Видавництво Навчальна книга – "Богдан" Купити електронні книги

Безкоштовно доставляємо замовлення від 300 грн - "УкрПошта" та від 500 грн - "Нова Пошта"

Підбірки книг

10 книг, які треба прочитати за життя

10 книг, які треба прочитати за життя

«Книги мають особливу чарівність; вони дають нам насолоду: вони розмовляють з нами, дають нам добрі поради, вони стають живими друзями для нас» - писав Франческо Петрарка. Але як правильно вибрати «свої» книги?

Ви не раз читали статті на кшталт  «Книги, які варто прочитати за життя», складені шанованими видавництвами, газетами та й просто  відомими людьми. У цих рейтингах книг акцент завжди ставлять на класиці, і це справедливо, адже не орієнтуючись у основах, нереально дістатися вершин.

Але будьмо відверті, мало хто з нас дочитав повне видання «Одіссеї» та «Іліади» Гомера чи «Декамерон» Джованні Боккаччо. І це – не погано. Це – правда.

Сучасний світ став настільки стрімкий і сконцентрований, що часу на об’ємні тексти майже не залишилося. Та й тематика подібних текстів не вельми близька людині 21 століття.

Тож наважмося запропонувати вам власний  ТОП книг, які варто прочитати, аби не лише орієнтуватися у літературному процесі, а й отримати насолоду від кожної сторінки!

1. Маркус Зузак «Крадійка книжок»

«Крадійка книжок» — це книга, пронизана людським горем і відчаєм, це книжка про важку боротьбу і страшні втрат. Тут розповідається про Голокост часів Другої Світової війни і вплив тоталітарного режиму на людей. А ще – про книги.

Головна героїня - дев'ятирічна дівчинка Лізель Мемінгер.  А ще тут є й інший головний герой – Смерть. Саме з його вуст (бо Смерть тут чоловічого роду!) – і ведеться розповідь. Саме Смерть висловлює свій погляд на світ і людей, яких йому зовсім не шкода, адже він  просто «виконує свою роботу»…

Ця книга екранізована 2013 року за участі британського режисера Браяна Персиваля

Маркус Зузак за книгу «Крадійка книжок» отримав декілька нагород та премій:

2009 — Німецьку премію за дитячо-підліткову літературу, 2008 — заохочувальний приз імені Ени Ноель в галузі дитячої літератури від Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги , 2007 — Премію ім. Майкла Л. Принца та другий приз від Асоціації бібліотечного обслуговування для підлітків, 2006 — Премію імені Кетлін Мітчелл.




2. Клайв Стейплз Льюїс «Хроніки Нарнії»

Це - найулюбленіша книжка кількох поколінь читачів, у якій Клайв Стейплз Льюїс гармонійно поєднав героїв давніх англійських казок, античних міфів і легенд, а також відомі християнські ідеї добра і милосердя із чарівною фантазією про величезний дивовижний світ.

Одного дня двоє братів і дві сестри Певенсі потраплять у Нарнію — чарівну країну одвічної зими. Тут мешкають фавни і наяди, гноми і єдинороги, велетні та драконами.

Коли ж здійсниться пророцтво про чотирьох людських дітей, які посядуть трони величного Кейр-Паравелю, - тоді настане Різдво, повернеться лев Аслан і буде переможена Біла Чаклунка. Але коли це ще буде…

Всього у циклі «Хроніки Нарнії» є 7 книг, до 2006 року було продано понад 100 мільйонів копій, перекладених на 41 мову світу.

За мотивами «Хронік Нарнії» зроблено телеекранізації, знято кінофільми, радіовистави, розроблено комп’ютерні ігри.


3. Ден Браун «Код Да Вінчі»

«Код да Вінчі» — одна з найпопулярніших книг світу, станом на 2009 рік було продано аж 81 мільйон її примірників! Її  переклали на 44 мови світу, і вже за перший тиждень продажів вона посіла перше місце у списку «Нью-Йоркських бестселерів».

Тут розгортається інтрига, пов’язана із найбільшою загадкою людства: походженням, народженням і смертю Ісуса Христа. Відповіді на ці загадки шукають учений Роберт Ленґдон та його супутниця, криптограф Софі.

Усе починається із загадкового вбивства куратора Лувру, і шукаючи вбивцю, Роберту і Софі вдається розгадати ряд закодованих таємниць, підказки до яких заховані у творах Леонардо да Вінчі.




4. Джордж Орвелл «1984»

Це знакова антиутопія, що розповідає історію Вінстона Сміта та його деградацію під впливом тоталітарної держави.

Ця книга перекладена 62 мовами, у 2009 році газета «Таймс» оголосила роман «1984» «найвпливовішою книгою, надрукованою за останні 60 років», вона займає другий номер у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік».


5. Харпер Лі «Вбити пересмішника»
Це книга, що одразу здобула популярність, а також Пулітцерівську премію та вважається класикою сучасної американської літератури. Роман базується як на особистих спостереженнях авторки за своєю родиною та сусідами, так і на події, що відбулася у рідному місті в 1936 році, коли їй самій було десять. Роман відзначається душевністю і гумором, хоча й піднімає серйозні питання насильства і расової нерівності.
У 2006 році британські вчені поставили «Вбити пересмішника» перед Біблією, як книгу, яку «кожен дорослий повинен прочитати до того, як помре».
Книга займає 40-ве місце у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік 2009.

6. Деніел Кіз «Квіти для Елджернона»
Це один з найлюдяніших і найпроникливіших творів сучасності. Тут розповідається про недоумкуватого Чарлі Гордона, що працює прибиральником у пекарні, а у вільний час відвідує школу. Чарлі має мрію – стати розумним. І доля дарує йому цей шанс… Він погоджується взяти участь у ризикованому науковому експерименті, який виявляється вдалим. За короткий час Чарлі пізнає всю повноту життя. Проте операція має певні наслідки… Роман «Квіти для Елджернона» зворушив серця мільйонів читачів у всьому світі. Цей твір неодноразово екранізували, а екранізація 1968 року здобула премію «Оскар».

7. Френсіс Скотт Фіцджеральд «Великий Гетсбі»

Події цієї книги відбуваються у містечку Вест-Егu на Лонг-Айленді влітку 1922 року і обертаються навколо таємничого молодого мільйонера Джея Ґетсбі та його кохання до вродливої Дейзі Б'юкенен.
«Великий Гетсбі» вважається magnum opus Фіцджеральда. Тут він описує епоху джазу в США з характерними для того часу декадансом, потягом до надміру та соціальних змін.
Уперше роман вийшов у 1925 році. Книга продавалася погано, і Фіцджеральд помер 1940 року, вважаючи себе невдахою. Інтерес до роману відновився під час Другої світової війни, а в післявоєнні часи його включили до шкільної програми в США.
За мотивами книги знято кілька фільмів, а ще вона займає Номер 18 у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік.



8. Стівен Кінг «Зелена миля»

Колись давно Пол Еджкомб був наглядачем федеральної в'язниці штату Луїзіана «Холодна гора», а зараз він мешкає в будинку для літніх людей. Понад пів століття тому він вчинив великий гріх, який і досі не дає йому спокою та повертає подумки у 1932 рік. Саме тоді до блоку смертників прибули «новенькі». Серед тих, на кого чекала Зелена миля — останній шлях який долає засуджений до місця страти, — був Джон Коффі. Це був незграбний велетень-негр, якого звинуватили у зґвалтуванні та вбивстві двох сестер-близнючок Кори й Кеті.

З часом  Пол усвідомив, що цей добродушний чолов’яга, який скидався на сумирну дитину, не може бути монстром-убивцею. Але чи вдасться врятувати його? Чи цього разу смерть стане порятунком від тяжкого тягаря життя?

 Роман нагороджений нагородою Bram Stoker Awards в 1996 році, на його основі створений однойменний фільм.


9. Рей Бредбері «451 за Фаренгейтом»

Це одна з тих книг, які надихають… читати!

Автор роману-антиутопії описує споживацьке суспільство майбутнього, у якому панує тотальний контроль, влада бореться з кожною вільною думкою, і завданням пожежників стає не гасити пожежі, а спалювати літературу. Але у царстві темряви ще залишилися вільнодумці, які переховують книги і вчають їх напам’ять, намагаючись зберегти знання для майбутніх поколінь.



10. Дж. Р.Р. Толкін «Володар перснів»
Тритомник Толкіна – це неперевершена суміш героїчної романтики і наукової фантастики. У цьому пригодницькому романі описується боротьба за Перстень Влади, який свого часу випадково потрапив до рук гобіта Більбо Торбина. Тепер цей перстень – у його племінника Фродо, але малий гобіт мусить його вберегти від Темного Володаря і вирушити у небезпечну мандрівку просторами Середзем’я – до Судної Гори, аби знищити перстень і завадити злу.

Повідомити про неточність Закрити
Будь ласка, корректно заповніть вказане поле
Будь ласка, опишіть неточність