Видавництво Навчальна книга – "Богдан" Купити електронні книги

Безкоштовно доставляємо замовлення від 400 грн - "УкрПошта" та від 600 грн - "Нова Пошта"

Новини
28.06.2024 Українська національна ідентичність у книгах: історія і сучасність

Українська національна ідентичність у книгах: історія і сучасність

Чи можна вважати формування національної ідентичності народу України завершеним і коли цей процес розпочався? З якими викликами зіштовхувалася країна впродовж усієї історії та чому й досі їй потрібно доводити світові свою суверенність? Нехтувати цими складними питаннями не на часі, адже наразі триває Широка війна, яка насправді розпочалася кілька століть тому. 

Розібратися в усіх складових формування національної ідентичності допоможуть книги про українську історію, культуру й політику, які слід прочитати, щоб розуміти минуле й будувати майбутнє.

Історична література як взірець: важливо знати, аби жити

Культурно-історичний твір Миколи Аркаса «Історія України-Русі», доповнений різноманітними фотодокументами й фактичними матеріалами про побутовий уклад та звичаї українського народу, сміливо можна назвати великою працею. Книга перегукується з однойменним романом М. Грушевського, але має власний характер. М. Аркас виконав потужну дослідницьку роботу, яку ви зараз можете тримати в руках завдяки репринту позацензурного видання 1912 року, м. Краків. Як можна відзначити, цей твір вже пережив імперське цензурування та навіть був істотно знищеним у своєму цензурованому вигляді російськими військами під час І світової війни. 

Меценат, публіцист і громадський діяч Є. Чикаленко назвав цю книгу найкориснішою після «Кобзаря» Т. Шевченки. 

«Історія України-Русі» — класична українська література, яка розповідає про Україну від прадавніх часів та містить 9 періодів від скіфо-сарматського до часів перебування під владою Російської та Австрійської держав (1764—1907).Паралельні історичні події описані у творі сучасного історика Сергія Плохія «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності», де детальніше описано:

  • що саме впливало на розвиток та становлення держави;

  • з якими проблемами стикалася Україна впродовж часів від «призначення варягів» на княжіння до Незалежності;

  • як кріпацтво, червоний терор і Голодомор вплинули на українську ідентичність.Починається книга словами «Першим істориком України був Геродот, «батько історії» власною персоною». Ця фраза стала крилатим виразом, адже вона відокремлює та підкреслює справжню історію, яку постійно намагались паплюжити, заперечувати та переписувати. 

 

Сучасність. «Над прірвою. 200 днів російської війни»

«Дім книги» пропонує найкращі книги про політику та твори, які описують сучасність. Сьогодення знову змушує Україну виборювати своє право на існування у прямому сенсі цих слів, тому слід прочитати книгу «Над прірвою. 200 днів російської війни» В. Горбуліна та В. Бадрака.

Книга детально розповідає про чільні події, важливі рішення, досягнення й провали, що відбувалися в означеному періоді Широкої війни, яка триває, а також ставить питання:

  • чому стало можливим повномасштабне вторгнення росії в Україну з усіма воєнними злочинами;

  • як нагальні події впливають на ментальність українців та змінюють її;

  • як подолати головну проблему у вигляді тоталітарної хмари, що нависає далеко не лише над нашою країною. 


Це актуальна сучасна українська література, яку варто мати у власній бібліотеці, адже завжди важливо відділяти зерна від полови в умовах інформаційної війни. 

Культурне зерно

Водночас чудові книги про українську культуру допомагають осягнути всю її красу й мить, строкатість і традиційність. «Україна — єдина країна» розповідає читачам про красу й розмаїття рідної природи, свята та обряди, історичні пам’ятки й визначних особистостей. Адже всі ці елементи є невіддільними складовими єдності України, вони корінням проростають крізь кожне покоління, формуючи національну ідентичність. Важливі книги про Україну допоможуть не лише виборювати право на вільне та незалежне життя, а також будувати майбутнє народу, враховуючи всі помилки й досягнення, що відбувалися протягом сторіч.

Повернення до списку

Повідомити про неточність Закрити
Будь ласка, корректно заповніть вказане поле
Будь ласка, опишіть неточність