Знижки 20% на книги за шкільною програмою! Дізнатись більше
Видавництво Навчальна книга – "Богдан" Купити електронні книги

Безкоштовно доставляємо замовлення від 300 грн - "УкрПошта" та від 500 грн - "Нова Пошта"

Підбірки книг

Що почитати, якщо я хочу навчитися писати краще?

Що почитати, якщо я хочу навчитися писати краще?
Пропонуємо вам добірку книг, що покликані допомогти навчитися добре писати. Ці книги будуть корисні всім, хто працює чи планує працювати з текстом.
Відомі письменники та викладачі письменницької майстерності розповідають про власний досвід та досвід своїх колег, дають практичні поради, як розвинути та вдосконалити навички письма.
Добре писати – насамперед про ремесло, а не про натхнення. Як і будь-яка інша сфера, письменництво потребує практики, навчання та в ідеалі відповідного оточення.
Письменниця, експертка з комунікацій й медіадослідниця Марія Титаренко зібрала 50 різноманітних авторських вправ із творчописання. Таїс Золотковська у книзі «Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки» розказує, як розвинути талант, удосконалити письменницькі вміння й навички. У книзі Ростислава Семківа зібрані практичні поради класиків – як писати і досягти успіху. Своїм досвідом на літературною майстерністю з вами радо поділяться: Агата Крісті, Умберто Еко, і Рей Бредбері, Мілан Кундера, і Маріо Варґас Льйоса з Куртом Воннеґутом.
1. Як писали класики: поради перевірені часом
У книзі, котру Ви бачите, зібрані практичні поради класиків – як писати і досягти успіху. Уявіть, підходить до вас Агата Крісті і розповідає, як їй пишеться. Або Умберто Еко радить, яким має бути хороший текст. А потім і Рей Бредбері, і Мілан Кундера, і Маріо Варґас Льйоса з Куртом Воннеґутом… І всі радо діляться досвідом та літературною майстерністю.

2. Не музи, а м'язи. 50 вправ із творчопису
Покладатися на муз — тактика аматорів. А ось тримати натхнення під контролем — це вже справа профі. Як це зробити? Регулярно прокачувати свої творчі м’язи. Тільки не поспішайте у спортивний зал. Ця книжка для тренування з креативного письма. Письменниця, експертка з комунікацій й медіадослідниця Марія Титаренко зібрала 50 різноманітних авторських вправ із творчописання. Як побудувати текст? Як знайти власний стиль? Як перевірити самого себе? І нарешті — як писати ще краще? За допомогою різних технік і прийомів ця книжка допоможе вам прокачати власні навички. Легкий стиль, цікаві вправи і навіть експерименти — з цим тренажером не так далеко до омріяних «кубиків», а можливо навіть і «пулітцерів».

3. Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки. 2-ге вид.
«Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки» — творчий, інтерактивний і практичний путівник дорогами креатив-ного письма. Ви дізнаєтеся, як розвинути талант, удосконалити письменницькі вміння й навички. Один із найпопулярніших сучасних авторів Стівен Кінг якось зауважив: «Письменництво не спосіб заробити грошей, дістати визнання, налагодити стосунки. Воно збагачує життя як тих, хто читає твори, так і тих, хто їх пише. Здобути, досягти, стати щасливим». Оригінальний посібник української авторки Таіс Золот-ковської саме для тих, хто хоче подолати страхи, відшліфувати письменницькі здібності й отримати справжнє задоволення від руху олівця записником чи клацання клавіш клавіатури. Стати письменником можете саме ви — Just Do It — просто зробіть це!

4. Будь письменником щодня
Письменництво дарує тобі справжнє задоволення, але інколи бракує ідей? Що ж, цей креативний щоденник — саме те, що потрібно у такій ситуації!

Добирати синоніми до звичних слів та розшифровувати незнайомі, уявляти себе твариною, складати списки усього необхідного для полярної експедиції та сотні інших завдань на кожнісінький день року не залишать місця для нудьги!

5. Анатомія письменниці. Як творити живі тексти
«Анатомія письменниці» — це не книжка-пігулка, яку можна проковтнути за ні на ранок прокинутися «справжньою письменницею». Це книжка-подорож, книжка-і струмент, книжка-натхнення, в якій під однією палітуркою зібралися разом сучас українські авторки та письменниці минулого. Це інтимна розмова про творчість, п час якої ви дізнаєтеся про методи письма кожної авторки, їхні історії успіхів та невд; джерела ідей, нескінченну боротьбу з письменницькими блоками та ритуали, які д помагають писати. А також тут ви знайдете важливі інструменти й практичні впра: для розвитку письменницької майстерності та творчості. Ця книжка для вас, аби повірили у свої сили, віднайшли свій авторський голос і почали писати.

6. Літературна кухня, або порадник прозаїка-початківця
Зміст

Передмова
1. Робота перед роботою, або Загальна підготовка літератора
2. Задум та його оформлення: ідея, тема, жанр, збір матеріалу
3. Роман на одному аркуші. Від схеми до синопсису
4. Персонажі з характером
5. Думай ретельно, пиши швидко. Робота над першим варіантом
6. Шість тижнів тиші, або Дописавши до крапки
7. Другий варіант
8. Перші камінчики в інформаційний простір, або Превентивна реклама
9. Останній глянець і пошук видавця
9. Коли корисний самвидав
10. Книжку треба продавати
11. Форуми, толоки, фестивалі: інструкція з виживання для початківця
P.S. Проблема другої книги, або Постійна перепустка в літературу

7. Оповідь. Субстанція, Структура, Стиль та принципи Письмової Екранізації
Книга Роберта Маккі Оповідь розкриває тріумфальні методи людини, яку загальновизнано головним вчителем письмової екранізації у світі. Колишній стипендіат Програми імені Фулбрайта, Маккі написав незліченну кількість сценаріїв для телебачення та кіно. Окрім викладання та письменництва, він працює консультантом для компаній продакшенів Tri-Star й Golden Harvest Films.
Уже більше сорока років учні Роберта Маккі забирають топ-нагороди Голлівуду. Його семінар зі Структури Оповіді вважається обов'язковим для всіх, хто прагне стати сценаристом й фільмарем, й регулярно проходить у заповнених ущент аудиторіях. Ця книга - це зброя для перемоги у війні з кліше у світі, де аудиторія все більше спрагла до оригінального.
На відміну від популярних підходів до письмової екранізації, Оповідь про форму, а не про формулу. Використовуючи приклади більше ніж сотні фільмів, Маккі ділиться філософією, яка допомагає ідентифікувати невловимі елементи, які відрізняють якісну оповідь від решти.
Ця книга йде далеко за межі механічних основ письмової екранізації. Оповідь підіймає письменництво від інтелектуальної вправи до емоційної, транс-формуючи ремесло письмової екранізації у форму мистецтва. Запакувавши книгу прикладами з класики кіно як КАСАБЛАНКА чи КИТАЙСЬКИЙ КВАРТАЛ, Маккі експертно розтинає класичні сцени, крок за кроком у притаманній лише йому манері розкриває нам не лише як, але й чому вони працюють.
Ця переповнена інсайтами книга перетворилась на справжнє Євангеліє для письменників-сценаристів по всьому світу. Вона стане у пригоді кожному, хто хоче навчитись перетворювати чудові ідеї у чудові оповіді й чудові сценарії.

Повідомити про неточність Закрити
Будь ласка, корректно заповніть вказане поле
Будь ласка, опишіть неточність