Фоліо
Книги видавництва
-
Брошка гімназистки (Ретророман)
Наталія Харюзова, директорка приватного жіночого пансіонату в Проскурові, понад усе мріє, щоб заклад отримав статус гімназії. Бездоганна репутація — запорука успіху в цій справі. Але провокації недругів усе можуть звести на пси. Пансіонат опиняється у центрі політичних злочинів, а сестра директорки тікає від її надмірної опіки з коханим. Чи зможе Харюзова, яка й сама опиняється під арештом, вистояти і здійснити свою мрію? І головне — хто ж у цій історії справді на її боці?
-
Полковнику ніхто не пише. (Зібрання творів Г.Маркеса)
«Полковнику ніхто не пише» — повість видатного колумбійського прозаїка Ґабріеля Ґарсії Маркеса (1927−2014), яка побачила світ у 1961 році. Твір є одним із перших автора і позначений впливом Ернеста Хемінгуея.
Події розгортаються в невеличкому колумбійському містечку. Сімдесятип’ятирічний полковник у відставці щоп’ятниці чекає в порту катер. Йому має прийти лист про призначення пенсії як ветерану війни. Та полковнику ніхто не пише. Після смерті сина вони разом з дружиною живуть бідно й голодують. Єдине, що мають, — це півень, якого полковник готує до боїв, сподіваючись за нього отримати грошей для проживання.
Повість — гімн стійкості людського духу. Маркес розповідає про людину, яка бореться за гідне життя і вірить у справедливість, та країну, що потерпає від бідності, голоду й корупції.
-
Марія. (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри) (Міні)
Улас Самчук (1905—1987) — український письменник, журналіст, публіцист, спадщина якого велика і різноманітна. Він писав не лише про рідну Волинь, Закарпаття, а й про Велику Україну, українську еміграцію, його вважають «літописцем українського простору». Самчука свідомо замовчували в радянські часи. Лише в незалежній Українській державі твори письменника почали видаватися на його батьківщині.
У романі «Марія» (1934) автор першим розповів світові правду про Голодомор 1933 року, його причини і наслідки. Через події із життя Марії, її близьких, земляків протягом кількох десятиліть — від дореволюційного періоду до більшовицьких реформ 1930-х років і геноциду українського селянства — автор художньо осмислює трагедію однієї родини в межах трагедії всієї української нації і підносить образ селянки Марії до символу цілої України.
-
-
Опале листя. (Зібрання творів)
Повістю «Опале листя» Маркес заклав основну тему творчості — самотність, відчуженість людини у світі. У ній ідеться про події, що відбувалися протягом двадцяти п’яти років. Це розповідь про містечко Макондо, яка переплітається зі спогадами трьох людей: Ауреліано, його доньки й онука. Тут знайомимося з культовим героєм Маркеса — полковником Ауреліано Буендіа. У повісті вперше з’являються герої, які пізніше будуть і в романі «Сто років самотності». Маркес майстерно поєднує елементи реальності та фантастики, вплітає метафори й символи. «Опале листя» — це спогади й роздуми полковника про смерть і життя, ненависть і любов, самотність, відповідальність і відмову прийняти поранених...
-
Жах у музеї
Американський письменник, поет і журналіст Говард Філіпс Лавкрафт (1890—1937), який працював у жанрі хорору, містики, фентезі та наукової фантастики, був творцем і магістром американської містичної «чорної школи» 1920—1930-х рр. За життя він не опублікував жодної книжки, проте після своєї смерті зажив великої слави серед широкого читацького загалу. Художник Стівен Джонс відвідує музей Джорджа Роджерса. Там представлені картини кошмарних сновидінь, далеких планет та опудала якихось міфічних створінь. Але Роджерс запевняє, що все це — справжнє, що він проник в інші світи, де живуть незвідані істоти. А найголовніше — у нього є Ран-Тегот, який потребує жертвоприношення. Він навіть показує Джонсові фотографію цього створіння. Але попри все художник налаштований дуже скептично. І тоді Роджерс пропонує йому провести ніч у музеї, щоб самому в усьому переконатися.
-
-
Книга піску. (Зібрання творів)
Борхес (1899—1986) — майстер короткої форми, у своїх фантастичних оповіданнях, новелах і притчах спирається на уяву. Його твори часто мають несподіваний початок. У них всесвіт гармонійний та філософський, який тонко описаний у фантазіях.
До видання увійшли прозові твори зі збірок «Вигадані історії», «Книга піску», «Пам'ять Шекспіра». В оповіданнях митець розкриває парадокс людського буття в загадковому та незрозумілому світі. На думку Борхеса, збірка «Книга піску», написана в його останні дні, — найкраща книга.
«Пам'ять Шекспіра» є продовженням мотивів, які є в «Книзі піску». За допомогою символів і метафор описує простір, час, смерть, самотність.
-
Натурниця з Латинського кварталу: роман
Зима 1924 року. Париж готується до літньої Олімпіади. Але перше велике спортивне свято повоєнної Європи під загрозою: містом орудує невловимий серійний убивця. На місцях своїх жахливих злочинів він відтворює з тіл жертв сюжети картин відомих французьких художників. Це — послання вбивці світові. Прочитати їх може не кожен, а взяти слід маніяка — й поготів. Осьде знову стане в пригоді Клим Кошовий, колишній адвокат, ветеран війни, емігрант без громадянства й батьківщини. Для Клима ця справа вкрай важлива, адже знову зблизить його з Магдою Богданович — втраченим та знову віднайденим коханням. На шляху до істини — моторошні таємниці паризьких нетрів і змагання з убивцею у кмітливості: невчасно розгадана чергова загадка може коштувати Климові життя...
Зустрічайте «Натурницю з Латинського кварталу» — дев'ятий роман улюбленої ретросерії.
-
Сто років самотності (Зібрання творів)
Роман «Сто років самотності» вважають шедевром Ґабріеля Ґарсія Маркеса. Саме за цей твір письменнику присудили Нобелівську премію з літератури. Автор описує історію життя родини Буендіа впродовж ста років. Маркес використовує в своєму творі елементи та образи світових міфів. Буендіа відправляється на пошуки нової землі для своїх нащадків, а злива не припиняється багато років, як у біблійних історіях. Читач може розпізнати риси античних міфів: невидима доля керує вчинками героїв роману, трагічний фінал визначений наперед. Роман написаний у жанрі «магічного реалізму».
-
-
Black Beauty (Чорний Красень) (Folіo World’s Classіcs)
Роман англійської письменниці Анни Сьюел (1820–1878) «Чорний Красень» присвячено породистому коневі. Проте цю історію читачам оповідає про себе сама тварина. Оповідь коня сповнена дивовижних пригод та захопливих подій, які сталися з ним за довгі роки служіння людям. Прочитавши цю книгу, ви навчитеся краще розуміти цих благородних тварин.
-
Лісова пісня. (Дитяча подарункова-міні)
Неперевершена Леся Українка (1871—1913) писала свій шедевр — драму-феєрію «Лісова пісня» у далеких краях, коли дуже сумувала за батьківщиною. А надто рідним Колодяжним, де «в місячну ніч бігала самотою в ліс і там ждала, щоб мені привиділась Мавка. Зачарував мене сей образ на весь вік». Ота туга, видно, й надихнула поетесу так щемливо оповісти про те, якою трагедією обертається життя для тих, хто порожніє душею, зрікається своїх найчистіших почуттів, гасить у собі порив до творчості. Власне, зрадивши свою лісову наречену головний герой зраджує самого себе. Бо Мавка — це душа, без якої людина перетворюється на вовкулаку.
-
Галицька сага. Час нескорених: роман Кн. 7 (Сага)
«Час нескорених» — сьома книга «Галицької саги» — охоплює останні роки Другої світової війни і після неї. Збагнувши, що сподіватися більше ні на кого, галичани самі вирішували свою долю, але шляхи для цього обирали різні. Хтось повірив німецькій пропаганді й записався до дивізії «Галичина», а дехто зрозумів, що єдино правильний шлях — це вступити до лав Української Повстанської Армії. Але перших чекав «бродівський котел», а другим довелося стати до бою з іншим ворогом. На Галичину повернулася радянська влада, яка виявилася не кращою за німецьку: в селах насильно створювали колгоспи, під дулами автоматів відбулися вибори до Верховної Ради СРСР, на наспіх скликаному соборі ліквідували Українську греко-католицьку церкву. Але у численних криївках, схованих від ворожих очей, залишалися ті, хто не скорився долі.
-
Сільські історії
У збірці «Сільські історії» ідеться про життя та долі людей двох сіл на Полтавщині: Рогозівки під час Другої світової війни та Малого Тікача в повоєнні роки. її було засновано збіркою оповідань «Зінське щеня», що народжувалися на полтавському хуторі. Мешканці цих сіл «поріднилися» з більшістю людських достоїнств і вад, зігріваючи та караючи ними не лише сусідів, а й самих себе.
Більшість героїв — люди вікові, їм довелося дивитися в очі найстрашнішої насильницької смерті, яка в роки війни сліпо косила всіх підряд, а біля них кружляла найдовше.
Автор не робить своїх героїв ідеальними — це звичайні люди зі своїми перевагами та недоліками: працьовиті й добрі, ледачі й злі, гострі на слово й мовчазні, старі й молоді, зі своєю вдачею та долею.
-
Рагу из зернистой икры: роман (Група крові)
Мир шоу-биза не знает доброты. Он жесток, коварен и карает за каждую ошибку, даже самую мелкую. Хотя опасность может подстеречь даже там, где, казалось бы, никаких ошибок совершить нельзя. Не менее жесток и модельный бизнес. С еще более непредсказуемыми и коварными правилами игры.
К сожалению, этого не знала сестра Ри, когда приехала к ней. Но это очень хорошо осознавала сама Марина (которую в тусовке и называют Ри). Она давно уже выбилась в звезды, правда, не без помощи мужа, успела привыкнуть к этому положению, и нет такой силы, которая заставит ее пойти на попятный.
Сестра, муж, сын бывшего продюсера — Марина пробивает себе дорогу всеми мыслимыми и немыслимыми способами. И на что она решится сейчас, чтобы остаться на вершине славы?
-
Treasure іsland (Острів скарбів) (Folіo World’s Classіcs)
Treasure Island is the most notable adventure novel by the talented British writer Robert Louis Stevenson (1850—1894). A mysterious map, a dangerous expedition, pirates — this story has everything in it for those who are fond of incredible adventures. The courage and bravery of Jim and his friends overcome the craftiness and cruelty of one-legged John Silver, and helps them to find the treasure.
«Острів Скарбів» — найвизначніший пригодницький роман талановитого англійського письменника Р. Л. Стівенсона (1850—1894). Таємнича карта, небезпечна експедиція, пірати — у цій історії є все для тих, хто захоплюється неймовірними пригодами. Сміливість і відвага Джіма та його друзів перемагають хитрість і жорстокість одноногого Джона Сільвера й допомагають їм знайти скарб.
-
Вифлеєм: роман-триптих.
Володимир Лис — український літератор, журналіст, лауреат Коронації слова, Гранд-Коронації, Золотий письменник України — 2016.
Від біблійних часів, перед початком і в перший рік нової ери, через події Другої світової війни й до кінця XX ст. — такий діапазон роману-триптиху «Вифлеєм». Його сюжет зав’язано у міцний вузол, у ньому діють і сумнозвісний цар Юдеї Ірод, і римський намісник, відомий зі сторінок Біблії Квіріній, і його раб-нишпорка, далекий предок українців Скитій, який шукатиме новонародженого «царя світу». Німецький офіцер Генріх фон Заукель двічі опиниться в охопленій вогнем Україні. А ще новітні Ромео і Джульєтта драматичних воєнних літ: українка Яринка і поляк Збишек. А ще: чи зможуть селяни з Великої Волині Юхим і Люба поселитися в омріяному домі та чи врятується донька українки Марії та єврея Давида Бетті…
Що змінилося з часу відомих трагічних подій у Вифлеємі та в людських душах і світі взагалі, як відбилися і повторилися ці події вже у бурхливому XX ст. з його Голодоморами й Голокостом?
-
The Woman іn Whіte (Жінка у білому) (Folіo World’s Classіcs)
«The Woman in White» is a novel by the outstanding English writer Wilkie Collins (1824—1889), a master of intrigue, who successfully combines the mysterious, detective and romantic in his works. The events of the novel take place in the 19th century. In Great Britain. It is based on a fascinating story about a crime, the secret of which is hidden behind the image of a mysterious woman dressed in a white dress.
«Жінка у білому» — роман видатного англійського письменника Вілкі Коллінза (1824—1889), майстра інтриги, який вдало поєднує у своїх творах таємниче, детективне та романтичне. Події роману розгортаються у ХІХ ст. в Англії. У його основі лежить захопливий сюжет про злочин, таємниця якого прихована за образом загадкової жінки, одягненої у білу сукню.
-
Місто (Рідне)
Валер’ян Підмогильний (1901—1937) — український письменник і перекладач, один із найвидатніших прозаїків українського «розстріляного відродження».
Минуло майже сто років від написання роману «Місто», але він і досі є актуальним. І сьогодні мрійники вирушають у мандри, полишаючи свої домівки в селах, у пошуках кращої долі й далеко не завжди знаходять те, що шукають.
Молодий енергійний сільський юнак Степан Радченко приїздить до Києва, вступає до економічного вишу й сподівається повернутися з новими знаннями на село. Він зустрічається із сільською дівчиною Надійкою, сумлінно навчається в інституті, але гординя й амбіції беруть своє, і Степан вирішує підкорити місто…
Після масових репресій інтелігенції 1930-х років, під які потрапив також і Валер’ян Підмогильний, роман «Місто», як і інші твори письменника, був заборонений до 1989 року.
У серії «Рідне» також вийшли друком книжки В. Підмогильного «Добрий Бог. Оповідання», «Невеличка драма».
-
Dracula (Дракула) (Folіo World’s Classіcs)
«Дракула» — епістолярний роман ірландського письменника Брема Стокера (1847—1912). Персонажі роману оповідають про пережиті ними жахливі зустрічі з підступним графом Дракулою. Уривки з їхніх щоденників та листів щоразу наближатимуть читача до розгадки зловісної таємниці цього вампіра.
-
Marchen. Wilhelm Hauf (Казки. Гауф) (Folіo World’s Classіcs)
Казки німецького письменника Вільгельма Гауфа (1802—1827) подобаються і дітям, і дорослим. Він належить до тих небагатьох авторів, кому вдалося зробити зі звичайних легенд про привидів і бідняків, які карають злих багатіїв, дивовижні, яскраві шедеври, котрі цікаво читати й сьогодні.
-
Таємна сімка. Таємна сімка. Кн. 1
Канікули — найкращий час, щоб займатися чимось захопливим з друзями. Тож сімка допитливих і вельми кмітливих дітлахів — брат та сестра Пітер і Дженет та їхні друзі Колін, Барбара, Пем, Джек і Джордж — заснували секретне товариство під назвою «Таємна сімка». Вони придумали власний значок, пароль і навіть облаштували в сараї справжній штаб для проведення зборів. Одного разу, ліплячи сніговиків біля будинку, в якому вже давно ніхто не мешкав, друзі помітили підозрілі сліди, і з цього почалося їхнє перше розслідування.
-
-
В оточенні негараздів. Від падіння до успіху.
Бувають хвилини, коли ви відчуваєте, що навколо одні перешкоди. Все валиться, одне за одним. Вас охоплює відчуття безпорадності. Однак деякі люди вміють рухатись уперед, незважаючи на проблеми. Як це можливо? У чому їх секрет? Чому в таких ситуаціях вони не здаються, як усі інші?
Шведський журналіст і письменник, психолог із соціальних комунікацій Томас Еріксон (нар. 1965) допоможе вам перетворити негаразди на успіх за допомогою поведінкової моделі зі свого бестселеру «В оточенні ідіотів». Нагадавши, що життя таке, як воно є, Еріксон допомагає вам зрозуміти, що насправді марно намагатися контролювати все, що відбувається навколо вас. Замість того, щоб нарікати, коли життя підкидає вам перешкоди, зосередьтеся на тому, як з ними впоратися. Книга «В оточенні негараздів» допоможе вам знайти метод, який підходить саме вам, і в рівній мірі розважить та надасть вам сил.
-
Українська автономія та утворення УНР. (Знамениті події історії України)
«Якої автономії і федерації хоче Україна?» — це питання гучно пролунало у 19І7 році. Михайло Грушевський разом з Центральною Радою перетворив його на конкретні політичні вимоги та дав надію на звільнення українського народу від засилля чужоземної влади. Шевченків вислів «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля» почав втілюватися в життя в резолюціях і універсалах, українській освіті та пресі, військовому будівництві. Відбулося відродження української державності у формі УНР. Про усі перипетії боротьби за свободу, карколомні повороти у політичних змаганнях і непрості рішення розповідається у книзі.
-
Замок. Подорожні щоденники. Вісім зошитів.
«Замок» — останній незавершений і найзагадковіший роман Франца Кафки. У центрі роману, як майже в усіх творах письменника, — втаємничені, алогічні, незбагненні взаємини людини зі світом, з системою, з владою, з іншими людьми. Головний герой К. шість днів блукає стежками зимового Села, намагаючись знайти дорогу до Замку. Історія героя нагадує перипетії долі самого автора і так само трагічно передає самотність і безпорадність людини в її протистоянні жорстокості й абсурдності життя.
-
Бесіди майстра Хай Тао про стратегію. Кн. 2
Стратегічне мислення, хоч і з'явилося дві з половиною тисячі років тому, є вираженням духу сучасності й поки що надбанням небагатьох. Як навчати стратегічного мислення? Тут стануть у пригоді оповідки, притчі — найдавніший жанр людської творчості, знов актуальний у XXI сторіччі. Саме в такому жанрі книга викладає здобутки світової стратегічної думки. Як будь-які східні притчі, часто вони мають прихований від квапливого погляду глибший рівень. Це другий том «Бесід майстра Хай Тао», що містить наступні 108 історій. Перший том був прихильно сприйнятий як діловою, так і масовою інтелектуальною авдиторією, отримавши друге місце на національному книжковому конкурсі KBU Awards в номінації «Найкраща книга для особистісного зростання». Видання розраховане на широке коло читачів, особливо корисним буде менеджерам-практикам і підприємцям. Автор — викладач Києво-Могилянської і Львівської бізнес-шкіл та Української академії лідерства.
-
Геополітика.
Дмитро Донцов (1883—1973) — видатний український мислитель і публіцист ХХ сторіччя. Через заборону його імені читачи тривалий час не мали змоги запізнатися з його творами. А тим часом думки і погляди Д. Донцова мали велетенський вплив на сучасників, особливо на молодь, і відіграли визначну роль за доби національно-визвольної боротьби за незалежність України. Багато його думок не втратили злободенності і залишаються актуальними й тепер.
До видання «Геополітика» увійшли відомі роботи Дмитра Донцова – «Культура примітивізму», «Нарід-бастард», «Шевченко і патріоти», «Що таке «українізація» України?», щоденникові записи «Рік 1918, Київ» та інші.
-
Тетушка Эстер из Парижа. Одесса-1838. (Ретророман)
Одесса, 1838 год. На строительстве Большой лестницы, которая много позже стала известна как Потёмкинская, найдено тело погибшего работника. Случилось это накануне православной Пасхи, а также Песаха, и по городу поползли грязные слухи, грозящие погромом. Генерал-губернатор Воронцов собрал срочное совещание, чтобы не допустить беспорядков. Среди приглашенных – наши старые знакомые из романов «Дворянин из Рыбных лавок», «Куафёр из Военного форштата»: полицейский Афанасий Дрымов, помогающие ему во многих делах Натан Горлис и Степан Кочубей. А следом – еще череда загадочных событий: взломы сейфов новейшей системы; угрожающие записки, подбрасываемые в кабинет Горлиса; убийство заметной в городе женщины. Все это окажется взаимосвязано самым невероятным образом. И разгадать все загадки неожиданно поможет тётушка Эстер, которая, овдовев, переехала к Натану в Одессу.