Журнали «Літературно-науковий вісник» і «Вісник», які виходили у Львові за ред. Д. Донцова у 1922-1932 і 1933-1939 рр., стали вагомим явищем в утвердженні правих, націоналістичних, ідей в Україні. Від 1934 р. як додаток до «Вісника» Д. Донцов видавав серію ідейних брошур під назвою «Книгозбірня «Вістника», у 1936 р. серія отримала підназву «Квартальник «Вістника». Тематично книжки поділялися на історичні портрети визначних політичних діячів і на суто ідеологічні студії, присвячені ширшим проблемам («Таємниця організації», «Патріотизм», «Дурман соціялізму» Д. Донцова та ін.). Сумарно вони формували важливі світоглядні принципи правої (націоналістичної і традиціоналістської) політичної філософії: культ героїки, ідеалізм, національну солідарність, елітаризм, волюнтаризм, християнський консерватизм тощо.
До збірника ввійшли головні брошури вісниківської серії біографічного змісту, доповнені класичним трактатом Нікколо Мак'явеллі «Володар» і студією видатного французького етнопсихолога Ґюстава Ле Бона «Завдання проводу», які увиразнюють історіософію націоналізму. Публікація цих матеріялів як документів часу дозволить об'єктивніше глянути на суспільно-політичну проблематику та ідейні тенденції міжвоєнної доби.
Видання рекомендується політологам, історикам, соціологам, широкому колу дослідників історії української політичної думки.