Безкоштовно доставляємо замовлення від 400 грн - "УкрПошта" та від 600 грн - "Нова Пошта"
Пригадуєте, як вас у дитинстві запитували: «Ким ти хочеш стати, коли виростеш?». От я, наприклад, хотіла стати далекобійницею! Уявляла, як я на величезній машині їду далеко-предалеко, попереду весь світ і нічого мені не страшно! А моя молодша сестра хотіла стати… котом! Бо, мовляв, кіт може весь день безкарно спати і нічого не робити – у нього ж ла-а-а-апки!
Та якщо серйозно, то кожне покоління завжди мало свої «топові» професії. Приміром, хлопчики, що народилися в СРСР, марили професією космонавта, розвідника й міліціонера, а дівчатка хотіли стати лікарками, вчительками і актрисами. Прийшли буремні дев’яності – й пріоритети швидко змінилися, у ті страшні часи престижним вважалося стати бандюком, фарцовщиком, попзіркою та інтердівчинкою. Але, слава Богу, і це минуло. Виросло нове покоління діток, народжене уже в незалежній, європейській, модерній Україні. Ким хочуть стати вони, оці вільнодумні й незашорені малюки? Про яку професію мріють та як її обирають?
Як стверджує статистика, у сучасному світі хлопчики найбільше мріють стати…керівниками! Та звісно, кого ж не привабить перспектива мати багато влади, грошей і майже не працювати?) На другому місці - робота спортсмена, айтішника, прокурора, потім лікаря, пожежного, вченого і ген унизу таблиці – поліцейського.
А як щодо дівчаток? Отож, найбажаніша професія для них – це… модель! Їм здається, що це дуже просто, а головне – престижно. Потім іде професія співачки, юристки, ветеринарки, кондитерки, лікарки, перукарки і знову ж десь унизу таблиці – професія вчительки.
Чому так трапляється? Звідки беруться такі стрімкі перекоси у різні боки з кожним новим поколінням і головне – чи щасливими стають люди, які обирають професію не за душею, а за престижністю? Як не помилитися у найголовнішому життєвому виборі, бо ж робота займає 70% часу і так сумно займатися нелюбою справою!? Скільки перед нами прикладів нещасливих людей, які мучаться на ненависних роботах і лишень чекають приходу п’ятниці! А це, погодьтеся, змарновані життя та нереалізованість. Отож, як бути?
По-перше, говоріть із дітьми про величезну кількість усіх можливих професій, не зациклюючись на вигідності, прибутковості чи престижності! Відкрийте перед ними світ можливостей! Дозвольте змалку «приміряти» на себе ту чи іншу роль.
По-друге, підтримуйте свою дитину у її виборі, навіть якщо ви мріяли про іншу долю свого малюка. Адже це його життя, і йому жити далі! Станьте опорою і тихою гаванню, до якої вдячні діти завжди можуть без остраху пристати.
Змалечку читайте з малятами книги, у яких розповідається про різні професії, але зважайте на вік дитини та особливості цих книжок.
І саме про найкращі книги про професії для всіх вікових категорій ми зараз поговоримо.
0-2 роки
Тут все, як люблять дітки – маленький формат, зручний для дитячої руки, заокруглені кутики, аби не ненароком не поранитися, та цупкі картонні сторінки. Ілюстрації дуже стилізовані, немає необов’язкових деталей, які лише відволікають увагу, а натомість присутні обов’язкові атрибути, пов’язані з тією чи іншою професією, як то ветеринарка тримає на руках кицю, біля неї сидить песик, на шиї у неї стетоскоп, а позаду у шафці видно ліки; перукар тримає в руках гребінець і фен, а в нагрудній кишені фартуха у нього ножиці та ін. Кожен персонаж підписаний, і – це великий позитив! – у назвах професій присутні фемінітиви.
Для тих батьків, які захоплюються раннім розвитком малюка, зокрема, намагаються виховати білінгву, тобто дитину, яка з колиски паралельно вивчає дві мови, радимо книжку-картонку «Професії + англійські слова»
Тут теж картонні аркуші, чітке стилізоване зображення представника тієї чи іншої професії (лікар, кухар, поліцейський, пожежник тощо), атрибути, пов’язані з певним фахом, та англійський переклад з транскрипцією і транслітерацією.
2-5 років
За допомогою цих книжечок дитина не лише вивчить основні професії (до речі, тут значно ширший вибір, з’являються такі, яких не було у книжках для найменших (ветеринар, стоматолог, балерина, тренер, аквалангіст, диригент тощо), а й подано розмаїті завдання, як то з’єднати лінії, розфарбувати зображення чи приклеїти наклейки з певними речами, пов’язаними з професіями.
Ці книжечки тренують спостережливість, розвивають уяву та дрібну моторику, готують руку до письма та закріплюють набуті знання.
Ці книжки-картонки дуже маленького розміру, саме для дитячої ручки, вони мають цупкі сторінки і заокруглені кутики та особливу «родзинку» - висічений на палітурці орнамент, якого дуже приємно торкатися і який розвиває тактильні здібності та дрібну моторику рук. Також малят потішать яскраві ілюстрації з представниками різних професій та дотепні віршики.
Книжки-«подушечки»
Ви упізнаєте ці книги з трохи більшим форматом і дуже приємною випуклою палітуркою, що нагадує подушечку. Також тут крейдовані картонні аркуші і заокруглені кутики, аби дитина не поранилася під час гри. Усі ілюстрації у цих книжечках не намальовані, а виліплені з пластиліну, що розвиває творчі здібності малюка, адже він і сам після цікавого читання захоче поліпити!
Радимо вам серію «Для дівчаток», де представлені професії вчительки й перукарки. Зверніть увагу, у назвах подано слово «грається», і це правильно, адже дітки цього віку найбільше люблять «приміряти» на себе ті чи інші професії! Не вірите? Тоді пригадайте власне дитинство! Тексти у цих книжечках не прості, а римовані, це цілі віршовані історії про те, які відбувається гра у перукарку і вчительку.
У серії «Для хлоп’яток» є три книжечки, які познайомлять малюка з професіями пожежника, екскаваторника і водія трактора. І мусимо запевнити, ваші хлопчаки будуть у захваті від цих віршиків та пластилінових ілюстрацій! Бо ж й який хлопчик не любить «робочі» машини!?
Книжка-«подушечка» + англійські слова
Чим ця книжка відрізняється від подібної, але призначеної для діток 0-2 років? Тут є короткі тексти, які описують ознаки тієї чи іншої професії, а це значно розширює знання дитини. Також поряд із зображенням та українським текстом є напис англійською з транскрипцією та транслітерацією.
Наприклад, про балерину ми читаємо, що вона гарно танцює і її черевички називаються пуантами, а столяр робить із дерева меблі.
Але зауважимо, що всі дитячі книги – і ця, і попередні, і наступні! – потрібно читати разом з дитиною, пояснюючи їй всі особливості тих чи інших професій та відповідаючи на дитячі питання (а їх, повірте, буде багато!)
Ця серія науково-популярних видань подає відповіді на перші дитячі питання і допомагає засвоїти знання в ігровій формі. Вона відповідає на сотні дитячих «чому?», «чого?» і «навіщо?», розвиває дрібну моторику рук (адже малюк на кожній сторінці відкриває спеціальне віконечко, під яким прихований малюнок). Тексту тут значно більше, ніж у попередніх книжечках, матеріал ретельно дібраний, є багато деталей й цікавезної інформації.
Приміром, з книжечкою «Поліція» дитина дізнається, навіщо поліція використовує проблискові маячки, що відбувається у поліційному відділку, який одяг носять поліцейські, який транспорт використовує поліція, що відбувається на місці дорожньо-транспортної пригоди, як поліція ловить злочинця і навіщо потрібні поліцейські собаки. А за допомогою рухомого керма можна буде вивчити, чого ж саме навчають аж чотири роки у поліцейській академії та які особливі риси притаманні представникам цієї професії.
Молодша школа
Дитина підросла, вона вже добре орієнтується в основних професіях і, можливо, уже навіть має конкретні мрії про те, ким хоче стати, коли виросте. Саме час купити їй книгу, яка значно розширить її світогляд і відкриє сотні нових – незвичайних! – професій. Це підштовхне малюка пізнавати усе нове, поглиблювати свої знання, мріяти і думати грандіозніше, ширше!
У величезній подарунковій книзі незвичного формату – 22*38 сантиметрів! - «Неймовірні професії, про які тобі (можливо) не було відомо» авторка Наталі Лабарр розповідає про професійних стояльників у чергах, пірнальників по м’ячики, гірськолижних патрульних, тестувальників водяних гірок, ловців велосипедів, сміттєдетективів і навіть нянь для лінивців! Так-так, це все – професії! Як і чистильники динозаврів, доглядачі лебедів, масажувальники корів та звукоімітатори.
Дотепні сучасні ілюстрації, цікава інформація, елементи гри, пояснення, як правильно вибрати професію, яка відповідає тим чи іншим твоїм нахилам і бажанням. І це дуже важливо на етапі вибору майбутньої справи життя – не зациклюватися на тому, що вигідно чи престижно, а знайти те, що ти по-справжньому полюбиш! А якщо робота, якої тобі б хотілося, ще не існує, саме завдяки тобі вона і з’явиться!