Академія
Книги видавництва
-
Донос: роман
Навіть на схилі своїх спитих років він так нічого й не збагнув. Не здатний був на це, бо таким, як він, недоступна честь. Він — із прислуги. Донощик. Ціна таким — пожмакані купюри й вічний страх.
Про психологію підступності та зради, донос як привід руйнування Кирило-Мефодіївського братства і про те, що відбувалося з його учасниками, цей роман.
-
Дошкільна педагогіка: підручник 2-ге вид. (Альма-матер)
Ключові особливості підручника — системний погляд на проблематику становлення індивідуальності дитини в сім'ї та дошкільних закладах; висвітлення перевірених часом та інноваційних надбань дошкільної педагогіки у фізичному, розумовому, моральному, трудовому й естетичному вихованні дошкільників.
Адресований студентам вищих навчальних закладів. Корисний буде педагогам-практикам, батькам і всім, хто переймається вихованням дітей дошкільного віку.
-
Винятки із правил: повісті; оповідання
У героїв повістей та оповідання різні історії, але вони багато в чому подібні, бо — юні. Живуть емоціями. Прагнуть справжності. Шукаючи дружбу, наражаються на підступність. Іноді безголово відриваються. Як уміють б'ються за себе і знаходять себе.
У них свій вимір праведного і грішного. І так живуть.
-
Квіти цикорію: роман (Ім'я)
Він обрав самотність. Сховався від себе в селі, де колись народився і ріс. Думав, що втік від світу. Але й тут натрапив на життя. Тут також люди борються за себе і втрачають найдорожче. Радіють і плачуть.
І ось у його світ приходить вона — Іва. Приносить у серце любов і народжує надію.
-
Терен зацвів: Оповідання. Повість.
Земні, як коріння, цвіт і колючки терену, герої цієї книжки. Красиво і тяжко живуть. Караються любов'ю, радіють роботі і вдивляються в небеса.
-
Сапери: повість
Буйні на всю печінку сапери Федора Говорухи. Ні в чому не відмовляють собі, ніхто не авторитет їм. І тільки кулак — аргумент. Так поводяться, поки війна ще далеко. І вже перше розмінування і перший бій показали, хто вони насправді.
Ця повість про те, як війна випробовує чоловіків. Якою є армія. Кому вона протистоїть. її автор там був. Командиром саперного взводу.
-
Хто у класики крайній. ESSE_лики: есе
Люди входять у життя людей блискавками. Одні — надовго чи й назавжди, інші — волею обставин, треті — прошивають навиліт. Сліди залишають усі.
На літературно-журналістських шляхах Сергій Чирков зібрав барвисту палітру спостережень. У ній — літератори й актори, дисиденти і президенти. Постають вони не в сяйві софітів і перемог, а такими, якими запам'яталися в конкретних обставинах. І все це у книжці «Хто у класики крайній».
-
Волоцюги: повість
Ця повість про світ волоцюг, їхні драми, страждання й маленькі радощі. І про те, що дає їм сили виживати, — потрібність іншим, відчайдушну прив'язаність, любов.
-
Любов така. Віч-на-віч: проза.
Оповідання, новели й етюди цієї книжки — про людину, яка ненаситно любить, шукає любов, квітне в ній і карається нею. Любов завжди виростає на межі й за межею. Вона покірна і свавільна. Такою приходить, живе в людині й покидає її. Вона така — і все.
-
-
Історія української літератури: кінець ХІХ-поч. ХХІ ст. Підр. у 10 томах Т. 5
Десятитомне видання історії української літератури покликане розкрити панораму її розвитку від останніх десятиліть XIX ст. до сьогодення.
П'ятий том висвітлює літературний процес в Україні під час національно-визвольних змагань і драму «розстріляного відродження» в культурно-соціальному контексті 20-х років.
-
Помилуй і прости: роман-покаяння (Ім'я)
Кров'ю впивався Василь Пастеляк і гнався за маєтностями, не думаючи про розплату за гріхи. А вона таки нагрянула — погибеллю на війні і братовбивством синів, неминучістю безслівно просити в онуків прощення, жорстокою необхідністю травмованих дитячих душ переживати родинні трагедії.
І на останньому своєму рубежі він зі страхом і каяттям дивиться в очі скоєним гріхам...
-
Повість без назви...: Вибране (In crudo)
У посібнику подано розв'язання всіх вправ і завдань чинних підручників для 3 класу.
Для учнів 3 класу, які навчаються за вказаним підручником, та їхніх батьків.
-
-
Дай сили заплакати: роман-видіння (Ім'я)
Усе в них було юно і красиво. А коли Віоланни трагічно не стало, світ очужів і життя втратило сенс. Але він уже володів даром відкриття інших світів. І переступив їхню межу, багато побачив, пережив, передумав і зрозумів. І зустрів Віоланну. І пізнав з нею ще не пізнане...
Про це — сповнена багатьох подій, глибоко лірична і філософська історія «Дай сили заплакати».
-
Виривки з мемуарів одного гріховоди: Вибране (In crudo)
Агатангел Кримський — один із найколоритніших українських прозаїків раннього модернізму. Його оповідання виповнені експериментальним пафосом, проникненням у внутрішній світ і темні закутки душі психічно розщеплених, невротичних і самоздивованих натур.
-
Історія України: підручник. 6-те вид.
Попередні видання «Історії України» О. Д. Бойка запам’яталися студентам і набули популярності у вищій школі як навчальні посібники. У них приваблювали компактність і лаконічність тексту, концептуально-смислова самодостатність, аналітичність, системне, науково коректне мислення автора, розкуте і тактовне слово. Нині це видання має статус підручника. При його підготовці уточнено багато формулювань, розширено, конкретизовано висвітлення окремих подій і фактів. їх викладено в єдностях і суперечностях різноманітних тенденцій з осмисленням зумовленості вчинків історичних постатей. Проаналізовано і сучасні політичні, соціально-економічні, духовні процеси і тенденції до середини літа 2014 р.
Підручник прислужиться студентам вищих навчальних закладів. Корисним буде учителям середніх шкіл та всім, хто прагне пізнати минуле і пороз-мірковувати над сучасністю України.
-
Хімія. Підручник для 8 класу ЗОШ. (2016 р.)
Підручник підготовлено за програмою з хімії для 7—9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Він містить теоретичний матеріал із розділів «Періодичний закон і періодична система хімічних елементів. Будова атома», «Хімічний зв'язок і будова речовини», «Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами», «Основні класи неорганічних сполук», практичні роботи, лабораторні досліди, вправи, задачі, додатковий матеріал для допитливих, словник термінів, предметний покажчик, список літератури та інтернет-сайтів.
-
Вікова психологія: підручник. 3-тє вид. (Альма-матер)
Упродовж життя людина неодноразово відчуває зміни у внутрішньому світі, мисленні, пам'яті, емоціях, самосвідомості й самооцінках, мотивації та інтересах, провідній діяльності й у соціальних взаємодіях. На кожному етапі вони проявляються по-різному, особливо важко даються вікові кризи і внутрішні розлади. Зберегти особистісну рівновагу і позитивну налаштованість, відкритість до світу і доброзичливість допомагають знання вікової психології, які є предметною основою пропонованого навчального посібника. У ньому висвітлено загальні засади, теоретичні основи й історію вікової психології, розкрито особливості психічного буття людини від початку життя до останніх днів.
Адресований студентам вищих навчальних закладів. Корисний буде всім, кому за фахом доводиться мати справу з людьми, хто намагається вибудовувати стосунки на основі знання себе та інших.
-
Вступ до мовознавства: підручник (Альма-матер)
Серед навчальних видань для студентів цей підручник вирізняють інноваційний підхід і сучасний погляд на питання, які визначають його тематичну структуру і зміст. У ньому узагальнено знання про мову, сформовані за всю історію мовознавства, з урахуванням ключових концептів порівняльно-історичної, системно-структурної і сучасної антропологічної лінгвістики.
Адресований студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться культурологам, антропологам, історикам, журналістам і всім тим, хто цікавиться мовознавчою проблематикою.
-
Теорія і методика музичної освіти. Навчальний посібник (Альма-матер)
Цей навчальний посібник цінний для тих, хто готується до музично-педагогічної роботи або вже займається нею. У ньому розкрито основи теорії і методики музичної освіти, становлення й особливості педагогічних систем музичного виховання в Україні і світі, обґрунтовано специфіку уроку музики, принципи та методи музичного навчання, зміст сучасних інтерактивних музично-педагогічних технологій, методику викладання музичного мистецтва в 1—8 класах загальноосвітніх навчальних закладів.
Адресований студентам мистецьких спеціальностей, учителям музичного мистецтва й усім, хто займається музичним розвитком особистості.
-
Сучасна українська літературна мова: Вправи. Завдання. За творами Т. Г. Шавченка: Навч. посіб. (Альма-матер)
Вправи і завдання навчального посібника складені на основі творів Тараса Шевченка — і в цьому його особливість. Використання їх сприятиме розвитку мовних компетентностей, літературознавчих знань, логічного й асоціативного мислення. Можуть вони прислужитися в підготовці та проведенні різноманітних тематичних заходів.
Адресований студентам вищих навчальних закладів, учителям-словесникам, філологічно зорієнтованим учням загальноосвітніх шкіл, усім зацікавленим у своєму мовознавчому і літературознавчому розвитку.
-
Солоні поцілунки: повість
Повість Ольги Купріян «Солоні поцілунки» — про відкриття себе і переживання чотирнадцятилітньої дівчини. Про болісні зміни в її стосунках з однолітками і дорослими. Про перші досвіди самостійності, цілком недитячі розчарування і сльози.
«Чемним» дівчатам і хлопцям, а тим паче їхнім батькам читати не рекомендується.
-
Росія: ідентичність агресора: монографія
Центральний мотив книги — агресивна сутність «путінізму», його соціальні та ідейні витоки, еволюція від ідеї європейського вибору до євразійства, плекання психотипу «совка» як соціального агента системи російської влади, дискредитація нового світового порядку і нав'язування «іншого світу». У ній також висвітлено агресивну сутність ідеологічної війни Росії проти України, практику масового цинізму, моральної деградації і зневаги до загальнолюдських цінностей.
Для науковців, науково-педагогічних працівників, аспірантів і студентів, усіх тих, хто цікавиться проблемами українсько-російських відносин.
-
З людської намови: Проза (In crudo) (мг)
Леся Українка, почавши із традиційного народницького письма, творила майстерну психологічно напружену модерністську прозу, цікаву розкриттям переживань людини (найчастіше — жінки) в буденних і в неординарних ситуаціях. У цьому томику — найкраща її белетристика.
-
Українська мова для всіх. навч. посіб. 2-ге вид. (Альма-матер)
Культура мовлення починається із самоусвідомлення мовної особистості і виявляється у послуговуванні мовними нормами. Оволодінню ними сприятиме робота з пропонованим навчальним посібником. Його структуру формують аналіз складних випадків творення і вживання іменників, прикметників, числівників, займенників, дієслів і дієслівних форм, сполучників і прийменників, а також відомості про основні мовні норми з морфології, синтаксису, лексичної сполучуваності, дієслівного керування, семантики, акцентуації. Завдання і матеріали додатків допоможуть усвідомити, узагальнити і перевірити набуті знання, мовностилістичні рекомендації — уникнути поширених помилок.
Адресований студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться всім зацікавленим у мовленнєвому саморозвитку.
-
Історія української літератури: кінець ХІХ-поч. ХХІ ст. Підр. у 10 томах Т. 4
Десятитомне видання історії української літератури покликане розкрити панораму її розвитку від останніх десятиліть XIX ст. до сьогодення.
Четвертий том висвітлює літературний процес в Україні під час національно-визвольних змагань і драму «розстріляного відродження» в культурно-соціальному контексті 20-х років.
-
-
Шуми весняні. Напоєні дні: Вибране. (In crudo)
У прозі Михайла Івченка буяє чуттєва і чутлива природа, а кохання — вегетація людського — п'янить і поглинає заворожену поривами до справжності людину. «Шуми весняні» — повість про її намагання знайти у стихіях природи захист від знавіснілої урбанізації, «Напоєні дні» — про втечу Григорія Сковороди у самостворений світ напередодні свого весілля.
Проникнення у делікатні сфери людського життя і тонкий психологічний ліризм поєднують повісті й оповідання цієї книжки.
-
І чого це ти, серце моє...: Вибране. (In crudo) (мг)
Жоден письменник не сказав про своє слово так, як Василь Стефаник: «...я не пишу для публіки, а пишу на те, щоб прийти ближче до смерті». Ніхто не зумів такими очима побачити людину, як він. Усе найяскравіше, що зробив, — у цій книжці.