Грані-Т
Книги видавництва
-
Вертиголов та інші політичні тварини.Антологія німецької літератури 90-х років ХХст.
Ця книжка не повідомить читачеві нічого нового ні про звірів, ні про птахів, бо вона не про них. Вона про Поворот 1989/90 і наступне Об'єднання Німеччини, про труднощі суспільних трансформацій та соціально ангажовану літературу цієї доби в спектрі від фейлетону до нео-авангарду. Про собак Павлова та політичних вертиголовів, прикордонних псів, космонавтів і, звісно, про мову.
-
-
-
-
Вітроломи
Стосунки з батьками — у когось довірливі, а в когось украй непрості... Перша доросла закоханість — це ілюзія, гра гормонів, а чи, може, справжнє кохання на все життя? Перший секс — коли приходить час для нього? Гроші — чому батьки так часто приносять їм у жертву власні таланти і чи виправдана ця жертва? Спокуси і пастки дорослого життя — чи реально не втрапити в жодну з них?
Герої нової повісті відомого письменника-«душезнавця» Степана Процюка — сучасні українські старшокласники, які мріють, закохуються, страждають, помиляються, збиваються на манівці, — проте щиро впевнені в тому, що їм неодмінно вдасться знайти себе в цьому непростому світі.
-
Куди рухається світ (De profundis)
Чому одні нації багаті, а інші бідні? Чи існує якийсь рецепт, щоб позбутися бідності? На ці й інші важливі теми розмірковує у своїй новій книжці відомий історик, професор Ярослав Грицак. Збірка включає його вибрані записи з блоґів за 2010-2014 рр. і значною мірою є продовженням його популярної книжки «Життя, смерть та інші неприємності» (Грані-Т, 2008). Ключовою для цих текстів є спроба поставити українську проблематику у світовий контекст, а також тема цінностей.
-
Капелюх на воді. Розповіді про отця Тішнера: есеї (De profundis)
Герой цієї книжки Юзеф Тішнер (1931-2000) — один із найвідо-міших польських філософів XX століття, авторитетний священик, якого називали «капеланом „Солідарності"». Він був однією з ключових постатей в інтелектуально-духовному житті Польщі.
Свої світоглядні концепції отець Тішнер — напрочуд світла людина з неабияким почуттям гумору — значною мірою будував на основі народної філософії гуралів, а свої лекції та виступи неодмінно присмачував гуральськими анекдотами та характеристичними сценками з побуту цієї гірської народності.
Із польської переклала Богдана Матіяш, ґуральську говірку передав говіркою гуцульською Василь Карп'юк. Передмову написав професор Ярослав Грицак. Проект здійснено за підтримки Польського Інституту в Києві.
-
Заради мрії:повість.(Дівчата зі спорту)
Чи важко займатися легкою атлетикою? Певно, що так. Цей спорт - для прудких і витривалих людей, які прагнуть жити насичено - всюди прибігти вчасно й отримати за це медаль і визнання. Коли Олена Говорова - героїня цієї книжки - у дитинстві почула від лікарів, що шлях у спорт для неї закритий, вона не зійшла з дистанції, навіть попри батьківські застороги. Наполеглива дівчинка з приморського містечка довела, що сила волі дужча за хворобу. Тож попереду в неї були олімпійські нагороди й успішна кар'єра...
-
Розповіді очевидців, або архів нагляду сімох (Українська майстерня фантастики)
У світі шкідників - усе точнісінько так само, як і в звичайному. Та лише доти, доки не розкриються «воронячі баньки», або засмокче мановорот, або станеться якась інша приключка. І тоді починаються пригоди - іноді кумедні, часом дивовижні, але неодмінно повчальні й хвацько виписані справжніми майстрами жанру фентезі.
Бо шкідництво - це, як не крути, дар. Такий самий цікавущий, як і письменницький дар харків'ян Олега Ладиженського і Дмитра Громова, які прибрали собі ефектний псевдонім Генрі Лайон Олді.
-
Чудер-наський Zoo. Для дотепного віку
Надзвичайно творчий період у житті дитини, коли вона активно експеримен вигадуючи нові слова та римуючи їх, Автор збірки характеризує як «дотепний вії новотворів не знайдеш у «дорослих» словниках, проте дитині не потрібно : хто такий Дикопас, Дробот чи Жовтопшик. Григорій Фалькович спілкується використовуючи мову та фантазію самої дитини та заохочуючи її до спільної за( наський 7,оо. І, хто знає, - можливо, саме завдяки зібраним тут віршам маленький Вашої родини також почне римувати?
-
-
Чудесна тростка:казки
Казки класика вітчизняної літератури, одного з найбільших поетів XX століття Володимира Свідзі друкувалися в часописах ще в 1930-ті роки, а відтак на довгі десятиліття були несправедливо забу зі своїм автором. Лише в останні роки український читач наново відкриває для себе дивовижний к< світ поезії цього «тихого генія».
Сюжети одних його казок-«Сопілка», «Чудесна тростка»-знайомі всім нам, і навіть годі сказати, у їх уперше почули. Інша - «Кий» - нагадує одразу кілька здавна знайомих казок, та водночас не по жодної з них. Натомість ще інші - «Нанана Боселе», «Сонцева помста» - вражають своєю екзоти хоча водночас також мають карб тисячолітньої традиції казкотворчості. Втім, у переказі незрівн майстра слова всі вони набувають первозданної свіжості, ніби їх торкнулася «чудесна тростка» чар
-
-
-
Руда ворона.(Золотий лелека)
Де захований скарб давнього роду Добровитів? Хто Даниловими снами? Чому Дужичів переслідує банда Чо Каракурта? Хто тероризує жителів Спасівки? Як розплута' вутиння Людини-Павука? Підземелля Княжої гори пр^ безліч таємниць...
Несподівані пастки, небезпечні злочинці, справжня др відвага і кмітливість - про це читайте у книзі Надії нюк - переможця конкурсу на найкращі твори для дітеї лотий лелека».
-
Про хлопчика (Сучасна дитяча проза)
Ти вже виріс, мій хлопчику? Тобі не терпиться стати зовсім-зовсім дорослим? Що ж — тоді починай! Читаючи дебютну книжку молодої, але направду талановитої письменниці Інни Волосевич «Про Хлопчика», ти дорослішатимеш разом із її героєм. Бо дорослішати — це пізнавати життя в найрізноманітніших його проявах. Як приємних, так і не дуже...
Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.
-
-
На межі можливого: повість
На війні швидко дорослішаєш. Цю стару як світ істину чотирнадцятирічний юнак Хамід розуміє як ніхто. Адже замість іграшкових пістолетів і солдатиків хлопчина змалку «бавився» щонайсправжнішою зброєю, а війну і кров бачив не в телевізорі, а у своєму рідному Афганістані... На цій війні загинула його сім'я - батьки й маленька сестричка, на цій же війні Хамід нажив смертельного ворога - жорстокого терориста Автурхана, який не даватиме хлопцеві спокою й у далекому «цивілізованому» Євросоюзі... Одначе недаремно Хамідові дали прізвисько Ґлюк - з німецької «щастя». Завдяки вірним друзям і коханій дівчині Насті Ґлюкові до снаги протистояти будь-якій небезпеці й дістатися-таки до далекої омріяної Роксоланії-України...
-
Вррум-чарівник (Сучасна дитяча проза)
Якщо ви неслухняні, до вас неодмінно прийде вночі Чакалка чи якась інша бабаяча істота Вона забере вас у звуконепроникний мішок і понесе в темний ліс — а що далі?!. От саме про це «а що далі» й розповідає письменник Іван Андрусяк у повісті «Стефа і її Чакалка». Робить він це з добрим гумором, весело й цікаво - тож не дивно, що пригоди кмітливої дівчинки Стефи та її друзів у Чакалчиному лісі вже вподобали чимало юних читачів і навіть батьків. На їхні прохання автор мусив написати продовження цієї захоплюючої історії - повість «Кабан дикий — хвіст великий...». А спеціально для цього, другого видання книжки, він написав новий розділ -про те, як не спалити школу!
-
Билиця про казкового звіра
Усі ми трохи колекціонери і часто зберігаємо предмети, що перейшли нам у спадок або ж нагадують про якусь подію. Поза тим, що ці речі дорогі нам як пам'ять, вони ще й гарні. Кожна з них несе неповторний відгук минулого, а деколи має й досить відчутну матеріальну цінність.
Автор понад сорок років займається колекціонуванням. Його фахові публікації в газетах та журналах користуються великим успіхом у читачів.
Такі книжки, як ця, ще не випускалися. В ній висвітлюється чимало питань і тем колекціонування, про які у нас взагалі немає літератури. До того ж антиквари — люди потайні. Ті, хто багато знає про колекціонування, вважають, що краще тримати свої секрети в таємниці.
-
-