.
-
Єврейські історії. Сповідь стукача
«Єврейські історії. Сповідь стукача» — серія повістей, у яких порушено морально-етичні проблеми життя українців за радянських часів. Колоритна, жива мова та цікавий сюжет занурюють у світ щоденних турбот героїв, які вміють обстоювати особисті життєві переконання.
Ключова тема творів «Діти. Південна Одіссея», «Пам’ять», «Симон-різник» — переслідування і знищення євреїв у роки Другої світової війни. В основі повісті «Південна Одіссея» — історія порятунку двох дітей, котрі з мамою й бабусею у червні 1941 року втікають із Одеси. У вагоні для перевезення худоби родина залишає місто, на підступах до якого вже стоять німці.
-
Перлини в степу: розмови про минуле українського Півдня (Великий науковий проект)
Олексій Мустафін — відомий український журналіст і медіаменеджер. Історик за фахом. Ідея цієї книжки виникла й оформилася під час розмов автора з українськими істориками й археологами, які досліджують минуле Північного Причорномор’я — від міднокам’яної доби до епохи модерну. Кожна з досліджених ними культур самобутня. Адже століттями в українських степах змінювали один одного десятки різномовних народів — і всі вони залишили неповторний слід на цих землях, створили унікальний профіль і характер цього краю. Сучасним українцям доводиться мало не по перлинах, розкиданих в степу, збирати й відновлювати намисто власної історії. Історії різнобарвної та водночас напрочуд цілісної та логічної. Саме про це книжка Олексія Мустафіна.
-
Моральні листи до Луцилія. (Folio. Світова класика)
Луцій Анней Сенека — давньоримський філософ, державний діяч, письменник. Упродовж кількох років він був наставником майбутнього імператора Нерона, а в кращі роки його правління — найближчим радником. Написані ним наприкінці життя «Моральні листи до Луцилія» донині визнаються чи не найпопулярнішим філософським творінням письменника. У 124 листах до свого друга й учня Луцилія Сенека без зайвого моралізаторства викладає свої погляди на життя і смерть, страждання, славу, владу, дружбу, розмірковує щодо конкретних життєвих ситуацій. Він радить своєму учневі непохитно переносити удари долі, йти шляхом постійного духовного вдосконалення, доводить перевагу чеснот, чистої совісті, благочестивого життя над багатством і земними насолодами, каже, що справжнє щастя полягає в мудрості, у зреченні від егоїзму. Багато висловів у листах згодом стали крилатими.
-
Хіба ревуть воли, як ясла повні? (Шкільна бібліотека) (мг)
Панас Мирний (справжнє ім’я — Опанас Якович Рудченко, 1848—1920) увійшов в історію української літератури як новатор соціальних романів, драматург, майстер психологічної прози.
Його найвідоміший роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» охоплює події від катерининських часів до скасування кріпацтва в 1861 році. Головний герой Чіпка Вареник — селянин-бунтар, невтомний шукач правди, який зрештою зійшов на криву стежку боротьби і став «пропащою силою». Якщо в літературі романтизму українських Робін Гудів типу Гаркуші й Устима Кармелюка залюбки зводили на п’єдестал, то Чіпка — це альтернатива Робінам Гудам.
-
Колгосп тварин (Folio. Світова класика)
Джордж Орвелл (1903-1950) — британський письменник і журналіст. Його творча спадщина налічує 20 томів і перекладена на 60 мов. Однак всесвітньо відомим він став наприкінці свого життєвого шляху, коли 1945 року надрукував казкову повість, а радше алегоричну притчу про зародження тоталітарного режиму в СРСР «Колгосп тварин». У передмові до українського видання – варто нагадати, що першим перекладом «Колгоспу тварин» з англійської на іншу мову був український, автор зазначив: для нього дуже важливо, щоб люди на Заході побачили радянський режим таким, яким він є. І зробив це блискуче. Головні герої книжки – тварини, яких їхні поводирі – розумні свині, підбурили розпочати повстання проти господаря-нехлюя. Та захопивши владу, вся та свинота одразу взялася наслідувати найгірші людські порядки.
-
-
Портрет Доріана Ґрея: роман
Єдиний роман Оскара Вайлда «Портрет Доріана Ґрея» приніс авторовi карколомний успіх і збурив тогочасне суспільство. У передмові до роману Вайлд писав: «Немає книг моральних або аморальних. Є книги добре написані і погано написані». Головний герой — юнак, наділений неймовірною красою. Усвідомлюючи, що одного дня його краса зблідне, Доріан побажав прикувати свою душу до картини зі своїм портретом, щоб картина старіла, а він залишався завжди молодим. Бажання Доріана здійснюється, що врешті приводить його до аморального життя. Відтоді жодної зморшки не з’явилось на його вічно юному обличчі, хоча він жив у пороці й розпусті, а портрет старів і вмирав. Але все має свою ціну...
-
Пригоди Гекльберрі Фінна (Folio. Світова класика)
«Пригоди Гекльберрі Фінна» — це продовження книги «Пригоди Тома Соєра». Головний герой — колишній безпритульний, бешкетник Гекльберрі Фінн — відчайдушно не бажає жити за «домашніми» правилами: ходити до школи, носити пристойний одяг і взагалі поводитися чемно. Він тікає з гостинної родини вдови Дуглас, де жив, назустріч волі, небезпекам і справжнім вчинкам. І звичайно, жодна пригода не обійдеться без участі приятеля Гека — Тома...
-
Пригоди Тома Соєра (Folio. Світова класика)
«Пригоди Тома Соєра» знають і люблять дорослі й юні читачі в усьому світі. Ця книга постійно перевидається, за нею поставлені художні фільми і мультфільми. Її герой — звичайний хлопчисько з маленького провінційного американського містечка, такий собі розбишака. Але він настільки привабливий, що його не можна не полюбити.
-
Золотий жук: оповідання (Folio. Світова класика)
Одне з найвідоміших оповідань Едгара По «Золотий жук» — про пошук піратських скарбів, що нагадує дитинство й пригоди. Головний герой Вільям Легран — відлюдник із різким характером. Саме Леграна слід уважати прототипом Шерлока Холмса.
Тандем проникливого сищика-аматора та його колеги, заплутаний злочин, непередбачувана розв’язка — про все це в оповіданнях «Убивства на вулиці Морг», «Викрадений лист».
«Правда про історію з містером Вальдемаром» дуже коротка й проста розповідь: гіпнотизер-дослідник бажає з’ясувати, чи схильна людина в стані агонії до дії гіпнозу та якою мірою і як довго можна затримати гіпнозом настання смерті. Він піддає месмеричному впливу свого приятеля Ернеста Вальдемара, який вмирає від сухот.
-
Війна світів: роман, оповідання
У романі «Війна світів» ідеться про напад марсіан на Землю, які прибули на космічних капсулах на територію Британії. Вони знищують міста, ліси, все живе. Спокійно й планомірно відбувається винищення людства. У марсіан немає переживань та почуттів, вони працюють 24 години на добу, позбулися статевих ознак і розмножуються брунькуванням. Веллс застерігає, що і люди колись можуть стати такими.
До видання також включено оповідання письменника, які мало знайомі сучасному читачеві.
-
-
Маклена Ґраса. Публіцистика (Рідне)
До збірки ввійшли знакові п’єси М. Куліша «Патетична соната» і «Маклена Ґраса». Також збереглася чимала частина публіцистичної спадщини драматурга, зокрема часів його діяльності в системі народної освіти та в газеті «Червоний шлях». Ці статті й виступи теж публікуються у збірці.
«Маклена Ґраса» — це остання п’єса Миколи Куліша й остання постановка Леся Курбаса як режисера «Березоля». Після цієї п’єси М. Куліш уже не міг нічого писати, а Курбас робив постановки тільки в таборах. Вистава, що готувалася посеред Голодомору, стала останнім ковтком свободи для покоління Розстріляного відродження.
-
Повія: роман (Шкільна бібліотека) (мг)
Одним із найкращих соціально-психологічних творів української літератури ХІХ століття вважається роман «Повія», який характеризується чудово змальованим українським побутом. Панас Мирний розповідає про трагічну долю вродливої селянської дівчини, яку нужда та переслідування місцевих багатіїв змусили піти на заробітки в місто. Але там Христя, не з власної волі, стає ізгоєм: обставини та оточення перетворюють її на повію, завдають страждань і штовхають у прірву.
-
Мина Мазайло. П'єси (Рідне)
Сатиричну п’єсу «Мина Мазайло» не дарма називають філологічним водевілем: комічні слова й фрази, факти кумедного зросійщення українців, пародія на мовні дискусії тощо. Усе це смішно, але водночас це сміх крізь сльози.
Мина Мазайло соромиться власного прізвища — занадто воно українське. Тому в нього виникає почуття меншовартості. Тож він вирішує змінити його і шукає вчительку, яка навчила б його говорити «по-руському». Проте, коли Мина замислюється над варіантом свого майбутнього прізвища, — Сірєнєв, Розов, Алмазов, — його син Мокій хоче відтворити повну форму родового прізвища…
-
Pollyanna (Полліанна) (Folіo World’s Classіcs) (англ.)
«Полліанна» — роман американської письменниці Елеонор Портер (1868–1920). Дівчинка-сирота, яка вміє вбачати щось радісне навіть у найсумнішому, переїздить до своєї заможної тітки та цілком змінює її життя, а також життя усіх мешканців міста.
-
Паніка на Парнасі. Поезії. Пісні. Казки. (Рідне)
Поезії І. Багряного – яскраве явище в українській літературі. Жанровість його творів різнопланова; палкі патріотичні вірші та пісні, колюча сатира, чудові казки і віршики для дітей підкорюють своєю сміливістю та майстерністю.
В циклах віршів «До меж заказаних», «Золотий бумеранг» та інших поет оспівує красу України-Батьківщини, закликає боротися за її свободу, захоплюється людьми праці.
-
Поглинуті вогнем
Жауме Кабре (нар. 1947 р. в Барселоні) — іспанський філолог, романіст, сценарист, історик літератури. Пише каталанською мовою. Закінчив філологічний факультет Барселонського університету, викладає в університеті Лериди, член філологічного товариства Каталонського університету. Протягом багатьох років Кабре поєднує письменницьку діяльність з викладанням, також працює на телебаченні і пише кінематографічні сценарії. Лауреат багатьох літературних премій. У видавництві «Фоліо» вийшли друком книжки письменника «Моє каяття» та «Голоси Памано».
«Поглинуті вогнем» (2021) — останній твір видатного письменника і нашого сучасника Жауме Кабре, можливо, навіть своєрідний підсумок його літературної творчості. Автор, що не писав одинадцять років, легким іронічним стилем висловлює своє вкрай песимістичне ставлення до життя і пошуку щастя. А водночас це дуже цікавий оригінальний детектив із масою літературних алюзій, в якому мовозна-вець-аматор усупереч своїй волі стає співучасником убивства і, розшифрувавши філологічну головоломку, допомагає зловмисникам зняти кошти з чужого рахунку.
Українською друкується вперше.
-
Побратими (Барви)
«Побратими» є третьою книгою циклу «Нескорені», до якого ввійшли романи «Татарський бранець» і «Руїна», та продовженням описаних у них пригод.
Роман насичений буремними історичними знаковими подіями 1659 року. Початок року. В країні розгорається полум’я україно-московської війни. Поряд із гетьманом Іваном Виговським діє зрадник, який працює на Таємний приказ Московії. Сейм у Варшаві й затвердження урізаних статей Гадяцького трактату. Скрізь удосталь ворогів і зрадників. Однак є лицарі, які сміливо виходять на боротьбу за волю, справедливість, державність. Троє козаків-побратимів кидають виклик свавіллю й несправедливості. Велика кількість пригод. Битви, поразки й перемоги. Честь і ганьба. Кохання та зрада…
-
Соловейко і троянда. Казки (Дитяча подарункова-міні)
Свої перші казки видатний ірландський письменник Оскар Вайлд (1854–1900) опублікував 1888 року. Відтоді читацька цікавість до них не згасає. Адже кожна фантастична оповідка письменника, попри вдавану простоту, вирізняється захопливим сюжетом та оригінальним стилем викладу. Майстерність автора спонукає і дітей, і дорослих перейматися радощами та невдачами героїв, розмірковувати їхніми вчинками. Чому Щасливий Принц насправді був не таким уже й щасливим, а справжня дружба між Гансом та Мельником неможлива? Що мало статися, щоб Велетень поборов егоїзм і жадібність? Чи не зависоку ціну заплатив Соловейко за здійснення дива?
-
Роман Шухевич. Портрет на тлі епохи (м)
Добре знайомі абревіатури ОУН і УПА злилися в нерозривну цілість. В реальності цими назвами користувалися різні збройні формування та політичні групи галицьких націоналістів, колишніх громадян Польської держави, а не комуністичної УРСР. Отже, ця історія є частиною історії Польщі, а не УРСР та УНР, правонаступником яких є сучасна Україна. Ці тези вже не потребують доказів. Як і не потребує доказів очевидність того, що Московія приносить на наші землі тільки вбивства, грабунки, розруху, бо умовою її існування було, є і завжди буде знищення українського народу та самого поняття «Україна».
-
Неньчина сумка (Дитячий світ)
Усі ми знаємо, що в світі існують чарівні палочки та зачаровані замки. А чи існуть чарівні... сумки? Так! Це сумочка неньки, в якій є і сніданок для малюків та кошеняти, і ліки, і чистий одяг. А сама сумочка... може перевтілитись навіть у вітрило. Ось така вона — чарівна НЕНЬЧИНА СУМКА, про яку розповідає Сара Шахінканат.
-
Мистецтво війни (Дитяча подарункова-міні)
Віддавна й донині військовий трактат «Мистецтво війни», авторство якого приписують легендарному китайському полководцю і стратегу Сунь-дзи, не втрачає актуальності. І не тільки тому, що людство за понад дві тисячі років так і не навчилося розв'язувати проблеми миром, раз у раз застосовуючи силу там, де місце здоровому глузду. Головними принципами стратегії і тактики воєнного протистояння, викладеними в ньому, нині успішно послуговуються в бізнесі, дипломатії, політиці, власне, в усіх видах діяльності, які потребують стратегічного мислення.
-
Мартін Іден: роман (Folio. Світова класика)
Мартін Іден, простий моряк, випадково опиняється у світському середовищі й закохується у Рут Морз, дівчину з багатої родини... Він вирішує за будь-яку ціну добитися її любові, змінити своє життя, стати знаменитим письменником. Але невідомо, чи здій- сняться його мрії, чи принесуть вони щастя... Цей роман, який розповідає про просту людину, що домоглася успіху, про пошук місця в житті, муки творчості й муки кохання, виявився пророчим: Джек Лондон багато в чому повторив долю свого героя.
-
Державець (Дитяча подарункова-міні)
Нікколо Мак'явеллі (1469–1527) — видатний італійський політичний діяч і мислитель, який розкрив закономірності суспільно-політичних явищ, з'ясував чому одна форма держави змінюється на іншу, визначив найкращу з форм державного устрою і розглянув співвідношення влади правителя і народу. Фахівці завважують, що історична заслуга Нікколо Мак'явеллі — погляд на державу як на природне утворення, що досягається на основі домовленості людей в інтересах захисту й цілісності країни. Серед форм правління він віддавав перевагу республіці, бо вона найбільше відповідає вимогам рівності й свободи, а тиранію, олігархію та охлократію вважав спотворенням.
-
-
Teatro (Театр) (Folіo World’s Classіcs) (ісп.)
До збірки іспанського поета та драматурга Федеріко Гарсіа Лорки (1898—1936) «Театр» увійшли п’єси «Криваве весілля», «Єрма», «Дім Бернарди Альби» тощо. Персонажі Лорки занурені в земну буденність, але зіткнення буденності та поезії породжує трагедію. Смерть у драмах Лорки — це не ознака кінця, а остання репліка героя в його незавершеній суперечці зі світом.
-
-
Jane Eyre (Джейн Ейр) (Folіo World’s Classіcs) (англ.)
Джейн Ейр, головна героїня однойменного роману британської письменниці Шарлотти Бронте (1816—1855), виховувалася у притулку. Здобувши гарну освіту, дівчина влаштовується гувернанткою в родину заможного містера Рочестера. З часом Джейн починає розуміти, що Рочестер приховує від неї якусь таємницю...